5011. Milyen íze van a licsinek?
A téli szezonban előbb-vagy utóbb feltűnik a boltok polcain ez a pirosas, ráncos héjú kis tojás alakú gyümölcs.
A téli szezonban előbb-vagy utóbb feltűnik a boltok polcain ez a pirosas, ráncos héjú kis tojás alakú gyümölcs.
Egy költözködés során igyekszünk mindent alaposan becsomagolni és bedobozolni, hogy semmit se felejtsünk a régi lakásban. A tárgyaknál kis logisztikázással megoldható, hogy a lehető legtöbb minden beférjen a különböző méretű dobozokba, azonban a növényeknél már nem ilyen egyszerű a helyzet. Aki többször is költözött élete során, az pontosan tudja, hogy mennyire nehéz a szobanövényeket úgy az új helyre áttelepíteni, hogy ne okozzunk károsodást, és lehetőleg életben maradjanak.
Az etetőanyagok kiválasztásának fontosságát meglepően sok horgász értékeli alul. Pedig egész egyszerűen lehetetlenség tartósan eredményesnek lenni anélkül, hogy a halak számára valóban vonzó csalogató anyagot alkalmaznánk.Cikkünkben három bevált etetőanyag családra hívjuk fel a figyelmet, amelyeket alkalmazva nagyszerű esélyünk nyílhat a bőséges halfogásra.
Amikor egy társasház építése vagy egy épület külsejének a felújítása zajlik, akkor kifejezetten gyakran láthatunk a környezetében gurulóállványt. Természetesen ez nem a véletlen műve, hiszen az ilyen jellegű kivitelezési munkákat végző szakemberek előszeretettel használják ezt az eszközt.
A lakásfelújítás nem kis feladat, hiszen már egy kisebb átalakítás is sok pénzbe kerülhet, és kosszal, felfordulással jár. Ha építkezünk vagy felújítjuk otthonunkat, akkor biztosan szembesülünk azzal, hogy nehezen vagy alig lehet megfelelő embert találni a szakmunkák elvégzésére. Szerencsére azonban lehetőségünk van arra is, hogy a kisebb és egyszerűbb felújítási munkákat mi magunk végezzünk el. Ha lakásunk megújítása a cél, akkor ezt a bútor, ajtó, csempe, üveg, de akár a padlófelületek burkolásával is könnyedén elérhetjük. Ne a klasszikus burkolásra gondoljunk, hanem a sokoldalú, öntapadós fólia alkalmazására!
Kedves Hajnalka! A kereskedelemben kaphatók gombaölő készítmények (az előírt mennyiséget szabad csak felhasználni, semmiképpen sem többet), bár nem kimondottan ilyen jellegű gombákra, de hatásos lehet. Ajánlott lenne a növényt kivenni jelenlegi cserepéből, a régi földet teljesen leszedni, ha nem boldogulnak vele, akkor erősebb vízsugárral mossa le a gyökerei körül a régi földet. A fejlettebb gombák - ez is annak tűnik - átszövik környezetük földjét (ezért kell nagyon alaposnak lenni), így mindig újra hajtanak, ha a feltételek adottak. Addig kellene ezt elvégezni, míg jó idő van. Visszaültetéskor legyen körültekintő és szakaszosan tegyen a növényre földet. Jól nyomkodja meg, hogy ne maradjanak levegős helyek a növény gyökerei között. Ezt követően alaposan locsolja be a növényt. Gombaölő szer és teljes földcsere után biztosan megszabadulnak a gombától. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Kedves olvasónk! Köszönjük a hozzászólását és az ötletét. Szeretném mekérni, hogy hozzászólását másolja be a következő cikkünk alá, mint hozzászólás, így bárki, aki elolvassa a cikket, elolvashatja az Ön javaslatát is. Gyakran előfordul, hogy a hozzászólások még értékesebbek, mint maga a cikk. A szóbanforgó cikk: http://www.edenkert.hu/vilagos-zold/allatok-a-kertben/meztelencsiga-elleni-vedekezes/3212/
A kavicságy lényege a következő: A növény cserepe alá helyezünk egy a cserépnél nagyobb átmérőjű cserépalátétet. Ebbe az alátétbe teszünk bármilyen anyagot (tehát nem feltétlen kavicsot), ami a felületén elpárologtatja azt a vizet amit a "kavicságyra" öntünk. A víz ne legyen magasabban a "kavicságy"-nál. Így a cserép alja nem áll vízben, viszont a párologtató felület a rá helyezett növény közvetlen közelében alakít ki mikroklímát.
A első képen (Phytolacca) látható. Ez egy behurcolt növény (invazív). A friss gyökér és bogyó hánytató és hashajtó hatású. A növény minden része, elsősorban friss állapotban, erősen mérgező hatású fitolakka-toxint, szaponin-glikozidot és fitolakka-savat tartalmaz. Bogyójának nagy a betacián festékanyag-tartalma. A gyökértörzset és a hajtásokat ne etessük állatokkal, mert mérgezést okoznak. Élelmiszer-ipari felhasználása hazánkban jelenleg tilos. A második képen egy ribiszke (Ribes) féle látható. Szerintem a dísznövényként használt cserje: arany ribiszke (ribes aureum) látható. Abszolút nem mérgező.
Azt nem írta, hogy ez régóta így van, vagy folyamatosan kopaszodik fel a növény? Ezeknek a növényeknek, főleg idősebb korban kopasz a törzse. Túlzott felkopaszodás esetén akár vissza is lehet vágni, ki fog újra hajtani. Teleltetni szokta a növényt? Ez az ideális fejlődés szempontjából fontos (16-18 °C-on, kevés öntözéssel). Tápoldatot szokott kapni? Hetente levéldísznövényeknek való tápoldatot lehet neki adni. Üdvözlettel: Növényorvos