5011. Milyen íze van a licsinek?
A téli szezonban előbb-vagy utóbb feltűnik a boltok polcain ez a pirosas, ráncos héjú kis tojás alakú gyümölcs.
A téli szezonban előbb-vagy utóbb feltűnik a boltok polcain ez a pirosas, ráncos héjú kis tojás alakú gyümölcs.
Egy költözködés során igyekszünk mindent alaposan becsomagolni és bedobozolni, hogy semmit se felejtsünk a régi lakásban. A tárgyaknál kis logisztikázással megoldható, hogy a lehető legtöbb minden beférjen a különböző méretű dobozokba, azonban a növényeknél már nem ilyen egyszerű a helyzet. Aki többször is költözött élete során, az pontosan tudja, hogy mennyire nehéz a szobanövényeket úgy az új helyre áttelepíteni, hogy ne okozzunk károsodást, és lehetőleg életben maradjanak.
Az etetőanyagok kiválasztásának fontosságát meglepően sok horgász értékeli alul. Pedig egész egyszerűen lehetetlenség tartósan eredményesnek lenni anélkül, hogy a halak számára valóban vonzó csalogató anyagot alkalmaznánk.Cikkünkben három bevált etetőanyag családra hívjuk fel a figyelmet, amelyeket alkalmazva nagyszerű esélyünk nyílhat a bőséges halfogásra.
Amikor egy társasház építése vagy egy épület külsejének a felújítása zajlik, akkor kifejezetten gyakran láthatunk a környezetében gurulóállványt. Természetesen ez nem a véletlen műve, hiszen az ilyen jellegű kivitelezési munkákat végző szakemberek előszeretettel használják ezt az eszközt.
A lakásfelújítás nem kis feladat, hiszen már egy kisebb átalakítás is sok pénzbe kerülhet, és kosszal, felfordulással jár. Ha építkezünk vagy felújítjuk otthonunkat, akkor biztosan szembesülünk azzal, hogy nehezen vagy alig lehet megfelelő embert találni a szakmunkák elvégzésére. Szerencsére azonban lehetőségünk van arra is, hogy a kisebb és egyszerűbb felújítási munkákat mi magunk végezzünk el. Ha lakásunk megújítása a cél, akkor ezt a bútor, ajtó, csempe, üveg, de akár a padlófelületek burkolásával is könnyedén elérhetjük. Ne a klasszikus burkolásra gondoljunk, hanem a sokoldalú, öntapadós fólia alkalmazására!
Mivel a kajszinak nagyon súlyos kórokozói vannak amelyek könnyen megtalálnak egy legyengült fát én nem ajánlom a már szinte kivágásra ítélt fa megtartását. Az élő fában ugyanis fennmaragnak ezek a kórokozók és megfertőzi a kertjében található többi kajszit is.
A közönséges luc (Pices exelsa) tipikusan hegyvidéki faj, páraigényes, hegyvidéki klímát és üde talaj kíván. Száraz, sovány városi klímába nem való. Ilyen helyen gyakran megtámadja a lucgubacstetű. Ennek feltűnő gubacsait rögtön észre lehet venni. A lucfenyő levéltetű jobban elbújik előlünk, tömeges elszaporodásával és szivogatásával a lucfenyő tűlevelei lehullanak, melyeket később sem tud pótolni. Amennyiben megtalálja a tűlevelek fonákán a tetveket, permetezzen ellene levéltetűírtó szerrel.
A szedernek hasonlóan a málnához, komoly vessző és levélbetegségeit ismerjük. <p>A levél fonákán kialakult sárga gyepet a szederrozsda okozza, amely a levél színén narancssárga foltot képez. <p>A vesszőn is több kórokozó gomba fertőz, ezek ellen komplex védekezés szükséges. A letermett vesszőket el kell távolítani és elégetni, tavasszal pedig 4-5 lombleveles kortól kell vegyszeres védekezést alkalmazni cineb, mankoceb, kaptán vagy benomil hatóanyagú szerrel, kiegészítve a vesszőkárosító rovarok elleni védelemmel is.
Cser Kiadó: Kertünk növényei sorozatból a Gyümölcsös Kert Mezőgazda Kiadó: Gyümölcsgazdák könyve; Integrált gyümölcstermesztés
A Bonsai fákkal óvatosan kell bánni. A bonsai két alapvető szabályozásra épül, a földmennyiség korlátozására és a rendszeres metszésre. Ha nagyobb edénybe ültetjük a növényt, könnyen előjöhetnek elfeledett tulajdonságai és ismét nagy leveleket és hajtásokat fog hozni. A talaj típusát egyébként a fa fajtája határozza meg, igényei az alap fajjal megegyeznek.