5011. Milyen íze van a licsinek?
A téli szezonban előbb-vagy utóbb feltűnik a boltok polcain ez a pirosas, ráncos héjú kis tojás alakú gyümölcs.
A téli szezonban előbb-vagy utóbb feltűnik a boltok polcain ez a pirosas, ráncos héjú kis tojás alakú gyümölcs.
Egy költözködés során igyekszünk mindent alaposan becsomagolni és bedobozolni, hogy semmit se felejtsünk a régi lakásban. A tárgyaknál kis logisztikázással megoldható, hogy a lehető legtöbb minden beférjen a különböző méretű dobozokba, azonban a növényeknél már nem ilyen egyszerű a helyzet. Aki többször is költözött élete során, az pontosan tudja, hogy mennyire nehéz a szobanövényeket úgy az új helyre áttelepíteni, hogy ne okozzunk károsodást, és lehetőleg életben maradjanak.
Az etetőanyagok kiválasztásának fontosságát meglepően sok horgász értékeli alul. Pedig egész egyszerűen lehetetlenség tartósan eredményesnek lenni anélkül, hogy a halak számára valóban vonzó csalogató anyagot alkalmaznánk.Cikkünkben három bevált etetőanyag családra hívjuk fel a figyelmet, amelyeket alkalmazva nagyszerű esélyünk nyílhat a bőséges halfogásra.
Amikor egy társasház építése vagy egy épület külsejének a felújítása zajlik, akkor kifejezetten gyakran láthatunk a környezetében gurulóállványt. Természetesen ez nem a véletlen műve, hiszen az ilyen jellegű kivitelezési munkákat végző szakemberek előszeretettel használják ezt az eszközt.
A lakásfelújítás nem kis feladat, hiszen már egy kisebb átalakítás is sok pénzbe kerülhet, és kosszal, felfordulással jár. Ha építkezünk vagy felújítjuk otthonunkat, akkor biztosan szembesülünk azzal, hogy nehezen vagy alig lehet megfelelő embert találni a szakmunkák elvégzésére. Szerencsére azonban lehetőségünk van arra is, hogy a kisebb és egyszerűbb felújítási munkákat mi magunk végezzünk el. Ha lakásunk megújítása a cél, akkor ezt a bútor, ajtó, csempe, üveg, de akár a padlófelületek burkolásával is könnyedén elérhetjük. Ne a klasszikus burkolásra gondoljunk, hanem a sokoldalú, öntapadós fólia alkalmazására!
Az új földréteg felhordása előtt győzödjön meg róla, hogy az előző gyepszőnyeg nem gyomosodott-e el! Ha gyomnövények is vannak benne, akkor inkább távolítsa el. A gyepesítésnél figyeljen oda, hogy kellően tömörödött legyen a talaj, hogy ne süllyedjen újra be!
Bár a képen nem lástszik tökéletesen, én egy új, az utóbbi időben nagyon kedvelt Ficus fajra gondolok. Ficus deltoideának hívják. A növény bokortermetű, bőrnemű, sötétzöld levelei vannak. Egész évben hozza apró, olivabogyóra emlékeztető, kezdetben zöld, majd bepirosodó terméseit.
A tárolt gyümölcsön keletkező foltok okát a nem megfelelő víz- és tápanyagellátásban kell keresnünk. Különösen a kalcium-hiány okozhat ilyen tüneteket. A magasabb hőmérsékleten való tárolás miatt a gyümölcs gyorsabban öregszik, hajlamosabb a betegségre.<p>Megoldásként azt javaslom, hogy a következő évben terméskötődés után permetezze le fáit kalciumtartalmú szerrel illetve tárolja a gyümölcsöt hűvösebb, de ne nedves helyen!
A selyemmályvát nyáron védeni kell az erős napfénytől, bőven kell öntözni (de kerüljük a pangó vizet), kéthetente lehet tápoldatozni. Télen mérsékeljük az öntözést. Tavasszal érdemes a fiatal hajtásokat visszametszeni, így szebben bokrosodik. Télen javasolt egy erős visszavágás, fele hosszúságúra. A téli 10-12 ° C-os helyiség megfelelő neki, csak ügyeljen arra, hogy ne legyen huzatos! Szaporítani fejdugványokkal, a hibrideket magvakkal is lehet.<p>A Plumbago (fokföldi ólomvirág) nyáron napos és meleg, de széltől védett helyet (ágai könnyen törnek) szereti. Télen világos 4-8 ° C-os helyen kell tartani. Nyáron bőségesen, télen mérsékelten öntözze! Augusztusig hetente kell tápoldatozni. Az elnyílt virágokat rendszeresen vágja le! Télen pedig az elszáradt leveleket szedje le, mert ezek nem hullnak le. Félfás dugványukkal szaporítjuk, lehetőleg nyáron.<p>Az enciánfa napos-félárnyékos helyet kedvel. Nyáron szabadban is tartható. A növekedés idején bőségesen kell öntözni. Hetente tápoldatozza! A teleltetés előtt a cserép szélétől számítva mintegy 50 cm-re vissza kell vágni a hajtásait. Az enciánfát is félfás dugványokkal szaporítjuk, tavasszal.
Sajnos a kertjéről küldött fotóját nem lehet rendesen látni, ezért annak elrendezésében nem tudok tanácsot adni. Ha kicsit vastagabban húzná meg a vonalakat és sötétebb tollal írna, akkor talán jobban látható lenne. Gyermeke miatt olyan fajokat válogattam, melyek nem tövisesek.<p>Magas cserjék: aranyvessző, orgona, nyáriorgona, gyöngyvessző, viráglonc.<br>Alacsony cserjék: gyöngyvirágcserje, hóbogyó, cserjés pimpó. <br>Néhány örökzöld faj: puszpáng, törpelonc, babérmeggy, örökzöld mirtuszlonc.