5196. Vérehulló fecskefű, a szemölcs ellenszere
A fecskék visszatértével bújik elő a fecskefű és egészen távozásukig virít. Az ókorban már vértisztítónak, epehajtónak alkalmazták. Mi leginkább szemölcsöt irtunk narancssárga nedvével.
A fecskék visszatértével bújik elő a fecskefű és egészen távozásukig virít. Az ókorban már vértisztítónak, epehajtónak alkalmazták. Mi leginkább szemölcsöt irtunk narancssárga nedvével.
Több mint 15 ezer hektáron okozott károkat az ültetvényekben az egész országra kiterjedő tavaszi fagy. Az április 1. után bekövetkezett károk bejelentésére még május 15-ig van mód - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szerdán a honlapján.
Májusban már 400-600 Ft-ól kaphatunk újkrumplit, fürtös paradicsomot a piacon, és már ízük is van!
Ha nem vagyunk résen, tavasszal pár nap alatt ellephetik a rózsa fiatal, ízletes hajtásait a levéltetvek. Lássuk, mivel védekezhetünk ellenük?
Napról napra magasabb a napsütéses órák száma, hamarosan újra itt a nyár és vele együtt a forróság. A perzselő nyári napsugarak ellen jólesik majd a hűvös, árnyékos helyre behúzódni.
Ha 150-200 nm-en összefüggő gyommező alakul ki, csak glifozát hatóanyagú totális gyomirtó szer alkalmazása jelent megoldást, mivel a nyírásokkal a gyökértörzset folyamatosan erősíti. A gyomirtást legalább 10-15 cm magasságnál, tapadásfokozó anyag hozzáadásával kell kijuttatni. A kezelés után a kezelt területen legalább 20-25 napig sem fűnyírás, sem talajmunka nem végezhető! Üdvözlettel: Növényorvos Glifozát hatóanyagú gyomirtó szer 2017-ig használható
Kedves Marika! Sok oka lehet: rossz a növény minősége, kevés víz, sok víz, nem megfelelő teleltetés stb. Ha lehet ki kell ültetni a kertbe, majd ősszel betakarni, mert fagyérzékeny növény. Ha viszont cserépbe tartja, akkor át kell ültetni nagy cserépbe, és rendszeres öntözés mellett erkélyre, vagy kertbe ki kell rakni és fagymentes helyen (8-15 C) átteletetni.
Kedves Kérdező! Ha lehetséges, szeretnék az elváltozásról, ill. az egész növényről egy képet kérni! Köszönöm. Növényorvos
Kedves Detty! Habár van növényházi termesztés is, de akkor sincs most szezonja a levendulának. Június előtt nehéz lesz találniuk. Esetleg kérdezzenek meg egy termesztőt: http://levendula-elado.blog.hu
Kedves Magdi! A ládákat átcsiszolás után időjárás és UV álló falazúrral le kell kezelni (sadolin, xyladecor, lazuran). A kezelés után, legalább 2 hetet várjon a földdel való feltöltéssel, nehogy a festékben lévő anyagok kárt tegyenek a növényekben. Jó továbbá, ha a ládák lábakon állnak, hogy a víz ne álljon meg alatta. Belülről lehet fóliával bélelni. Ez a legegyszerűbb, de ne jusson át a víz a fólián, mert a fa és a fólia között penészedhet. Néhány, napos fekvésbe való mutatós virág: macskafarkú veronika, pompás kúpvirág, évelő díszgyertya, évelő kokárdavirág, sarkantyúvirág, paprikavirág, gyűszűvirág, margitvirág. A bársonyvirág is szép, de az nem évelő, saját magról újra lehet ültetni. Üdvözlettel: Növényorvos