5261. Nyári fontos, az igazi rétesalma
Régi magyar, kiváló rezisztens fajta, leginkább kis- házikertekben nevelhető. Kissé savas, fanyarkás íze miatt tapasztalataink szerint mindenre jó.
Régi magyar, kiváló rezisztens fajta, leginkább kis- házikertekben nevelhető. Kissé savas, fanyarkás íze miatt tapasztalataink szerint mindenre jó.
A medence professzionális lefedése kulcsfontosságú lehet egészségügyi és higiéniai szempontból egyaránt. Nem beszélve arról, hogy a felület állagának a hosszú távú megőrzését is hatékonyan elősegítheti ez a lépés.
Amikor végre kitör a jó idő, kezd tavaszodni, és már szívesebben töltjük az időnket odakint, mint a szobában, a legtöbben, ha tehetjük, leginkább a kertbe ülünk ki szívesen. A kertészkedés, egy jó grillparti, vagy egyszerűen csak a napsugarakban való fürdőzés persze csak ápolt környezetben tökéletes program. A következő sorokat mindazoknak szánjuk, akik szeretnék rendbe tenni kertjük állapotát. Szó lesz arról, mi teheti tönkre a kert talaját és arról is, hogy mik a hatékony talajjavítás módszerei.
A járványügyi vészhelyzet után szinte azonnal megindult a belföldi turizmus. Az első melegebb napokon megteltek a strandok és a vízparti pihenőhelyek. Mivel külföldön korántsem rózsás a járványgörbe alakulása, idén a legtöbb magyar család belföldi úti célt választ. Aki teheti, útra kel, és megnövekszik az igény az autópálya-matricák iránt. De vajon milyet érdemes venni?
A városban sétálva számtalan erkélyt láthatunk teljesen bepakolva régi hűtővel, használaton kívüli szekrénnyel, amelyek azontúl, hogy borzalmas látványt nyújtanak, a lakástulajdonos számára sem okozhatnak boldog perceket. Pedig az erkélynek igenis lehet néhány szuper funkciója, nézzük, hogyan!
Kedves Lukács Judit! A kankalin évelő növény, ami kiültetve éveken át virágzik. Semmit nem kell vele csinálni, annyit esetleg, hogy tavasszal a száraz részeket el kell távolítani, virágozni fog tavasszal, "önműködően".
Üdvözlöm! A képen egy hengeres anyósnyelv (Sansevieria cylindrica) látható. Ez a növény közeli rokona az elterjedt anyós nyelvnek. Gondozás Fényigény: Helyezzük ablak közelébe, mert a világos szűrt fényt kedveli, de vigyázzunk, mert a túl erős napfény hatására a levelek elsárgulnak. Hőigény: Az átlagos meleget szereti, de télen se legyen alacsonyabb a hőmérséklet 15 °C-nál. Vízigény: Havonta öntözzük hígított tápoldattal. A szokásosnál érzékenyebb a túlöntözésre. Két öntözés között hagyjuk a földet kicsit megszikkadni. Télen különösen figyelni kell a túlöntözésre!
Kedves Ducika! Ha gilisztákat talált a komposztban, akkor az még nem érett meg, felhasználni még nem lehet. Jelenleg zajlik még az utolsó fázis (3 van, lebomlás, átalakulás, felépülés), melynek feltehetően a vége felé közeledik. Később a komposztált anyagokból humuszszerű termék válik, ami egy nagy tápanyagtartalmú, föld- vagy gomba illatú, morzsalékos anyag. Ezt lehet ültetéshez használni, földdel összekeverve. Fertőtleníteni nem szükséges, az érés során a magas hőmérséklet miatt a szaporítóképletek elpusztultak. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Ducika! A talaj kötöttsége lehet az egyik ok, illetve a tápanyaghiány a legfőbb ok szerintem. Bármilyen általános kert műtrágya jó, illetve lehetne lazítani tőzeggel, vagy komposzttal.
A paphiopedilum orchideák csak 1x virágoznak. Elvirágzás után hoznak 1 vagy több sarjat, és legközelebb ezek a sarjak fognak virágozni akkor, ha a sarj eléri a virágzóképes méretet. Ehhez feltétel az is, hogy a növény megfelelően legyen tartva. Ezeket a növényeket évente át kellene ültetni új közegbe. Ennek ideális időpontja február szokott lenni (ettől függetlenül bármikor átültethető ha szükséges). Talaja legyen nedvességtartó de szellős, levegős. Gyökerei könnyen elpusztulnak, ha nem megfelelő a közeg vagy ha túl vizes vagy ha nagyon kiszárad. Nem szereti ha a leveleit permetezik és ha sok fényt kap. Ebből adódóan a lombtrágyát is kerülni kell, viszont az öntözővízbe kevert tápoldat ne tartalmazzon rezet és vasat. Ezek a növények nehéz tartásúak, sok odafigyelést igényelnek, és mint látjuk, néha igen hálátlanok. Sok sikert!