5221. Szedd magad málna 2020
A málna a szamóca mellett a másik legnépszerűbb gyümölcsünk. Termesztése drága, sok kézimunkát igényel. Az alábbi ültetvényekben akár mi magunk is leszüretelhetjük a család számára szükséges éves adagot.
A málna a szamóca mellett a másik legnépszerűbb gyümölcsünk. Termesztése drága, sok kézimunkát igényel. Az alábbi ültetvényekben akár mi magunk is leszüretelhetjük a család számára szükséges éves adagot.
Településfásítási programot hirdet 500 millió forintos keretösszeggel az Agrárminisztérium a 10 ezer fő alatti lakosszámú településeknek, amelyek együttesen 12 ezer sorfát igényelhetnek térítésmentesen - jelentette be Nagy István agrárminiszter kedden Kecskeméten, a KEFAG Kiskunsági Erdészeti és Faipari Zrt. Juniperus Parkerdészetében.
A házikertek hasznos része a fűszernövényes ágyás, hiszen az itt termő növények nem csak díszítenek, hanem a konyhában is hasznukat vesszük. Még látványosabbá tehetjük, ha egy fűszerspirálba ültetjük a növényeket.
Margitszigeti sétánk alkalmával ebben az időszakban érdemes ellátogatni egészen a rózsakertig, hogy megcsodálhassuk az ezer színben pompázó különleges rózsákat, amelyek tovább színesítik a főváros egyik leglátogatottabb helyszínének számító szigetet.
Ha kedvenc növényeinket szaporítani szeretnénk, a magvetésen kívül próbálkozhatunk levél-, hajtás- vagy gyökérdugványozással. A dugványozás sikerességét elősegíthetjük, ha a folyamathoz gyökereztető hormont használunk.
A klívia viszonylag kényes növény, télen mindenképp pihenőt kíván: fűtetlen helyiségben tartsuk, tápanyag nélkül, éppen csak annyi vízzel, hogy ki ne száradjon. Ha nem így teszünk, akkor évekig nem virágzik. Ha teheti vigye hűvös helyre, tavasszal pedig ültesse át, nyárra keressen neki egy félárnyékos helyet. Ettől rendbe kell jönnie.
A bazsarózsa a mélyrétegű, tápdús talajon gazdagon virágzik (a homokot mindenképp fel kell javítania); ha mély árnyékba kerül vagy túl közel a fák gyökereihez az rontja a virágzást. Ha ez késői fagyokkal is párosul, az tovább rontja az eredményt. Ha árnyékos helyen van növénye, ültesse át tavasszal, ilyenkor tőosztással szaporítható is.
Egyszerűb a dolga, hogyha a tövön talál sarjakat, amit leszedve az anyanövényről szaporítható. Másik, nehezebb szaporítási mód a törzsdugványozás. Le kell vágni egy idősebb növény oldalhajtását, meg kell várni amíg a vágási felület kiszárad és ezután kell földbe ültetni. A sikeres eredés feltétele a meleg és páradús levegő!
Megtaláltam a Paulmann égők hazai forgalmazójának elérhetőségét, talán őket kellene megkérdezni, hátha náluk még kapható: http://www.paulmann.hu/
A csigák nedves időjárás esetén szaporodnak el tömegesen, megjelenésükkor érdemes rögtök csalétket kitenni nekik. A csigáknak jó ízlésük van, nagyon szeretik a sört. <p>A sörcsapda leírása az alábbi cikkben megtalálható: