5011. Milyen íze van a licsinek?
A téli szezonban előbb-vagy utóbb feltűnik a boltok polcain ez a pirosas, ráncos héjú kis tojás alakú gyümölcs.
A téli szezonban előbb-vagy utóbb feltűnik a boltok polcain ez a pirosas, ráncos héjú kis tojás alakú gyümölcs.
Egy költözködés során igyekszünk mindent alaposan becsomagolni és bedobozolni, hogy semmit se felejtsünk a régi lakásban. A tárgyaknál kis logisztikázással megoldható, hogy a lehető legtöbb minden beférjen a különböző méretű dobozokba, azonban a növényeknél már nem ilyen egyszerű a helyzet. Aki többször is költözött élete során, az pontosan tudja, hogy mennyire nehéz a szobanövényeket úgy az új helyre áttelepíteni, hogy ne okozzunk károsodást, és lehetőleg életben maradjanak.
Az etetőanyagok kiválasztásának fontosságát meglepően sok horgász értékeli alul. Pedig egész egyszerűen lehetetlenség tartósan eredményesnek lenni anélkül, hogy a halak számára valóban vonzó csalogató anyagot alkalmaznánk.Cikkünkben három bevált etetőanyag családra hívjuk fel a figyelmet, amelyeket alkalmazva nagyszerű esélyünk nyílhat a bőséges halfogásra.
Amikor egy társasház építése vagy egy épület külsejének a felújítása zajlik, akkor kifejezetten gyakran láthatunk a környezetében gurulóállványt. Természetesen ez nem a véletlen műve, hiszen az ilyen jellegű kivitelezési munkákat végző szakemberek előszeretettel használják ezt az eszközt.
A lakásfelújítás nem kis feladat, hiszen már egy kisebb átalakítás is sok pénzbe kerülhet, és kosszal, felfordulással jár. Ha építkezünk vagy felújítjuk otthonunkat, akkor biztosan szembesülünk azzal, hogy nehezen vagy alig lehet megfelelő embert találni a szakmunkák elvégzésére. Szerencsére azonban lehetőségünk van arra is, hogy a kisebb és egyszerűbb felújítási munkákat mi magunk végezzünk el. Ha lakásunk megújítása a cél, akkor ezt a bútor, ajtó, csempe, üveg, de akár a padlófelületek burkolásával is könnyedén elérhetjük. Ne a klasszikus burkolásra gondoljunk, hanem a sokoldalú, öntapadós fólia alkalmazására!
Habár az átültetés ideje növényenként változik, a szobanövények zömét ilyenkor már át lehet ültetni. Arra kell csak vigyázni, hogy átültetés után ne tápoldatozzuk a növényt legalább egy hónapig, ellenkező esetben a tápoldat könnyen kiégetheti a növény gyökereit. Fontos még a közvetett napfény is (a tűző nap nem a legjobb a számukra). Kapcsolódó cikk: Hogyan frissítsük fel kókadozó szobanövényeinket?
A növények többsége nem szereti a nedves talajt, főleg a pangó vizet, viszont van néhány, amely jobban viseli a vizet. Két cikket ajánlok önnek, remélhetőleg kap majd ötleteket az ültetéshez: http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/vizet-kedvelo-cserjek-fak-lonc-magyal/4366/ http://www.edenkert.hu/edenkertesz/vegyes-kerti-zoldseg/vizes-talaj-gyumolcsfak-ultetese/6530/
Üdvözlöm! A: A komposztot nyugodtan ki lehet szórni, a lárvákat ki kell dobni viszont. Azt javaslom, hogy talajfertőtlenítővel (kertész boltokban be lehet szerezni) a biztonság kedvéért azért szórja be, mert az biztosan nem hagy benne semmilyen állati kártevőt. Szórhatja a talajra is néhány cm vastagságban, de a legjobb, ha beforgatja a talajba. Virágfölddel is keverheti, 1/3-ad rész komposztot használjon erre a célra. B: Igen, van néhány szép növény erre a célra: Heuchera Palace Purple - Bíborlevelű tűzeső Hosta Golden Tiara - Árnyékliliom zöld-aranysárga levél Aquilegia-hibridek- Harangláb hibridek Hemerocallis-Sásliliom Lamium galeobdolon-Árva csalán C: Aránylag a Thuják jól tűrik a metszést, vissza lehet vágni nyugodtan. D: A mohásodás ellen a "Damisol" vasat ajánlom. Ez nekem bevált és olcsó. Egy öntözőkannába 10 liter vízhez adjon 1 dl Damisol vasat és az éríntett területre juttassa ki.
A leander átültetési/kiültetési ideje március közepe után kezdődik. Igazából ez is időjárás függő, mivel a fagyot nem viseli el. Amint az idő elkezd melegedni, át lehet ültetni. Beszúrtam néhány kapcsolódó linket, amelyet érdemes elolvasni, ha még nem tette volna: A csodaszép, de mérgező leander! Hogyan gondozzuk, szaporítsuk?- Amit a leanderről tudni kell Hogyan kell metszeni a leandert? És mit tegyünk, ha elfagyott? Vagy ha beteg?
Kedves Mona! A kérdés lehet egyszerűbb lenne, ha azt kérdeznénk, hogy melyeket nem. A tavasz gyakorlatilag a szobanövények átültetésének az ideje. Ezért tehát sorra lehet venni a növényeket, és át lehet őket ültetni. Egy jó tanács csak, ne mechanikusan ültesse át a növényeket, vagyis csak azokat a növényeket ültesse át, amelyeknek szüksége van erre. Fölösleges minden szobanövényt átültetni. Mikor ajánlott az átültetés? Ha a növény már kinőtte a cserepet, akkor ajánlott egy nagyobb méretű virágcserépba átültetni, de ne legyen túl nagy se, mert az nem tesz jót a növénynek Ha már legalább 2 éve nem volt átültetve (ha nagyon idős a növény, akkor érdemesebb csak a földréteg felső részét kicserélni) Ha szobanövényünk nem fejlődött rendesen az elmúlt időszakban, vagy látszólag ok nélkül hervad, sárgulnak a levelei Ha lehet választani kerámia vagy műanyag cserép között, akkor ne az utóbbit válassza. További jó kertészkedést kívánok!