5011. Milyen íze van a licsinek?
A téli szezonban előbb-vagy utóbb feltűnik a boltok polcain ez a pirosas, ráncos héjú kis tojás alakú gyümölcs.
A téli szezonban előbb-vagy utóbb feltűnik a boltok polcain ez a pirosas, ráncos héjú kis tojás alakú gyümölcs.
Egy költözködés során igyekszünk mindent alaposan becsomagolni és bedobozolni, hogy semmit se felejtsünk a régi lakásban. A tárgyaknál kis logisztikázással megoldható, hogy a lehető legtöbb minden beférjen a különböző méretű dobozokba, azonban a növényeknél már nem ilyen egyszerű a helyzet. Aki többször is költözött élete során, az pontosan tudja, hogy mennyire nehéz a szobanövényeket úgy az új helyre áttelepíteni, hogy ne okozzunk károsodást, és lehetőleg életben maradjanak.
Az etetőanyagok kiválasztásának fontosságát meglepően sok horgász értékeli alul. Pedig egész egyszerűen lehetetlenség tartósan eredményesnek lenni anélkül, hogy a halak számára valóban vonzó csalogató anyagot alkalmaznánk.Cikkünkben három bevált etetőanyag családra hívjuk fel a figyelmet, amelyeket alkalmazva nagyszerű esélyünk nyílhat a bőséges halfogásra.
Amikor egy társasház építése vagy egy épület külsejének a felújítása zajlik, akkor kifejezetten gyakran láthatunk a környezetében gurulóállványt. Természetesen ez nem a véletlen műve, hiszen az ilyen jellegű kivitelezési munkákat végző szakemberek előszeretettel használják ezt az eszközt.
A lakásfelújítás nem kis feladat, hiszen már egy kisebb átalakítás is sok pénzbe kerülhet, és kosszal, felfordulással jár. Ha építkezünk vagy felújítjuk otthonunkat, akkor biztosan szembesülünk azzal, hogy nehezen vagy alig lehet megfelelő embert találni a szakmunkák elvégzésére. Szerencsére azonban lehetőségünk van arra is, hogy a kisebb és egyszerűbb felújítási munkákat mi magunk végezzünk el. Ha lakásunk megújítása a cél, akkor ezt a bútor, ajtó, csempe, üveg, de akár a padlófelületek burkolásával is könnyedén elérhetjük. Ne a klasszikus burkolásra gondoljunk, hanem a sokoldalú, öntapadós fólia alkalmazására!
Tűelhalásról lehet szó. Tápoldatozza fenyő tápoldattal heti egy alkalommal, Kunwurm talajkondicionáló is nagyon jót tesz neki, hamar helyrehozza a fenyőket. Ha elérhető, akkor Hungavit műtrágya segíthet még rajta. Ez tartalmaz nagy mennyiségű tőzegből kioldott tápanyagot.
Jó lenne tudni, hogy milyen fű nőtt be a cserjék közé? Attól tartok csak mechanikai úton lehet kiásni a cserjék közül a füvet. Ha kisebb a cserje, ássa ki a cserjét, és mechanikus úton kézzel válassza le róla a gyomot majd a cserjét ültesse vissza. Ezt most meg is teheti, amíg a cserje nem kezdett el hajtani.
A növény pontos neve Pandanus tectorius (syn: Pandanus veitchii), kissé helytelen magyar elnevezéssel csavarpálma (nincs köze a pálmafélékhez, csupán a nevének...). Nagyon szívós növény, a sötétebb lakásban is szépen fejlődik. Párás és árnyékos helyen kell tartani, de a száraz levegőt is igen jól viseli. Szereti a nedves talajt, de azért a cserépalátétben ne álljon folyamatosan a víz. Gyökérrothadásra nem túl érzékeny. Az alsó levelek száradásának a tápanyaghiány az oka, a barna apró folt pedig egy korábbi fizikai sérülés. Szaporítása nagyon egyszerű, az említett hajtást éles késsel levágva vagy letörve könnyen meggyökeresedik a vízben, vagy közvetlenül homokos tőzegbe (vagy bolti zacskós egységföldbe) dugványozva is.
A citromlé gyenge, természetes sav. Fehérítőszerként, vízkőoldóként, fémtisztítószerként használhatjuk, de öntözéshez nem hinném, hogy jó. Az ecet viszont állítólag igen. Sokan locsoláshoz is ajánlják, mert meghosszabbítja a növények életét. Létezik ökogolyó vagy ökomag is, amely egy műanyag golyó, amelyben mágnesek vannak. Ez körülbelül kétezer forintba kerül. A víz felületi feszültségére hat, a vízkő sem rakódik le. Még nem használtam, de érdemes rákérdezni, addig maradjon az ecet. egy csepp ecet az öntözővízhez adva.
Ha a hajtásközép rész is elrothadt akkor, amíg lehet gyönyörködni a virágban és azután mehet a kukába.(20 az 1-hez, hogy menthető de ahhoz tapasztalat és nagy szakértelem kell). Ha a középrészen van új élő levélkezdemény akkor virágszár levág cserépből kivenni ,kombinált gomba és baktériumölőszerrel megfürdetni, majd 2-3 napig szárazon hagyni és ezután új ültetőközegbe visszaültetni.