5011. Milyen íze van a licsinek?
A téli szezonban előbb-vagy utóbb feltűnik a boltok polcain ez a pirosas, ráncos héjú kis tojás alakú gyümölcs.
A téli szezonban előbb-vagy utóbb feltűnik a boltok polcain ez a pirosas, ráncos héjú kis tojás alakú gyümölcs.
Egy költözködés során igyekszünk mindent alaposan becsomagolni és bedobozolni, hogy semmit se felejtsünk a régi lakásban. A tárgyaknál kis logisztikázással megoldható, hogy a lehető legtöbb minden beférjen a különböző méretű dobozokba, azonban a növényeknél már nem ilyen egyszerű a helyzet. Aki többször is költözött élete során, az pontosan tudja, hogy mennyire nehéz a szobanövényeket úgy az új helyre áttelepíteni, hogy ne okozzunk károsodást, és lehetőleg életben maradjanak.
Az etetőanyagok kiválasztásának fontosságát meglepően sok horgász értékeli alul. Pedig egész egyszerűen lehetetlenség tartósan eredményesnek lenni anélkül, hogy a halak számára valóban vonzó csalogató anyagot alkalmaznánk.Cikkünkben három bevált etetőanyag családra hívjuk fel a figyelmet, amelyeket alkalmazva nagyszerű esélyünk nyílhat a bőséges halfogásra.
Amikor egy társasház építése vagy egy épület külsejének a felújítása zajlik, akkor kifejezetten gyakran láthatunk a környezetében gurulóállványt. Természetesen ez nem a véletlen műve, hiszen az ilyen jellegű kivitelezési munkákat végző szakemberek előszeretettel használják ezt az eszközt.
A lakásfelújítás nem kis feladat, hiszen már egy kisebb átalakítás is sok pénzbe kerülhet, és kosszal, felfordulással jár. Ha építkezünk vagy felújítjuk otthonunkat, akkor biztosan szembesülünk azzal, hogy nehezen vagy alig lehet megfelelő embert találni a szakmunkák elvégzésére. Szerencsére azonban lehetőségünk van arra is, hogy a kisebb és egyszerűbb felújítási munkákat mi magunk végezzünk el. Ha lakásunk megújítása a cél, akkor ezt a bútor, ajtó, csempe, üveg, de akár a padlófelületek burkolásával is könnyedén elérhetjük. Ne a klasszikus burkolásra gondoljunk, hanem a sokoldalú, öntapadós fólia alkalmazására!
Az említett növénynél fontos ugyan az öntözés, de a tál vízben nem állhat, mert az gyökérrothadást okozhat! A fikuszféléknek nagyon magas a fényigényük, ezért elhelyezésüknél fontos szempont, hogy minél több napfény érje a leveleket! Legcélszerűbb ablakban tartani a növényt. Északi fekvésű lakásokban ez megoldhatatlan problémát okoz! Tartásukról több információt az alábbi válaszokban olvashat: Ficus Ginseng Bonsai fám hirtelen elkezdte ledobálni a levelit... Ficus ginseng bonsai fa gondozása Hogyan gondozzam a Ficus microcarpa Ginseng bonsait? Ficus Ginseng bonsai ápolása
A csicsókát gumója ültetésével szaporítjuk. Legjobban a "földből földbe" módszer vált be, vagyis az olyan ültetés, hogy a földből kiszedett gumókat azonnal elültetik más helyen. Erre bőségesen van idő, mert a csicsóka ültetési ideje októbertől május elejéig tart, de a legjobb március végén ültetni. A töveket egymástól 50-60 cm-re ültessük. A gumók legalább 6 cm mélyen legyenek a talaj felszíne alatt. Legjobbak a 40-50 g-os vetőgumók, amelyeket - ha kevés van belőlük - hosszában ketté is vághatunk. Ahol egyszer megtelepítettük a csicsókát, ott nem kell néhány évig újra ültetni, mert a kiszedéskor rendszerint marad a földben annyi gumó, amennyiből a következő évben is fejlődnek bokrok, 4-5 évi egy helyben maradás után azonban a gumók annyira elaprózódnak, hogy akkor új helyre kell őket telepíteni. Termesszünk csicsókát!
A képen látható növény neve: Dendrobium phalaenopsis. A Dendrobiumok phalaenopsis alfajához tartozik, tartásmódja megegyezik a lepkeorchideák tartásmódjával. Csak annyiban különbözik, hogy a két öntözés között egy darabig legyen száraz a talaja és a lepkeorchideánál több fényt, akár a direkt (nem déli tüző) napfényt is elvisel.
Ahogy melegszik hazánkban a hőmérséklet, egyre több mediterrán rovar jön fel hozzánk, így hozzá kell szoknunk az új vendégekhez. Két fajról lehet szó: Hazánkban ritka, nagytermetű mediterrán kabócafajok cirpelésétől hangosak a nyári délutánok: az óriás énekes kabóca (Tibicina haematodes) és a mannakabóca (Cicada orni) is előfordulhat. A hím kabócák pár hétig, a nászidőszak alatt ciripelnek, csak ezalatt kell elviselni a zúgást. Esténként füldugó segíthet vagy az Ausztráliában bevált gyakorlat, hogy nyaralni megy az ember.
Kedves Zsolt! Jó volna tudni, hogy kár- vagy kórképről van szó, magyarul állat okozza-e a kártételt vagy esetleg betegség. Amennyiben a hárs leveleit apró, meztelen csigára emlékeztető zöldes színű lárvák rágják, akkor kis hárs-levéldarázzsal van dolga. A védekezés ellene a károsítás megkezdésekor kell, hogy elkezdődjön (Bi-58 EC vagy Mospilan 20 SP vagy Nomolt 15 SC) szerekkel. Ha esetleg a hárs levelének színén sárgás, enyhén felpúposodó foltok keletkeznek, a foltok fonáki oldalán pedig fehér, később vöröses szövedék jelenik meg, akkor hárs-gubacsatka a kártevő. Ez ellen kihajtáskor, illetve utána 1-3 alkalommal kéthetes időközént kellene (kellett volna) védekezni Vektafid A növényvédő szerrel. Ha betegségről van szó, a következők jöhetnek számításba, amelyek száradással, levélhullással járnak: - a hárs mikoszferellás levélfoltossága: ilyenkor a levélen 2-4 mm átmérjű, kör alakú, apró feketésbarna foltok láthatók, a foltok udvara sárgás. A levél fokozatosan sárgul, majd lehullik. - a hárs gnomóniás betegsége: a levelek érközeiben jelentkeznek a csaknem kör alakú barna szegélyű, barna foltok. Ez ellen a két betegség ellen egyformán kell védekezni. A lehullott beteg leveleket a nyugalmi időszakban meg kell semmisíteni. Kémiai védelemre általában csak faiskolákban van szükség (cineb, propineb és kaptán hatóanyagú szerekkel).