5151. Egyszerű húsvéti figurák tojástartóból
Nem kell sok kézügyesség hozzá, kéznél van az alapanyag és pár óra alatt kedves húsvéti figurákat készíthetünk otthon gyerekeinkkel. Tyúkanyó, nyuszi, csibe tojástartóból.
Nem kell sok kézügyesség hozzá, kéznél van az alapanyag és pár óra alatt kedves húsvéti figurákat készíthetünk otthon gyerekeinkkel. Tyúkanyó, nyuszi, csibe tojástartóból.
Ha már van egy kicsi erkélyünk, nem kell lemondanunk a saját zöldségről, ráadásul értelmes elfoglaltságot nyújt "karantén" idején. Mit és hogyan ültessünk?
Fokhagyma, méz, citrom - a házi praktikákban sokszor emlegetett immunerősítő szerek, de vírusirtó hatásuk egyiknek sem bizonyított.
Talán te is találkoztál már ezzel a bivalyerős géppel, ami ránézésre mindent visz, ami az útjába kerül. Megnézzük most, hogy mikor kell és mikor nem szükséges, hogy legyen ilyened otthon.
Az egyre melegedő tavaszi talajba már számos zöldség/fűszer/virág vetőmag kikerülhet. Összegyűjtöttük az áprilisban vethető magokat.
Az utóbbi évek felfedezettje a díszkáposzta, amelytől először magam is idegenkedtem, de mára megváltozott a véleményem róla, szerintem nagyon vicces növény és jól bírja a téli fagyokat is.
Az egyik legnépszerűbb és legkönnyebben termeszthető faj a sokvirágú jázmin, a következő két cikkből minden kiderül róla!
A viszvirágnak (Hoya sp.) valóban nagyon erős illata lehet, amit főleg éjszaka lehet érezni. A virág illata nem mérgező, kisgyerek is aludhat vele egy szobában, persze ez nem vonatkozik arra, hogy a szép virágok meg is ehetők, az okozhat mérgezési tüneteket.
A hibiszkuszt valószínű, hogy az üvegházi molytetű vagy köznapi nevén a liszteske támadta meg. Az állat kizárólag a levél fonákán található meg, ott szívogatja a növény nedveit. Erős fertőzés esetén molytetvek elleni (pl. piretrin hatóanyagú)készítménnyel lehet védekezni.<p>Egyéb megelőzési ötlet és gyógymód a liszteske ellen, a mellékelt cikkben olvasható.
Magyarország nagy részén a meszes talaj a jellemző, inkább csak Nyugat-Magyarországon fordul elő savanyú talaj, ami az áfonya termesztéséhez is szükséges. Ahhoz, hogy pontosabb leírást kapjunk, mindenképp talajvizsgálatot kell végezni, amelyet a megyei növényegészségügyi és talajvédelmi állomások végzik.