5156. Áprilisban vethető zöldségek, fűszernövények és virágok
Az egyre melegedő tavaszi talajba már számos zöldség/fűszer/virág vetőmag kikerülhet. Összegyűjtöttük az áprilisban vethető magokat.
Az egyre melegedő tavaszi talajba már számos zöldség/fűszer/virág vetőmag kikerülhet. Összegyűjtöttük az áprilisban vethető magokat.
Egy előrejelzése szerint 2040-re csupán a Föld lakosságának 40%-a fog hagyományosan előállított húst fogyasztani, a laboratóriumban előállított (ún. clean) húst a fogyasztók 35, míg a növényi húshelyettesítőket 25 százalékuk fogja előnyben részesíteni.
A gyermekek többsége nem rajong az esti fürdésért, azonban izgalmasabbá tehetjük ezt az esti programot néhány fürdőjáték segítségével. Így pedig elérhetjük, hogy csupa móka és szórakozás legyen a mosakodás. De milyen fürdőjáték lehet ideális az adott korban? Most megmutatjuk, hogy milyet érdemes választani a gyereknek csecsemőkortól óvodáskorig.
Ismerős probléma a derékfájás és a háttal kapcsolatos kellemetlenségek? Nem tudod, mitől vagy fáradékony és meggyötört egy munkanap végére, pedig csak ültél az irodában és tetted a dolgodat? Elgondolkodtál már azon, hogy lehet, hogy nem a jó széken és nem jól ülsz?
Meglehetősen idejétmúlt sztereotípia azt gondolni, hogy az IT-területen elérhető munkákra csakis a férfiak alkalmasak. Leginkább azért nem érdemes ezen a vonalon haladni munkáltatóként, mert a közelmúltból is akad számtalan ellenpélda.
A papagájvirág nevelése nagy türelmet igényel (az új növényeknél 3-4 évet kell várni az első virágzásra), amellett nagy a helyigénye is. Télen hűvös és jól megvilágított helyen kell tartani. A fejlett növényt ne ültessük át, az évenkénti virágzáshoz fontos a kinőtt cserép. Egy ősz-tél eleji és egy tavasz-nyár eleji virágzási periódusra számíthatunk. A meghajolt szárak talán a nem kellő megvilágítás következménye. Amint 15 fok felé megy a kinti hőmérséklet, érdemes egy helyet keresni neki a szabadban, ahol minden oldalról kellő megvilágítás éri. Ez lenne számára az optimális a téli hónapokban is. A papagájvirág gondozása Milyen szobanövényeket tehetünk ki nyárra a szabadba?
Nem minden elvetett magból lesz kifejlett növény, és a magoncok sok esetben különbözőképpen fejlődnek. A csírázási százalék növényenként rendkívül változó, és a mag esetleges kezelésétől is függ. Ez természetes jelenség. Ha a magok nem természetes közegben csíráznak, ez az arány (pl. gombabetegségek, fényhiány, nem megfelelő hőmérséklet következtében) még magasabb. Jelen esetben ideálisabb lett volna a cserepek szabadban való tartása. Nem lehet pontosan megjósolni, hogy a magoncok hogy fognak fejlődni a továbbiakban. Javaslom, hogy a tavasz beköszöntével fokozatosan szoktassa friss levegőhöz és napsütéshez, vigyázva, hogy a nap ne égesse meg. Még több dió>>
Bár a képen nem látszik, de ha ilyen életerős sarjat hozott az orchidea, akkor nem kell lemondania az anyatőről sem. Egy átültetés és a tavasz remélhetőleg meghozza a javulást. A kis növényként még hagyja fejlődi néhány hétig, (ideális, ha 3-5 levélkével és néhány gyökérrel rendelkezik) majd a száron fejlődő sarjat távolítsa el a szárról, úgy hogy hagyunk rajta a szárból mindkét irányban 2-2 cm-t. A sarjak leválasztását éles, fertőtlenített eszközzel kell végezni, és nem szabad megfeledkezni a vágásfelületek faszénporral való kezeléséről sem. A leválasztott sarjakat ültesse orchidea ültetőközegbe, amely nagy arányban tartalmaz 1-2 cm-es fenyőkérget és kisebb arányban tőzeget, esetleg egy kis mohát. Ha nedves az ültetőközeg, ez elég is az orchideának, nem kell 1-2 hétig locsolnunk, ugyanis a száraz környezet erősíti a gyökérképződést. A páratartalom megőrzése végett érdemes fóliaborítást tennünk a növény köré. Sok sikert! Légbujtás lépésről-lépésre Orchideák a lakásban? Megmondjuk, hogyan!
Kedves Éva! A cserjék áttelepítése most márciusban ideális. Javasolt nagy ültetőgödörről, trágyáról és alapos beiszapolásról gondoskodni. A cserjéket minél nagyobb földlabdával érdemes kiszedni, hogy a hajszálgyökerekből minél több megmaradjon, illetve sértetlen maradjon. Ez segíti majd átültetés után a gyorsabb begyökerezést. Ennek érdekében az első hetekben száraz idő esetén gondoskodni kell a víz utánpótlásról is! Üdvözlettel, a Stipa szakértője
Tisztelt Bátory Tünde! A leírt helyre a borostyán, a lilaakác és a trombita folyondár fajtái alkalmasak lehetnek. A ládát nem kell hungarocellel kibélelni inkább kívülről kell télen takarni a ládát és a növényt. Ha lehet akkor nagyobb virágládába ültessük a növényeket pl 35*40*150cm. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs Pergolára, virágrácsra vagy kerítésre futtatható növények A lilaakác (Wisteria sinensis) gondozása Gonosz kúszók, avagy a trombitafolyondár fogságában