5186. Tűzifa vásárlása: ezekre figyelj, hogy ne verjenek át!
A hatósági áras tűzifa és a rezsiárak növekedése miatt sokan gondolkodnak azon, hogy idén télen tűzifával is fűtsenek. Összegyűjtöttük mire érdemes figyelni!
A hatósági áras tűzifa és a rezsiárak növekedése miatt sokan gondolkodnak azon, hogy idén télen tűzifával is fűtsenek. Összegyűjtöttük mire érdemes figyelni!
Az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet évek óta keresi-kutatja a hazai klímán jól teljesítő tájfajta paradicsompalántákat. Miért érdemes kipróbálnunk őket és hol szerezhetjük be ezeket a paradicsompalántákat?
A macskamentát sokan úgy jellemzik, mint a macskák számára készített füvet, hiszen kábítószerhez hasonló tüneteket produkál tőle a macska, ám ez nem teljesen fedi a valóságot.
Szép sziklakertet házilag is tudunk építeni, ehhez segítségünkre lehet az alábbi néhány alapszabály ismerete is!
A zöldfelüleletek aránya, a közlekedés és a fenntarthatóság alapján Bécs nyerte el a világ legzöldebb városa címet. Az osztrák főváros olyan jelölteket utasított maga mögé, mint München, Berlin és Madrid.
Bár a képen a bútor jobban látszik, mint a növény szára, de azért, talán jól sejtem, hogy ez a növény egy buzogányvirág (Dieffenbachia sp.) féle. Mutatós növény, szereti a vizet és a világos helyet, szárazságban és hideg hatására alsó leveleit folyamarosan elpotyogtatja. Tejnedve mérgező, vigyázni kell vele.
A birs önmeddő gyümölcsfaj, ezért legalább 2-3 fajtát kell egymás közelébe telepíteni ahhoz, hogy teremjen. Korai-Középidejű- és kései virágzású fajták ismeretesek, ültetéskor úgy kell összeválogatni a fajtákat, hogy virágzási idejük nagyban átfedjék egymást. Ha egy kertben csak egy - de ternő - birsalmát lát, akkor az azt jelzi, hogy a közelben biztos van másik birsfaj is.
Ha jól sejtem a kertből liszteske nevű kártevőt költöztett a szobájába. Az alábbi cikkből kiderül, hogy hogyan néz ki ez a kis ´ragadozó´, s hogy hogyan lehet védekezni ellene. Mivel a sárga színt szereti, meg lehet próbálkozni sárga, ragadós színcsapda elhelyezésével a virág közelébe.
Az idő előtti levélhullás általában a túlöntözés jele, míg a bogyók gyors elsorvadása túl száraz levegőre utal. A korallbogyó a magas páratartalmat és a 20 fok alatti hőmérsékletet kedveli, télen édemes még hűvösebbre 10-15 fok körül hőmérsékletű szobába helyezni és ritkábban öntözni. A túlöntözésnek és a kevés locsolásnak is lehetnek hasonló tünetei, azt kéne kideríteni, hogy evvel a korallbogyóval melyik eset áll fenn. Ehhez hozzásagít alábbi cikkünk is.
A banán rendkívül tápanyag- víz, és páraigényes növény. Rendszeres locsolást, párologtatást és átültetést kíván ahhoz, hogy mgefelelően növekedhessen. Igaz, hogy tavasz a szobanövények átültetésének időszaka, de ha a banán rossz állapotban van, érdemes már most átültetni, nehogy tovább gyengüljön.