5011. Milyen íze van a licsinek?
A téli szezonban előbb-vagy utóbb feltűnik a boltok polcain ez a pirosas, ráncos héjú kis tojás alakú gyümölcs.
A téli szezonban előbb-vagy utóbb feltűnik a boltok polcain ez a pirosas, ráncos héjú kis tojás alakú gyümölcs.
Egy költözködés során igyekszünk mindent alaposan becsomagolni és bedobozolni, hogy semmit se felejtsünk a régi lakásban. A tárgyaknál kis logisztikázással megoldható, hogy a lehető legtöbb minden beférjen a különböző méretű dobozokba, azonban a növényeknél már nem ilyen egyszerű a helyzet. Aki többször is költözött élete során, az pontosan tudja, hogy mennyire nehéz a szobanövényeket úgy az új helyre áttelepíteni, hogy ne okozzunk károsodást, és lehetőleg életben maradjanak.
Az etetőanyagok kiválasztásának fontosságát meglepően sok horgász értékeli alul. Pedig egész egyszerűen lehetetlenség tartósan eredményesnek lenni anélkül, hogy a halak számára valóban vonzó csalogató anyagot alkalmaznánk.Cikkünkben három bevált etetőanyag családra hívjuk fel a figyelmet, amelyeket alkalmazva nagyszerű esélyünk nyílhat a bőséges halfogásra.
Amikor egy társasház építése vagy egy épület külsejének a felújítása zajlik, akkor kifejezetten gyakran láthatunk a környezetében gurulóállványt. Természetesen ez nem a véletlen műve, hiszen az ilyen jellegű kivitelezési munkákat végző szakemberek előszeretettel használják ezt az eszközt.
A lakásfelújítás nem kis feladat, hiszen már egy kisebb átalakítás is sok pénzbe kerülhet, és kosszal, felfordulással jár. Ha építkezünk vagy felújítjuk otthonunkat, akkor biztosan szembesülünk azzal, hogy nehezen vagy alig lehet megfelelő embert találni a szakmunkák elvégzésére. Szerencsére azonban lehetőségünk van arra is, hogy a kisebb és egyszerűbb felújítási munkákat mi magunk végezzünk el. Ha lakásunk megújítása a cél, akkor ezt a bútor, ajtó, csempe, üveg, de akár a padlófelületek burkolásával is könnyedén elérhetjük. Ne a klasszikus burkolásra gondoljunk, hanem a sokoldalú, öntapadós fólia alkalmazására!
Kedves Érdeklődő,így látatlanban azt tudom tippelni, hogy tápanyaghiány vagy túladagolás, illetve öntözési hiba lehet az ok. A szép erős palántákat nyáron hetente egyszer érdemes egy kevés zöldség táppal meglocsolni, így biztosítjuk számára a megfelelő tápanyag utánpótlást. A virágzás után nemsokára megjelennek az első kis méregerős chili paprikák, amelyeket csak az érés során, vagyis amikor bepirosodik szabad leszedni.A chili földjét ne öntözzük túl még nyáron se, de ne is hagyjuk teljesen kiszáradni, próbáljuk meg szépen egyenletesen nedvesen tartani. Tápoldatot csak hetente vagy kéthetente egyszer adjunk neki, hiszen ha túl tápoldatozzuk, többet ártunk vele, mint használunk.A másik paprikáját szinte boiztosan túlöntözte és/vagy Káliumhiány az oka a tősárgulásnak.
Kedves Érdeklődő, nem írta, hogy magról szaporította-e a virágot, mert a magról szaporított növények a negyedik-ötödik évben virágoznak, a dugványok és bujtások már a második-harmadik évtől egész nyáron virágoznak és teremnek. Nyáron a kertbe kiültetett golgotavirág óriási felületeket képes befutni, de az így nevelt töveket ősszel ki kell ásni, bár különösen enyhe teleken, betakarva a szabadban is áttelelhetnek. Az áttelelt növény a következő évben hatalmasra fejlődik; a sok-sok virág igazi egzotikus látványt nyújt - a szabadföldi teleltetés azonban nagyon kockázatos. Virágzó és termő példányokat a leggyorsabban bujtással állíthatunk elő: az idősebb növények fejlett hajtásait dugjuk le másik edény laza homokos földjébe úgy, hogy a hajtás csúcsa a talajból (30–50 cm-t) kiálljon a talajból. Ha a talajt állandóan nedvesen tartjuk, a szárrész gyorsan gyökereket fejleszt, és az anyanövénytől elválasztva önálló, nagy példányokat kaphatunk, amelyek akár már a következő évben is virágba borulhatnak.
Kedves Érdeklődő! A chia Dél-és Közép-Amerikában igen elterjedt növénynek számít. Latin neve Salvia hispanica. Itthon is megél védettebb helyen (de ha biztosra akar menni, tartsa cserépben és vigye be a lakásba)Az azték zsálya néven is ismert növény az ajakosvirágúak rendjén belül az árvacsalánfélék családjába tartozik. Ez a nyári évelő növény 1 éves korára eléri az egy méteres magasságot is. gazdasági termesztése: Júniusban vetéssel egymenetben elvégzik a magágy lezárását is. A növényt vegyszermentesen termesztik, majd novemberben takarítják be, beszállítják a tárolókba, tisztítják és tárolják. A tételek minőségi ellenőrzésen mennek keresztül. A saját termesztéssel az a gond, hogy Ön a nemesített magot vette meg, amit ha elvet, nem lesz pontosan ugyanolyan hatóanyag tartalmú. De mivel egy zsályaféle, amit gyakorltilag ugyanúgy nevelhet, a salvia officinalist, megpróbálhatja otthon is nevelni. Csak mértékkel a chia maggal, akár árthat is!
Kedves Érdeklődő! Nem írja, hogy pontosan milyenek ezek a barna foltok (kicsik, nagyok, szívásnyomok vannak-e), így csak arra tudok gondolni, hogy ez a szokásos jukkákra jellemző barna levélfoltosság. Tünetei - Coniothyrium levélfoltosság először megjelenik a pici világos idősebb levelein. Sárgás színű. Ezek általában elliptikus és szét vannak szórva az egész felső felületen, az idősebb leveleken. Körülbelül, 3- 4 hónap, elteltével feketeszínű, terjesztőként, sejtek formájában jelennek meg, a központban , és ezek láthatók szabad szemmel is. Az egyik legfontosabb szempont, a fertőzött levelek eltávolítása permetszerű öntözés vagy tárolt csapadék. A felső öntözést és a tárolt, csapadék, a rendszeres alkalmazása, és a gombaölő szerekkel együtt van szükség a betegség megelőzésére. Heti alkalmazások klórtalonil), vagy mankoceb vegyszerek re. Egyébként a yucca legfőbb gondozási igénye, hogy a földje ne legyen túlöntözve. Ez okozhatja a levelek sárgulását és lefelé konyulását is. Csak akkor szabad a földjét meglocsolni, ha az már teljesen száraz. Télen elég háromhetente egyszer locsolni, de nyáron is csak másfél hetente egyszer kell neki vizet adni. A lényeg, hogy a locsolás előtt a földnek már kissé száraznak kell lennie, mert a yucca a törzsében is tárolja a nedvességet. Így amikor a föld már száraz, a növények még mindig van víztartaléka. Ezen kívül nem szereti a túlfűtött szobákat: 25 fok felett is száradnak a levelek.
Kedves Érdeklődő! Könnyebb lett volna, ha küldött volna egy képet. Mert így nem tudom, hogy kár- vagy kórkép. Előfordulhat, hogy monília. Tünetek: a betegség terjedését tekintve összefügg a sebzést okozó kártevők kártételével. A sérüléseken könnyen bejut a kórokozó. A gyümölcsön sárga, gyakran koncentrikus körökben elhelyezkedő kinövések láthatók. A gyömölcsök elrothadnak, összeszáradnak (mumifikálódnak) és sokszor a fán maradnak.Terjedés: talajon lévő gyümölcsmúmiák, sebzést okozó kártevők. Ha a gyümölcsök összeérnek, akkor a micélium seb nélkül is áthatolhat.