5176. Elkezdődött a méhészszezon
Kéthetes késéssel, de elkezdődött a méhek felkészítése a fő hordásnak számító akácvirágzásra. A késői fagyok miatt idén előre láthatóan kevesebb lesz a hungarikumnak számító akácmézből.
Kéthetes késéssel, de elkezdődött a méhek felkészítése a fő hordásnak számító akácvirágzásra. A késői fagyok miatt idén előre láthatóan kevesebb lesz a hungarikumnak számító akácmézből.
Hamarosan kezdődik a madárfiókák tömeges fészekelhagyási szezonja, ilyenkor találkozhatunk magányosnak tűnő fiatalokkal, melyek nem árvák, a legnagyobb segítség számukra az, ha nem visszük haza őket!
E levéltetű megjelenését könnyen észrevehetjük, jelenlétéről árulkodnak a növény levelein megjelenő pirosas, hólyagos torzulások.
Használt gumik sorakoznak a garázsban? Ha az autóra már nem szerelnéd fel, akkor sem kell felesleges lommá válni azoknak, hiszen rengeteg praktikus módja van a használt autógumik felhasználásának. Nem csak a kertben, hanem akár beltéren is esztétikus, igényes megoldások születhetnek így, melyek ráadásul egyedinek is számítanak.
A palánták ültetésével lerövidítjük a termesztési szezont, hamarabb szedhetjük a saját paprikát, paradicsomot a kertünkből. Ahhoz, hogy sikeres zöldségtermesztők legyünk, érdemes betartani az alábbi ültetési tudnivalókat.
A felvételek a szőlő fakórothadás betegségére utalnak. A Coniella diplodiella gomba elsősorban jégverés után szokott fertőzni, különösen csapadékos időjárással párosulva. Házikertben elegendő védelmet nyújt, ha a beteg fürtrészeket, bogyókat eltávolítják, kimetszik. A beteg összegyűjtött növényi részeket a további fertőzés megelőzése érdekében ajánlott megsemmisíteni (elásni). Édenkertész
A következő linkeket ajánlom a probléma megoldására: http://www.edenkert.hu/edenkertesz/diszfa-es-cserje/koreai-jegenyefenyot-hogyan-lehet-magrol-ultetni/824/ http://www.edenkert.hu/edenkertesz/diszfa-es-cserje/hogyan-lehet-a-fekete-fenyot-magrol-szaporitani-es-utana-eletben-tartani/293/ Üdvözlettel, Édenkertész
Ha le tudná fényképezni a madárkát, egész biztosan meg tudnám mondani, ki lehet. De így tudnom kéne, hogy folyamatosan, szaggatottan, szünetekkel, magas, netán mély hangon sípol az a madár? Reggel egyáltalán nem ad ki hangot? Édenkertész
Az almafélék termését a Monilia fructigena gomba szokta megfertőzni, de mindig csak sérülés nyomán. Leggyakrabban az almamoly lárva rágása körül indul meg a barna, gyorsan növő barnulás, a termés pusztulása. A gyümölcsöt a moníliás rothadástól úgy tudja megvédeni, ha almamoly rajzásakor permetezi a gyümölcsöt. Három nemzedéke fejlődik ki évente, legalább 3 alkalommal szükséges a kémiai védekezés ellene.
Megértem, hogy nem érzi fair dolognak, amiért a ciprusaik beárnyékolják az ön kertjét, de ezt csak úgy tudja megoldani, ha tudatja velük sérelmét. A növények visszavághatók egy olyan magasságra, ami nem zavaró a fény tekintetében, ugyanakkor egészségesen elszeparálja a szomszédokat. Vagy valamilyen vegyszeres megoldásra gondol? Azzal talán egykettőre kapna elegendő fényt a kert, de ugyanilyen sebesen kiásná a csatabárdot is. Édenkertész