5196. Vérehulló fecskefű, a szemölcs ellenszere
A fecskék visszatértével bújik elő a fecskefű és egészen távozásukig virít. Az ókorban már vértisztítónak, epehajtónak alkalmazták. Mi leginkább szemölcsöt irtunk narancssárga nedvével.
A fecskék visszatértével bújik elő a fecskefű és egészen távozásukig virít. Az ókorban már vértisztítónak, epehajtónak alkalmazták. Mi leginkább szemölcsöt irtunk narancssárga nedvével.
Több mint 15 ezer hektáron okozott károkat az ültetvényekben az egész országra kiterjedő tavaszi fagy. Az április 1. után bekövetkezett károk bejelentésére még május 15-ig van mód - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szerdán a honlapján.
Májusban már 400-600 Ft-ól kaphatunk újkrumplit, fürtös paradicsomot a piacon, és már ízük is van!
Ha nem vagyunk résen, tavasszal pár nap alatt ellephetik a rózsa fiatal, ízletes hajtásait a levéltetvek. Lássuk, mivel védekezhetünk ellenük?
Napról napra magasabb a napsütéses órák száma, hamarosan újra itt a nyár és vele együtt a forróság. A perzselő nyári napsugarak ellen jólesik majd a hűvös, árnyékos helyre behúzódni.
Valóban óvatosan kell bánni mindenféle friss trágyával, mert a növényeket megégetheti. Téli takarásra és közvetlen trágyázásra nem javasolnám, talajápolásra alkalmazható, amennyiben csak az elkövetkező évben kerül bele növény.
Sajnos igazán jó tanácsot nem tudok adni: a nyírfa nem igazán kedveli a metszést, a diófa gyökerei által termelt anyagokat nem igazán szereti a többi növény, s a fenyők is mély árnyékot adnak a kertben. Megpróbálkozhat néhány árnyékkedvelő dísznövény ültetésével, de a virágzó évelők és egynyáriak többsége a napfényes helyet szeretik.
A képen úgy látszik, mintha egy egyéves fűféle lenne: minél többet nyírjuk a füvet, annál kisebb az esélye az egyéves gyomok virágzásának és magérlelésének. Ha virágoznak, azonnal kapáljuk ki őket, mert ha ezzel elkésünk, jövőre újra támadnak majd
Leghasznosabb, ha egy nagyobb komposztálót alakítana ki, és oda gyűjtené az értékes nyesedéket. Ha ez nem megoldható, próbáljon egy környékbeli állattenyésztőt felkeresni, hátha fel tudja használni a hetente keletkező füvet.
Szamócát 2-3 évig érdemes egy helyen termeszteni, mivel gyökerei sekélyen futnak a föld felszínén telepítés előtt kell szerves trágyával feljavítani talaját. Közvetlenül szüret után lombtrágyával erősíthetjük növényünket.