5186. Tűzifa vásárlása: ezekre figyelj, hogy ne verjenek át!
A hatósági áras tűzifa és a rezsiárak növekedése miatt sokan gondolkodnak azon, hogy idén télen tűzifával is fűtsenek. Összegyűjtöttük mire érdemes figyelni!
A hatósági áras tűzifa és a rezsiárak növekedése miatt sokan gondolkodnak azon, hogy idén télen tűzifával is fűtsenek. Összegyűjtöttük mire érdemes figyelni!
Az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet évek óta keresi-kutatja a hazai klímán jól teljesítő tájfajta paradicsompalántákat. Miért érdemes kipróbálnunk őket és hol szerezhetjük be ezeket a paradicsompalántákat?
A macskamentát sokan úgy jellemzik, mint a macskák számára készített füvet, hiszen kábítószerhez hasonló tüneteket produkál tőle a macska, ám ez nem teljesen fedi a valóságot.
Szép sziklakertet házilag is tudunk építeni, ehhez segítségünkre lehet az alábbi néhány alapszabály ismerete is!
A zöldfelüleletek aránya, a közlekedés és a fenntarthatóság alapján Bécs nyerte el a világ legzöldebb városa címet. Az osztrák főváros olyan jelölteket utasított maga mögé, mint München, Berlin és Madrid.
Az alábbi címen elérhető, a kérdésre a válasz. Ott egy F. benjamina szaporítása után érdeklődtek, de ez megegyezik a F. elastica szaporításával.
Kimondottan hazai fafajok termesztéséről szóló szakkönyvet nem ismerek, talán legközelebb áll a témához a hazai útsorfákról szóló kiadvány. Sajnos bolti forgalomban nem találkoztam vele, de a Kertészeti Egyetem dísznövénytanszékén árusítják, illetve a soproni Erdészeti egyetemen lehetne még próbálkozni.
A platánlevelek keverhetők komposztba, csak tudnunk kell, hogy valóban lassabban bomlanak le. Mérgező anyagot szerintem csak azáltal tartalmaznak, hogy forgalmas utak mentén sokkal több nehézfém rakódhat leveleikbe. Ha családi háznál nő, szerintem belekeverhető a komposztba.
A képen látható tarka sárkányfa (Dracaena marginata) elég rossz állapotban van. Ha szára puha, nyúlos, akkor valószínű, hogy a túlöntözés hatására el kezdett rohadni. A dracénák általában sokat tűrő, kipróbált növények, ezért is alkalmazzák gyakran irodákban, üzletekben. Lehet, hogy szívtelennek hangzik, de szerintem nem érdemes tovább próbálkozni ezzel a példánnyal.
Az áfonya legjobban 4,8 és 5,2 pH-jú talajon tud fejlődni. Az egy négyzetméteres talajjavítás valószínű, hogy elegendő számára, csak arra kell figyelni, hogy ez a későbbiekben se veszítsen savanyúságából. (Ne locsolja csapvízzel, trágyázáshoz savanyú kémhatású mulcsot használjon). Ha a talaj túl meszessé válna számára, azt sárguló levelekkel jelezni fogja.