5261. Nyári fontos, az igazi rétesalma
Régi magyar, kiváló rezisztens fajta, leginkább kis- házikertekben nevelhető. Kissé savas, fanyarkás íze miatt tapasztalataink szerint mindenre jó.
Régi magyar, kiváló rezisztens fajta, leginkább kis- házikertekben nevelhető. Kissé savas, fanyarkás íze miatt tapasztalataink szerint mindenre jó.
A medence professzionális lefedése kulcsfontosságú lehet egészségügyi és higiéniai szempontból egyaránt. Nem beszélve arról, hogy a felület állagának a hosszú távú megőrzését is hatékonyan elősegítheti ez a lépés.
Amikor végre kitör a jó idő, kezd tavaszodni, és már szívesebben töltjük az időnket odakint, mint a szobában, a legtöbben, ha tehetjük, leginkább a kertbe ülünk ki szívesen. A kertészkedés, egy jó grillparti, vagy egyszerűen csak a napsugarakban való fürdőzés persze csak ápolt környezetben tökéletes program. A következő sorokat mindazoknak szánjuk, akik szeretnék rendbe tenni kertjük állapotát. Szó lesz arról, mi teheti tönkre a kert talaját és arról is, hogy mik a hatékony talajjavítás módszerei.
A járványügyi vészhelyzet után szinte azonnal megindult a belföldi turizmus. Az első melegebb napokon megteltek a strandok és a vízparti pihenőhelyek. Mivel külföldön korántsem rózsás a járványgörbe alakulása, idén a legtöbb magyar család belföldi úti célt választ. Aki teheti, útra kel, és megnövekszik az igény az autópálya-matricák iránt. De vajon milyet érdemes venni?
A városban sétálva számtalan erkélyt láthatunk teljesen bepakolva régi hűtővel, használaton kívüli szekrénnyel, amelyek azontúl, hogy borzalmas látványt nyújtanak, a lakástulajdonos számára sem okozhatnak boldog perceket. Pedig az erkélynek igenis lehet néhány szuper funkciója, nézzük, hogyan!
Basella rubra (a Basellaceae családjába tartozik), másnevén Malabári spenót vagy futó spenót. Származási hely: Afrika, Délkelet-Ázsia Hőigény: fagyérzékeny, 15-24 C Fényigény: félárnyékot szereti, erős fényben jobban színeződik a levele Növekedés: gyors Vízigény: állandó víz szükséges a számára, de a pangó vizet kerülje Szaporítás: magról Felhasználása: alkalmi cserepes dísznövény, a fiatal leveleket főzelékhez és salátákhoz használhatja. Ideális cserépméret: 15 cm.
Meleg napos helyet szereti. Tápanyagigényes, nem szereti a pangó vizet, de hetente 1x öntözni kell. A kakastaréjnak a magvetés a legegyszerűbb szaporítási módja. A magokat februárban vessük el védett helyen cserépbe, vagy szaporító ládába, és májusban, ha az idő engedi, a kis palántákat ültessük ki a szabadba. Virágzási ideje augusztus szeptember, szinte az első kemény fagyokig folyamatosan virágzik.
Szeder színváltása talajproblémára vagy vízhiányra utal, a tüskétlen szeder például imádja a vizet. Ha kártevőket nem lát a leveleken, azok hátoldalán és az ágakon, akkor csak ez a baj. Öntözés és tápoldatozás szükséges.
Kép nélkül nehéz megállapítani, de a leírásból 2 kártevő lehet: Gyászszúnyog: Az apró fekete kifejlett rovarok, amelyek a növény körül repkednek. Nem kártékonyak, de a petéikből kikelő kicsi, fekete fejű lárvák már károsak lehetnek. A lárva a földben levő szerves anyagokkal táplálkozik, néha azonban a fiatal gyökereket is fogyasztja. Kedveli az igen párás körülményeket. Malation hatóanyagú szerrel védekezhetünk ellene. Tripsz: A szobanövények kevésbé veszélyes, apró fekete kártevője, amely azonban a Begóniát, Fuchsiát és Codiaeumot időnként elcsúfítja. A rovarok levélről levélre repülnek vagy ugrálnak és ezüstös ürülékcsíkokat hagynak maguk után. Ennél nagyobb gond, hogy bepettyezik és eltorzítják a virágokat. A növény visszamarad a fejlődésben. Deltametrin, dimetoát vagy fenitrotion hatóanyagú szerrel kell permetezni a kártevő első megjelenésekor.
Heptaklór: Gyomron és bőrön keresztül ható rovarölőszer, amely főleg talajlakó rovarok és termeszek ellen használatos. Ezen kívül gyapotkártevők, sáskák, néhány terménykártevő, valamint malária elleni küzdelemben is használják.