5056. Narancs: a legegészségesebb gyümöcsök egyike
A narancs egyike a természet tökéletes ajándékának: szinte mindenki kedveli, roppant egészséges és még finom is. Bemutatjuk a narancs gyóhgyhatásait!
A narancs egyike a természet tökéletes ajándékának: szinte mindenki kedveli, roppant egészséges és még finom is. Bemutatjuk a narancs gyóhgyhatásait!
Tulzónak tűnik elsőre, hogy egy közösség 10 millió fa ültetését eltervezze célként, de amikor összeáll a szakma, az üzleti oldal, a kormányzat, a főváros és a több tízezer önkéntes, akkor már van miben reménykednünk - mondta Bojár Iván András, alapító. Fél éves fennállását ünnepli a 10 millió Fa közösség.
A gépjármű flották nyilvántartása ma már elképzelhetetlen informatikai megoldások alkalmazása nélkül. A flottaüzemeltető előbb-utóbb eljut arra a pontra, amikor már nem elég Excel táblákban nyilvántartani az adatokat, hanem ennél profibb megoldásra van szükség. Ehhez adunk néhány tippet.
Régóta foglalkoztat már minket a magaságyás építésének gondolata, nem csak az ismert kényelmi szempontok miatt, hanem mert kertünk egy része a szomszédos épületek miatt a kívántnál árnyékosabb, a talajszint megemelésével ezen viszont sokat javíthatunk.
Szabad felhasználású kölcsön kezes és fedezet nélkül, amit akár egyetlen órán belül meg is kaphatunk? Igen, mindez lehetséges, ráadásul az igénylés teljes folyamatát intézhetjük internetes formában, kényelmesen.
A leírás alapján nem világos, hogy milyen örökzöldre gondol. A tűleveleket érintő betegségei csak a tűlevelekkel rendelkező (Abies, Picea, Pinus, Pseudotsuga, stb.) fajoknak vannak. A tujákat és hamisciprusokat leggyakrabban gombabetegség károsítja, amire a már bevált permetszereket javasoljuk.
A május eleji fagyok már a gyümölcsöt érték, azt ritkították meg. Az azóta fejlődő gyümölcsök érnek tovább, amelyekben fagykár keletkezett, az most lehullik. A betegséget észre lehet venni a fán, vagy a levelein is. A természetes hullás nem okoz jelentős mértékű ritkulást.
Az aggodalom érthető. Permetezésnél az epret érdemes lett volna takarással védeni. A szer élelmezési várakozási ideje 14 nap, de mégsem tanácsos a pár szem eper elfogyasztása, mert nem tudni mennyi a szermaradvány a gyümölcsben. A többi gyümölcsöt (málna, ribizli...) már nyugodtan fogyaszthatják - persze ha előtte nem történik permetezés.
Kedves Gulypán! A benti körülmények után nem szabad hirtelen kiültetni a növényeket. Fokozatosan kell a kinti időjárási viszonyokhoz szoktatni. Valószínű ok, a hirtelen bekövetkezett közvetlen napsugárzás. Megégtek a levelei, az új hajtások meg beszáradtak, nem tudnak kifejlődni. Változtatni kellene a helyen. A rendszeres tápldatozás nem oldja meg a problémát. A hirtelen nagy mennyiségben adagolt tápoldat is okozhat levélhullást, és a növény növekedése is leállhat. Az átültetett növényeket az első időszakban nem szabad tápldatozni, míg gyökere meg nem erősödik. Szigorúan be kell tartani az adagolást. Üdvözlettel, Vasvári János zsolt
Tisztelt Orlai Gábor! A képen nem derül ki, hogy mekkora a cserép, de gyanítom, hogy 6-cm körül van. A képen egy fiatal tenyérarália (Dizygotheca elegantissima) van. Világos, de nagyon párás hely kell neki, pl. fűrdőszoba. 25-28 °C a megfelelő, a talajok közül inkább a tőzegesebbet szereti. Kapcsolódó cikk: Tenyérarália (Dizygotheca elegantissima)