Hogyan teleltessük át a teknőst a kerti tóban?
Hogyan segítsünk a teknősünknek, hogy a telet a kerti tóban is átvészelhesse? Néhány tippet összegyűjtöttünk hozzá! RÉSZLETEK
Volt egy gyönyörű dús vitorlavirágom. Úgy kb. fél éve elkezdett a levél vége elszáradni , majd fokozatosan elszáradt az egész levél. Az egész növényen elszáradt az összes levél. Az új hajtások is így szárdnak el, ennek ellenére mindig van rajta új levélhajtás. Úgy 3 hete kitettem a balkonra,amely déli fekvésű, hátha sígitt rajta, de nem. Előtte bent volt a szobában szintén a déli oldalon az ablaktól kb 1 méterre. Hetente öntözöm csapvízzel, havonta, vagy másfél havonta tápoztam általános virágtáppal.Köszönöm válaszát, Feri.
Kedves Feri! A vitorlavirág szereti a heti két bőséges öntözést. Ha a cserépből szorosan, sűrűn jönnek a hajtások, akkor célszerű szétültetni több cserépbe, hátha segít!