5261. Nyári fontos, az igazi rétesalma
Régi magyar, kiváló rezisztens fajta, leginkább kis- házikertekben nevelhető. Kissé savas, fanyarkás íze miatt tapasztalataink szerint mindenre jó.
Régi magyar, kiváló rezisztens fajta, leginkább kis- házikertekben nevelhető. Kissé savas, fanyarkás íze miatt tapasztalataink szerint mindenre jó.
A medence professzionális lefedése kulcsfontosságú lehet egészségügyi és higiéniai szempontból egyaránt. Nem beszélve arról, hogy a felület állagának a hosszú távú megőrzését is hatékonyan elősegítheti ez a lépés.
Amikor végre kitör a jó idő, kezd tavaszodni, és már szívesebben töltjük az időnket odakint, mint a szobában, a legtöbben, ha tehetjük, leginkább a kertbe ülünk ki szívesen. A kertészkedés, egy jó grillparti, vagy egyszerűen csak a napsugarakban való fürdőzés persze csak ápolt környezetben tökéletes program. A következő sorokat mindazoknak szánjuk, akik szeretnék rendbe tenni kertjük állapotát. Szó lesz arról, mi teheti tönkre a kert talaját és arról is, hogy mik a hatékony talajjavítás módszerei.
A járványügyi vészhelyzet után szinte azonnal megindult a belföldi turizmus. Az első melegebb napokon megteltek a strandok és a vízparti pihenőhelyek. Mivel külföldön korántsem rózsás a járványgörbe alakulása, idén a legtöbb magyar család belföldi úti célt választ. Aki teheti, útra kel, és megnövekszik az igény az autópálya-matricák iránt. De vajon milyet érdemes venni?
A városban sétálva számtalan erkélyt láthatunk teljesen bepakolva régi hűtővel, használaton kívüli szekrénnyel, amelyek azontúl, hogy borzalmas látványt nyújtanak, a lakástulajdonos számára sem okozhatnak boldog perceket. Pedig az erkélynek igenis lehet néhány szuper funkciója, nézzük, hogyan!
Érdemesebb inkább kidobni a beteg növényi részeket. Bár a legtöbb kórokozó elpusztul a komposztálás során keletkező hő hatására, biztos marad, ami életben marad. A komposzthalom hőmérséklete ugyanis nem egyforma a komposzt belsejében illetve a külső részeken, így nem lehetünk biztosak abban, hogy a kártevők, kórokozók teljesen elpusztulnak. Semmisítsük meg a fertőzött növényi részeket! Jó, ha tudjuk a lisztharmatokról általában: A lisztharmat más-más faja fertőzi a különböző gazdanövényeket (rózsafélék, az alma, a szőlő, a paprika, uborka, tökfélék, egres, vagy köszméte stb.) Ezek a lisztharmatgombák, bár azonos rendszertani egységbe tartoznak, mégis eltérő életmódúak lehetnek. Van olyan faj, ami már a rügyfakadás pillanatától fertőzheti a leveleket, míg mások csak később, a melegebb időjárásban jelennek meg a levelek fonákán. Közös bennük, hogy megjelenésüket gyors felszaporodás követi, ha a közepesen meleg és párás idő tartósan fenn áll. Valamennyi növény fajon előforduló lisztharmat ellen ugyanazok a gombaölő szerek hatásosak, attól függetlenül, hogy felhasználásuk az adott növénynél (kultúránál) engedélyezettek-e.
Mivel általában gyökérnyakba oltják a gyümölcsfákat nem az alany hajtott ki, hanem a nemes rész, Megpróbálhatnak ebből is egy új kajszifát nevelni.
Akkor ez egy szerencsés és ritka év lehetett... talán a kései, tél végi fagy fagy majd a nyári szárazság is rásegíthetett. Egyes kőris fajok a lombfakadás előtt, korán nyílnak, érzékenyek a téli fagyokra. Ismerjük meg a kőrisfát (Fraxinus excelsior)! - 1. rész
Meg lehet próbáli az átültetést, de az idő előrehaladtával egyre kisebb az esély a sikeres áttelepítésre. Átültetésnél fontos hogy minnél nagyobb földlabdával vegyük ki a fát, és a föld maradjon rajta gyökerein úgy ássuk körbe. Ezenkívül a gyökértömeg egyezzen meg a korona méretével, vagyis vágjuk vissza fát a gyökér tömeg méretéhez. Átültetés után rendszeres locsolással segítsük a begyükeresedést és a téli fagymentes és száraz időszakokban is plusz nedvességpótlás szükséges. A legendás babérmeggy (Prunus laurocerasus) - 1. rész Örökzöld virágzó cserjékkel dobd fel a kerted Örökzöldek havi munkanaptára - november, december
Kedves Érdeklődő! Megmentheti a növényt! Így látatlanban nehéz metszési tanácsot adni, de a következők figyelembe vételét javaslom: Mindenképp várja meg a tavaszt a metszéssel, mert a téli fagyok károsíthatják a rügyeket és lehetőleg ne vágjon vissza 1/3-ánál többet egyszerre, mert a fás részeken csak az alvó rügyek tudnak kihajtani, hagyjon vékonyabb legalább 2-3 éves vesszőket is, amiről könnyen meghajt a növény, így kisebb a kockázata, hogy kipusztul. Ha a fenti metszés után a növény alulról is szépen kihajt akkor jövőre megint visszább veheti, így fokozatosan megfiatalíthatja a tövet és alul ismét bokrosabb lesz. Üdvözlettel, A Stipa Szekértője Pillangócsalogató díszcserje a nyári orgona Hogyan és mikor metsszük díszcserjéinket?