5011. Milyen íze van a licsinek?
A téli szezonban előbb-vagy utóbb feltűnik a boltok polcain ez a pirosas, ráncos héjú kis tojás alakú gyümölcs.
A téli szezonban előbb-vagy utóbb feltűnik a boltok polcain ez a pirosas, ráncos héjú kis tojás alakú gyümölcs.
Egy költözködés során igyekszünk mindent alaposan becsomagolni és bedobozolni, hogy semmit se felejtsünk a régi lakásban. A tárgyaknál kis logisztikázással megoldható, hogy a lehető legtöbb minden beférjen a különböző méretű dobozokba, azonban a növényeknél már nem ilyen egyszerű a helyzet. Aki többször is költözött élete során, az pontosan tudja, hogy mennyire nehéz a szobanövényeket úgy az új helyre áttelepíteni, hogy ne okozzunk károsodást, és lehetőleg életben maradjanak.
Az etetőanyagok kiválasztásának fontosságát meglepően sok horgász értékeli alul. Pedig egész egyszerűen lehetetlenség tartósan eredményesnek lenni anélkül, hogy a halak számára valóban vonzó csalogató anyagot alkalmaznánk.Cikkünkben három bevált etetőanyag családra hívjuk fel a figyelmet, amelyeket alkalmazva nagyszerű esélyünk nyílhat a bőséges halfogásra.
Amikor egy társasház építése vagy egy épület külsejének a felújítása zajlik, akkor kifejezetten gyakran láthatunk a környezetében gurulóállványt. Természetesen ez nem a véletlen műve, hiszen az ilyen jellegű kivitelezési munkákat végző szakemberek előszeretettel használják ezt az eszközt.
A lakásfelújítás nem kis feladat, hiszen már egy kisebb átalakítás is sok pénzbe kerülhet, és kosszal, felfordulással jár. Ha építkezünk vagy felújítjuk otthonunkat, akkor biztosan szembesülünk azzal, hogy nehezen vagy alig lehet megfelelő embert találni a szakmunkák elvégzésére. Szerencsére azonban lehetőségünk van arra is, hogy a kisebb és egyszerűbb felújítási munkákat mi magunk végezzünk el. Ha lakásunk megújítása a cél, akkor ezt a bútor, ajtó, csempe, üveg, de akár a padlófelületek burkolásával is könnyedén elérhetjük. Ne a klasszikus burkolásra gondoljunk, hanem a sokoldalú, öntapadós fólia alkalmazására!
Az Oncidium varicosum,az élőhelyén félárnyékban él eléggé száraz körülmények között. Gyökerei szeretik a szabad levegőt,nem kell a cserépbe erőltetni ha kinő belőle.kár volt áztatni,nagyon nem szereti. Ha áztatás után nem száradnak le a gyökerek nagyon hamar,akkor gombabeteg lesz. Az idős bulbák a természetben is ráncosak lévén ők már csak tápanyagot raktároznak és ahogy fejlődik az új bulba ők úgy ráncosodnak.Vízzel nem lehet de nem is kell helyrehozni. tápozni havonta egyszer(novembertől-márciusig egyszer sem!)1xkell. én Wuxal-t használok,az lombtrágya is egyben. üdv
Sajnos magról nevelve ezek a növények gyakran soha nem hoznak termést hazai viszonyok között. Sőt, gyakran ha hoznak is, akkor nagyon aprók a gyümölcsök. Ezért érdemes a citromot beoltatni, ha ceruza vastag lesz más, nemes szemmel. A mandarin alanynak sem jó, esetleg mint dísznövény jöhet csak számításba!
Kép sajnos nem jött át, de a borostyán alapjában nem túl kényes növény. Az öntözéssel kell vigyázni, mert ha túl öntözzük, vagy kiszárítjuk mind kettő káros lehet a növényre. Levélfoltosság (gombák)-pajzstetű,takácsatka károsíthatja. Ha nem lát pajzstetűt, vagy takácsatka nyomokat, akkor a levélfoltosság a hunyó. A levélfoltosodást előidéző gombák gyakoriak. A levéllemezen elszórt sárga, barna, szürke, vörös vagy fekete foltok jelennek meg, gyakran sötét szegéllyel. A levelek fokozatosan elhalnak. Réztartalmú és rézpótló szerekkel védekezhet ellene és ami a legfontosabb, ahogy tette is, a beteg növényi részek megsemmisítésével.
A hernyók rágó szájszervű kártevők, ellenük az Actara, Talstar, Sherpa, Decis, Careo, Karate nevű szabadforgalmú rovarölő szerek közül választhat. A kezelések számát meghatározni anélkül, hogy ismernénk a kártevőt , nem lehet. Alapelv viszont, amit érdemes betartani, hogy a hernyók megjelenésének kezdetén, és amikor még aprók, fiatal lárvaalakban vannak jelen, akkor kezelje le a növényt. A nagyméretű, "kövér" lárvák ellen a rovarölő szerek már kevésbé hatásosak.
Pajzstetvek élnek az orgona kérgén, ez egy kártevő, ezért nem hatottak ellene a felhasznált gombaölő szerek. Ha eddig csak az ágakat támadta meg a pajzstetű, akkor erős szőrű kefével ( de nem drótkefével) dörzsölje le ezeket a fehér telepeket, majd erős vízsugárral mossa le. Megszáradás után 2-3 alkalommal hetente ismételve ecsetelje le a teljes fás részt Biola vagy Vektafid A olajtartalmú rovarölő szerrel bőségesen. Az olajréteg alatt a pajzstetvek megfulladnak, elpusztulnak. Mindkét szer biológiai rovarölő szer, házikertben nyugodtan használható. Következő évben amint megjelenését észleli, azonnal hasonló módon kezelje le.