Ciklámen gond: sárgul, kókad - hogyan gyógyítsam?
Vásárlás után néhány héttel a legtöbb ciklámen elkezd sárgulni, kókadni, sok egykor viruló növény a szemetesben landol. Hogyan előzhető meg a baj?
Vásárlás után néhány héttel a legtöbb ciklámen elkezd sárgulni, kókadni, sok egykor viruló növény a szemetesben landol. Hogyan előzhető meg a baj?
Vihartól, fagytól sérültek a növényeink. Már napok óta párában állnak a kertek, a gombák és a baktériumok legnagyobb örömére. Aktuális növényvédelmi előrejelzés május elejére.
A Tetranychus mcdanieli takácsatkák főképp almafákon élősködnek, csak ritkán támadnak meg más fákat. A közönséges takácsatkák pedig a körte és csonthéjas termésű növényeken élnek. Lássuk, hogy milyen károkat okozhatnak, ha elszaporodnak!
A gubacsatkáknak világviszonylatban mintegy ezer faja ismeretes, ebből Magyarországon kb. 250 fajt találtak. A szabad szemmel nem látható, négy lábú, élőlények váltivarúak, olykor azonban a hímek rendkívül ritkák, vagy hiányoznak. Ilyenkor a nőstények megtermékenyítés nélkül szaporodnak, és a lerakott tojásokból is csak nőstények fejlődnek. A tojásokból kikelő lárva vedlés után úgynevezett nimfa lesz, amely kisebb testméretű, de már hasonlít a kifejlett állathoz.
Szőlőültetvényekben és gyümölcsösökben gyakran okoz kárt a kétfoltos- és a piros takácsatka, valamint a szabad szemmel nem látható apró levélatkák.
Meggy és szilvafánk törzsén és ágain sárga és hamuszürke foltok vannak. Milyen betegség ez?
A fákon, sziklákon, gyakran a falakon is megjelenő zúzmók nem kerülnek anyagcsere kapcsolatba azzal a közeggel, amire rátapadnak. Hiszen hogyan táplálkozhatnának a kőzeten élő zúzmótelepek?
Részletek »Aktuális játékunk:
Jelenleg nincs még új játékunk!