506. Van egy szép, de büdös csodagumóm: elajándékozom
A csodagumóból nagyritkán kihajtó fallikus virágzat különlegessége megéri a várakozást. Az édenkert.hu olvasója saját tapasztalatait meséli el. Meglátta, megszerette, s végül elajándékozta.
A csodagumóból nagyritkán kihajtó fallikus virágzat különlegessége megéri a várakozást. Az édenkert.hu olvasója saját tapasztalatait meséli el. Meglátta, megszerette, s végül elajándékozta.
Aki szereti a luxust, most vegyen hónapos retket. A retek hete, vagyis az árzuhanás 1 hónap múlva várható. Piaci árles 2008 február elején.
Nem csak kerttulajdonosok, hanem óvodák, iskolák, munkahelyek, gazdaságok, sőt panellakók is csatlakozhatnak a madárbarát programhoz!
A Granny Smith ára kétszerese a tavalyinak és még további növekedés várható. Piaci árles 2008. február közepén.
A lakás dekorációjának egyik nélkülözhetetlen alkotóeleme a virág. Idei jelszavuk a "Színes szürke" amelyben puha és természetes anyagokat kombinálnak erőteljes színű virágokkal.
Kedves Marita! Kép nélkül nagyon nehezett kérdezett! Kéne egy kép róla és akkor tudnám azonosítani! Így eléggé nehéz. Kérek képet!
Tisztelt Kertbarát! Az elkövetkezendő években biztosan fog virágozni. Intenzív fejlődés nem várható el tőle az ültetés utáni hónapokban, egyébként is lassú fejlődésű növény. Az ültetés utáni bőséges vízellátás feltétele a begyökeresedésnek, de lassan csökkentse a vízmennyiséget, hogy a hajtások "beérjenek", megfásodjanak, felkészüljenek a télre. Ha a sok locsolástól laza marad a növény szövete, könnyebben kifagyhat. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves Kovács Józsefné! Karókat fűrésztelepeken érdemes beszerezni, az árakat sajnos nem tudom. A gyümölcsfák ültetéséről egy rövid leírást az alábbi linken olvashat: Gyümölcsfacsemete ültetése. Jó kertészkedést kívánunk!
Igen, az elvirágzott részeket érdemes levágni, mert akkor sokkal szebben, és többet virágzik. Az intenzív virágzásnak feltétele még az erős tavaszi visszametszés is, amikor az előző évi gallyakat eltávolítjuk. Bőséges öntözés, tápanyag utánpótlás, és napfény szintén jelentősen befolyásolja a virágzást. A frissen ültetett Buddleják tövét érdemes takarni télre, mert fiatalon fagyérzékenyek. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Tisztelt Kérdező! Semmi összefüggés nincs a két növény létezése között, egymásra nincsenek semmilyen hatással. A nem termő helyzetet kivizsgálással lenne érdemes tisztázni, de ez nem az ön felelőssége! Üdv: Növényorvos