5151. Egyszerű húsvéti figurák tojástartóból
Nem kell sok kézügyesség hozzá, kéznél van az alapanyag és pár óra alatt kedves húsvéti figurákat készíthetünk otthon gyerekeinkkel. Tyúkanyó, nyuszi, csibe tojástartóból.
Nem kell sok kézügyesség hozzá, kéznél van az alapanyag és pár óra alatt kedves húsvéti figurákat készíthetünk otthon gyerekeinkkel. Tyúkanyó, nyuszi, csibe tojástartóból.
Ha már van egy kicsi erkélyünk, nem kell lemondanunk a saját zöldségről, ráadásul értelmes elfoglaltságot nyújt "karantén" idején. Mit és hogyan ültessünk?
Fokhagyma, méz, citrom - a házi praktikákban sokszor emlegetett immunerősítő szerek, de vírusirtó hatásuk egyiknek sem bizonyított.
Talán te is találkoztál már ezzel a bivalyerős géppel, ami ránézésre mindent visz, ami az útjába kerül. Megnézzük most, hogy mikor kell és mikor nem szükséges, hogy legyen ilyened otthon.
Az egyre melegedő tavaszi talajba már számos zöldség/fűszer/virág vetőmag kikerülhet. Összegyűjtöttük az áprilisban vethető magokat.
Kedves Kérdező! Weboldalunk elsősorban magazin jellegű, nem vagyunk közvetlen kapcsolatban kertészetekkel, faiskolákkal. Esetleg próbálja meg a következő két weboldalt, hátha sikerrel jár a vásárlást illetően: Hunyadi Garden Szentiványi Dió Faiskola
Ártani szerintem nem fog, de jelenleg segíteni sem. Ilyenkor már nincs tápanyagfelvétel, mélynyugalom kezdődik. Inkább ültetés előtt érett szerves trágyát, vagy komposztot lenne jó használni, az "biztonságosabb", mint a műtrágya. Üdvözlettel: Növényorvos
Tisztelt Hömpölygő! Válaszunkat akadályozza az a tény, hogy nem ismerjük a növény pontos nevét. A fénykép alapján a Cupressus nemzetség egy tagjára (talán Cupressus arizonica??) gondolunk, de a kép nem elegendő a pontos faj, és fajta meghatározásához. Javaslom, hogy legközelebb csak pontos név ismeretében vásároljon. Így utána tud nézni várható méreteinek, kezelésének. Ha a növény valóban egy Cupressus fajta, védett helyre kell ültetni, mert -különösen fiatal korban- fagyérzékeny lehet. Töve környékét takarni tölgylombbal a legjobb, mert ez alatt nem "fülled be" a növény. Cserépben való teleltetésnek nincs túl sok értelme, a növény a szabadban érzi jól magát, és az átültetést sem szereti. üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves kérdező! Oldalunk magazin jellegű, nem foglalkozunk értékesítéssel, ezért nem talált lehetőséget a növény beszerzésére. Esetleg - ha még nem próbálta - látogassa meg a http://steviashop.hu/ vagy http://stevia.uw.hu/termesztes.html oldalát, hátha tőlük lehet rendelni.
Hát, a rágcsálók fertőzéseket terjeszthetnek, vonzzák a legyeket is. Ha valamilyen hús- vagy tejtermék kerülhetett a komposztba, akkor azok nagyon vonzzák az egereket. Üdvözlettel: Növényorvos