5056. Narancs: a legegészségesebb gyümöcsök egyike
A narancs egyike a természet tökéletes ajándékának: szinte mindenki kedveli, roppant egészséges és még finom is. Bemutatjuk a narancs gyóhgyhatásait!
A narancs egyike a természet tökéletes ajándékának: szinte mindenki kedveli, roppant egészséges és még finom is. Bemutatjuk a narancs gyóhgyhatásait!
Tulzónak tűnik elsőre, hogy egy közösség 10 millió fa ültetését eltervezze célként, de amikor összeáll a szakma, az üzleti oldal, a kormányzat, a főváros és a több tízezer önkéntes, akkor már van miben reménykednünk - mondta Bojár Iván András, alapító. Fél éves fennállását ünnepli a 10 millió Fa közösség.
A gépjármű flották nyilvántartása ma már elképzelhetetlen informatikai megoldások alkalmazása nélkül. A flottaüzemeltető előbb-utóbb eljut arra a pontra, amikor már nem elég Excel táblákban nyilvántartani az adatokat, hanem ennél profibb megoldásra van szükség. Ehhez adunk néhány tippet.
Régóta foglalkoztat már minket a magaságyás építésének gondolata, nem csak az ismert kényelmi szempontok miatt, hanem mert kertünk egy része a szomszédos épületek miatt a kívántnál árnyékosabb, a talajszint megemelésével ezen viszont sokat javíthatunk.
Szabad felhasználású kölcsön kezes és fedezet nélkül, amit akár egyetlen órán belül meg is kaphatunk? Igen, mindez lehetséges, ráadásul az igénylés teljes folyamatát intézhetjük internetes formában, kényelmesen.
Kedves Sipos Balázs! Nyugodjon meg, vissza fognak nőni, illetve újra fognak nőni a kacsok, fog kapaszkodni újra a falom. Azért javaslom, hogy karózza ki, segítse kicsit a falra.
Igen, lehetséges a szárazságtól. De a berkenye tápnövénye a hajtáshervasztó darázsnak is. A lekonyult hajtásokon, körben, apró szúrásnyomokat kell keresni, később ezek a hajtások elszáradnak. Ha erről van szó, a leghatásosabb, ha lemetszeni ezeket a hajtásokat a szúrásnyomok alatt, mert a lankadt részben él a lárva. Üdvözlettel: Növényorvos
Ha egy növényen a száradás tünetei jelentkeznek, akkor első lépésként meg kell állapítani, hogy ezt mi okozhatja. Ez nem minden esetben annyira egyértelmű… A nem megfelelő mennyiségű öntözővíz mellett száradást okozhat a túl sok öntözés miatti gyökérrothadás is, hiszen ebben az esetben is sérül a gyökérzet, és ez gátolja a vízfelvételt. A gyakori, de kis mennyiségű öntözővíz pedig nem nedvesíti át a teljesen gyökérlabdát, a felső réteg nedves ugyan, de a teljes gyökérzethez nem jut elegendő víz. Bármilyen tényező is okozta, a napra ilyenkor nem szabad kitenni a növényt, mert az csak fokozza a párologtatást, és így a száradási folyamat gyorsul. A leszáradt leveleket le kell vágni, és ha a növekvőcsúcs még nem pusztult el, akkor talán új levelet fejleszthet. Az öntözést a fent leírtak alapján a növény igénye, a hőmérséklet és a páratartalom figyelembevételével kell végezni.
Üdvözlöm! A képen egy brazil jázmin (Mandevilla) van. A tejnedve irritáló, mérgező hatású, ezért gyerek ne érje el!
A levéltetvek ellen leggyakrabban használt csapda - ha nem a vegyszeres megoldásokat választjuk - a ragadós szalag vagy hernyóövcsapda. A következő cikkünkből többet megtudhat erről a csapdáról, használatuk igen egyszerű, csak arra kell ügyelni, hogy felhelyezéskor az egész törzs kerületét körbeérje: Használjunk a kertben hernyóövcsapdát! Kapcsolódó cikkeinket is érdemes megtekintenie, ott is hasznos kis növényvédő csapdákat talál. A Biocont Magyarország Kft. cég weboldalán pedig rendelhet is ilyen csapdákat, megbízható cég, kérdésekkel is nyugodtan felkeresheti őket! (Különösen ilyesmikre szakosodtak.)