496. Jégcsapretek, a diétás csemege
Ázsia egyik legfontosabb zöldségnövénye a hazai fogyasztókat is meghódította: nem csak rendkívüli tápanyaggazdagsága, de megnyerő íze és gusztusos megjelenése is vonzóvá teszi.
Ázsia egyik legfontosabb zöldségnövénye a hazai fogyasztókat is meghódította: nem csak rendkívüli tápanyaggazdagsága, de megnyerő íze és gusztusos megjelenése is vonzóvá teszi.
Kaldeneker most aztán tényleg kitálal! A 10 részes főzősorozat felvétele nem ment zökkenőmentesen. Lássuk a kimaradt részeket, jöjjön a bakiparádé!
A nagybanin 100, a fogyasztói piacokon inkább 150-200 Ft körül mozog sárgarépa ára. Piac körkép 2008 január közepén.
Évszaknak megfelelő növényekkel és virágokkal könnyebben ráhangolódhatunk a télre-nyárra-őszre.
Virágágyi dísznek vagy vágott virágnak is kiváló növények a változatos kardvirágok. Megmutatjuk hogyan neveld őket!
A vadszőlő levelei és az éretlen termés erősen mérgező.
A 6-7 leveles hajtást 3-4 levél felett levághatja. A visszametszés következtében kihajtott hajtásokat 3-4 levél felett ismét visszavághatja. Az így kapott kis bokor szép alakú lesz, és hamarabb virít, mintha magára hagynánk. Nyáron a növényeket szélvédett helyre a szabadba is viheti, kezdetben árnyékolja,majd teljes napon tarthatja. Az árnyékban nevelt növények levele nagyobb lesz, de nem olyan edzett, mint a napon tartottaké. A nyár folyamán bőven öntözzük. A hűvös éjszakák beálltával napos, meleg szobába vigye, hogy a hajtások beérjenek a teleltetés idejére. Lehet magról is szaporítani, és megpróbálhatja elültetni a levágott részt is.
Jó vízelvezetésű talajba ültesse, bőségesen komposztálja. Ha megfelelő tápanyagot kap, akkor virágzik. Nyáron ki lehet tenni a kertbe. Metszést igényel, hogy szebben növekedjen. Fagyérzékeny! Ha nem fejlődik olyan szépen, akkor, meg kell metszeni erőteljesen öntözni, ez a növekedésének alapja. Dugványozással szaporítható, de magról ültetve is szép növénnyé fejlődik. Szubtrópusi növény, kedveli a meleget, tűző naptól azonban védje.
A leírásból inkább a gyapjastetűre tippelek ami semmivel sem veszélytelenebb mint a pajzstetű!!! Azonnali (először kontakt hatású)vegyszerrel való beavatkozást ajánlok ,de kimondottan olyat ami gyapjas és pajzstetűre javasolnak. Ezután kötelező jelleggel egy felszívódó vegyszeres kezelést kell alkalmazni és ezzel együtt a megtámadott növények talaját is teljesen lecserélni,mivel lerakott peték a talajban is lehetnek.A felszívódó szeres kezelést 8-10 nap múlva ismételni(ennyi a peték kelési ideje).A műveletet nagy alapossággal kell végrehajtani lévén a legveszélyesebb kártevőkről van szó melyek repülni is képesek,tehát a környezetében lévő összes növény (akár orchidea akár nem)kezelését is javaslom! Sajna vegyszereket nem tudok hozzá ajánlani mivel létezik több fajta is de nekem szerencsére még nem volt ennyire elterjedt fertőzésem. Sok sikert
Kedves Katica! A papucsnál és a vaníliánál és inkább baktériumfertőzésre gyanakszom. Kezelni mindenképpen, felszívódó komlex szerrel kellene(amiből sajna egyre kevesebb van forgalomban). pl. Previcur, Vertimec (talán még raktárról van valahol Kasumin is)A növény minden részét lepermetezni vele,majd kb.10 nap múlva megismételni,a maradék anyaggal pedig a növények talaját fertőtleníteni. A növény küllemén ez nem fog szépíteni (a foltok sajnos megmaradnak)de az uj hajtásoknak már foltmentesnek kellene lennie. A papucs esetében nem ajánlom a rendszeres Wuxalos kezelést annak réztartalma miatt! A Nanodes úgy látom hibátlan!Igy kell neki kinéznie! A színe a változattól (és a fény mennyiségétől)függ.Szereti a párát. Sok sikert