5056. Narancs: a legegészségesebb gyümöcsök egyike
A narancs egyike a természet tökéletes ajándékának: szinte mindenki kedveli, roppant egészséges és még finom is. Bemutatjuk a narancs gyóhgyhatásait!
A narancs egyike a természet tökéletes ajándékának: szinte mindenki kedveli, roppant egészséges és még finom is. Bemutatjuk a narancs gyóhgyhatásait!
Tulzónak tűnik elsőre, hogy egy közösség 10 millió fa ültetését eltervezze célként, de amikor összeáll a szakma, az üzleti oldal, a kormányzat, a főváros és a több tízezer önkéntes, akkor már van miben reménykednünk - mondta Bojár Iván András, alapító. Fél éves fennállását ünnepli a 10 millió Fa közösség.
A gépjármű flották nyilvántartása ma már elképzelhetetlen informatikai megoldások alkalmazása nélkül. A flottaüzemeltető előbb-utóbb eljut arra a pontra, amikor már nem elég Excel táblákban nyilvántartani az adatokat, hanem ennél profibb megoldásra van szükség. Ehhez adunk néhány tippet.
Régóta foglalkoztat már minket a magaságyás építésének gondolata, nem csak az ismert kényelmi szempontok miatt, hanem mert kertünk egy része a szomszédos épületek miatt a kívántnál árnyékosabb, a talajszint megemelésével ezen viszont sokat javíthatunk.
Szabad felhasználású kölcsön kezes és fedezet nélkül, amit akár egyetlen órán belül meg is kaphatunk? Igen, mindez lehetséges, ráadásul az igénylés teljes folyamatát intézhetjük internetes formában, kényelmesen.
Ha alulról felfelé haladva száradnak a virágok, akkor ez természetes, ha egyszerre mind, akkor valamit nem szerethet. Az ablakban nem kap közvetlen napfényt ugye? Ha igen megvan a hibaforrás, ugyanis az üveg felmelegiti a legkissebb napfényt is és szinte elégeti a növényt vagy a virágokat. A meleg környezet ne jelentsen 22-24 foknál többet. Ha eldobálta őket, akkor rövid pihenés után hajlamos akár 3-4 hónapon belül is ujravirágozni (helyes tartás esetén). Hogyan tartsuk a lepkeorchideát (Phalaenopsis)? Orchideák a lakásban? 10 tuti tipp a szakértőktől
A növényt tavasszal célszerű kiemelni a konténeréből és éles késsel a hajtáscsúcsoktól kellően távol elvágni. Így gyakorlatilag annyi növény nyerhető, amennyi hajtáscsúcsa van a növénynek. A vágási felülettel nem szokott gond lenni, nem kell kezelni. Mindenképpen "nehéz", tőzegmentes talajkeverékbe kell ültetni és lassan oldódó műtrágyát hozzá adagolni.
A szilva alkalmas sudaras, szórt ágú, sövény és váza korona nevelésére is. Szerintem házikerti, kézi szedésű fák nevelésére elsősorban a váza korona a jó.
Az ültetés után valóban erősen kell visszametszeni a fákat, hiszen a kiszedéskor a faiskolában a gyökérzetet már alaposan megcsonkították. Általában kora tavasszal szokás azt megtenni. Az elültetett fákra lehet akár sok más fajtát is rászemezni, de számolni kell a különböző érési idők miatti permetezési gondokkal. A fajta kiválasztása a gazda ízlésétől, igényeitől függ, de nagymértékben attól is, hogy melyeket tudja megszerezni. Ezért megnevezéseket nem adok, nagyon sok fajta lehet jó nekem, de Önnek nem.
A hagymás növények telepítésével nem késett el, még megteheti ezek ültetését, persze csak ha a hó nem borítja a kertet. A cserjék telepítésével azonban már érdemesebb megvárni a tavaszt. A kerítés eltakarására több növényfaj is alkalmas lehet 2-3 db/m sűrűségben kiültetve. Szóba jöhet az örökzöld borostyán, a gyönyörű őszi szineződésű vadszőlő. A virágosak közül pedig a magyar lonc és a clematis fajták. A felsorolt növények közül azonban csak a borostyán örökzöld. Az előre hajtatott jácintnak a legjobb helyet választotta, így sokáig tudja élvezni majd a virágát.