5056. Narancs: a legegészségesebb gyümöcsök egyike
A narancs egyike a természet tökéletes ajándékának: szinte mindenki kedveli, roppant egészséges és még finom is. Bemutatjuk a narancs gyóhgyhatásait!
A narancs egyike a természet tökéletes ajándékának: szinte mindenki kedveli, roppant egészséges és még finom is. Bemutatjuk a narancs gyóhgyhatásait!
Tulzónak tűnik elsőre, hogy egy közösség 10 millió fa ültetését eltervezze célként, de amikor összeáll a szakma, az üzleti oldal, a kormányzat, a főváros és a több tízezer önkéntes, akkor már van miben reménykednünk - mondta Bojár Iván András, alapító. Fél éves fennállását ünnepli a 10 millió Fa közösség.
A gépjármű flották nyilvántartása ma már elképzelhetetlen informatikai megoldások alkalmazása nélkül. A flottaüzemeltető előbb-utóbb eljut arra a pontra, amikor már nem elég Excel táblákban nyilvántartani az adatokat, hanem ennél profibb megoldásra van szükség. Ehhez adunk néhány tippet.
Régóta foglalkoztat már minket a magaságyás építésének gondolata, nem csak az ismert kényelmi szempontok miatt, hanem mert kertünk egy része a szomszédos épületek miatt a kívántnál árnyékosabb, a talajszint megemelésével ezen viszont sokat javíthatunk.
Szabad felhasználású kölcsön kezes és fedezet nélkül, amit akár egyetlen órán belül meg is kaphatunk? Igen, mindez lehetséges, ráadásul az igénylés teljes folyamatát intézhetjük internetes formában, kényelmesen.
Tisztelt Levél író! Ha fűben sok a kétszikű gyom akkor nem kell aggódni mert a 4 -5 nyírás után kikopik, ha viszont egyszikű gyom van benne akkor a karbantartása függ a mennyiségtől, ha kevés van benne akkor hagyni kell, hogy a fű megerősödjön és elnyomja, vagy ha 3 -4 nyírás után is marad benne 1 szikű gyom akkor kézi munkával lehet eltávolítani. Tanácsom, hogy szórják meg a füvet gyorsan lebomló nitrogén tartalmú (fűre való) műtrágyával => nyírják, nyírják, nyírják=> ha még mindig van benne 2 szikű gyom akkor vegyenek GYOM STOP szelektív gyomirtót, viszont ha 1 szikű gyom van benne akkor kézi munkával kell tőle megszabadulni! Durucz Attila Parképítő és kertfenntartó technikus www.kertepito.com
A metszést itt is az elhalt, sérült, egymást keresztező, egymást akadályozó hajtások eltávolításával kezdjük. A vezérhajtások visszavágásával rózsánk méretét, növekedési irányát szabályozhatjuk. Az oldalhajtásokat a vezérhajtások minden oldalán vágjuk vissza kb 8 cm-es nagyságra (3-5 rügy). Ne bántsuk azokat az oldalhajtásokat, melyek a metszés időpontjában éppen virágoznak, vagy a kapaszkodásban fontos szerepük van. Tavaszi metszés: ebben az időszakban megalapozzuk rózsáink növekedését, alakját. Amint látjuk, hogy rózsáink hajtani kezdenek (friss, piros rügyek, hajtások) kezdjük meg a metszést, ne várjuk meg a hajtásrendszer növekedésének erőteljes megindulását. Nyári metszés: nyáron a legfontosabb feladat az elhalt virágok eltávolítása. Nagyon fontos, mégis sokszor elhanyagolt feladat! Ha eltávolítjuk az elhalt virágokat, akkor növényünket újra virágzásra késztetjük. Őszi metszés: növényeinket felkészítjük a télre. Eltávolítjuk az elhalt, esetleg letört ágakat, visszavágjuk a hajtásokat, így szélvédelmet biztosítva a rózsáknak (bokorrózsáknál). Frissen ültetett rózsák metszése: a fútórózsák kivételével az frissen ültetett rózsákat mindig vissza kell metszeni.
Én az Ön helyében átültetném a növénykét friss földbe és a régit kidobnám. Még a gyökeréről is le kellene mosni a régi talajkeveréket. Valószínűleg olyan helyen van, ahol kevés a fény és nincs elégséges szellőzés - ez táplálja a gombákat (penészt)
Semmi különös gondoskodást nem igényel, némi tápoldatot és locsolást. Arra kell vigyázni, hogy ne legyenek túllocsolva, mert akkor kipusztulnak. Minden ugyanúgy történik a paradicsommal, mintha szabad földbe lenne ültetve.
Gyöngyvirág.