5056. Narancs: a legegészségesebb gyümöcsök egyike
A narancs egyike a természet tökéletes ajándékának: szinte mindenki kedveli, roppant egészséges és még finom is. Bemutatjuk a narancs gyóhgyhatásait!
A narancs egyike a természet tökéletes ajándékának: szinte mindenki kedveli, roppant egészséges és még finom is. Bemutatjuk a narancs gyóhgyhatásait!
Tulzónak tűnik elsőre, hogy egy közösség 10 millió fa ültetését eltervezze célként, de amikor összeáll a szakma, az üzleti oldal, a kormányzat, a főváros és a több tízezer önkéntes, akkor már van miben reménykednünk - mondta Bojár Iván András, alapító. Fél éves fennállását ünnepli a 10 millió Fa közösség.
A gépjármű flották nyilvántartása ma már elképzelhetetlen informatikai megoldások alkalmazása nélkül. A flottaüzemeltető előbb-utóbb eljut arra a pontra, amikor már nem elég Excel táblákban nyilvántartani az adatokat, hanem ennél profibb megoldásra van szükség. Ehhez adunk néhány tippet.
Régóta foglalkoztat már minket a magaságyás építésének gondolata, nem csak az ismert kényelmi szempontok miatt, hanem mert kertünk egy része a szomszédos épületek miatt a kívántnál árnyékosabb, a talajszint megemelésével ezen viszont sokat javíthatunk.
Szabad felhasználású kölcsön kezes és fedezet nélkül, amit akár egyetlen órán belül meg is kaphatunk? Igen, mindez lehetséges, ráadásul az igénylés teljes folyamatát intézhetjük internetes formában, kényelmesen.
Az eper (vagy inkább szamóca) igen tápanyagigényes növény és a vízigényét is érdemes komolyan venni, mivel vízhiány következtében leáll a fejlődése. A folyton termő eper/szamóca termesztésnek van egy közismert fortélya, mégpedig az, hogy az első néhány hétben megjelenő virágokat el kell távolítani, így jobb lesz a gyümölcsképzés, és a növény is jobban fogja érezni magát tőle. Szüret után is fontos a tápanyag-utánpótlás, a lombtrágyázást meghálálja a gyümölcs. Ha nem muszáj, akkor ne műtrágyázzuk. Ha mégis műtrágyázni szeretnénk, akkor tartsuk észben, hogy tápanyagigénye magas, sóérzékeny, tehát csak kloridmentes műtrágyák alkalmazhatók. (Az ideális N:P:K aránya 2:1:3)
Üdvözlöm! A keskenylevelű ezüstfa (Eleagnus angustifolia) szaporításánál jobb, ha egy ilyen hajtást kiemelünk és 20 cm-esre visszametszük, hogy a gyökér "elbírja" a növény tápanyag utánpótlását. Szerintem próbálják meg így, mert így biztosan sikerül! De ezen kívül lehet még bujtással és dugványozással is szaporítan!
Kedves kertészkedő! A mellékelt fényképek alapján úgy tűnik, hogy nem kap elég fényt. Próbálja megritkítani körülötte a növényzetet, és a virágzást elősegítő tápoldattal vagy trágyával kezelni.
Úgy tudom, őszibarack és kajszi kultúrákban kizárólag szüret után alkalmazható keleti és barackmoly ellen, és atkafelszaporító hatása miatt és mivel hamar hozzászokhatnak a kártevők, csak max 2-szer évente. Mivel egy gyakori kontakt szerről van szó, nagy a valószínűsége, hogy ezt azért nem mindenki tartja be. Van még lehetőség gyártónál érdeklődni, hogy mi a pontos ok, minden esetre ha már megtörtént, akkor nincs mit tenni. Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Ez valamilyen ásványi kiválás! Mivel a cserép is agyag (azaz Kalcium az alapja) és az öntözővíz is tartalmaz sok-sok oldott ásványi anyagot (magnézium, kalcium stb...) és ez lehet a jeleség oka. A vízkő is hasonlóan képződik.