5286. Dupla áron 2020-ban a sárgabarack
Szerencsés az, akinek nem fagyott el az egész baracktermése, a piacon 2020-ban dupla áron juthatunk kedvenc lekvár alapanyagunkhoz.
Szerencsés az, akinek nem fagyott el az egész baracktermése, a piacon 2020-ban dupla áron juthatunk kedvenc lekvár alapanyagunkhoz.
A kerékpárbolt Budapest körzeteiből megközelíthető, szóval bármikor begurulhat, na nem ingerültsége, hanem vásárlási kedve miatt. A biciklizés folyamatos felkészültséget igényel. Ha városban teker, akkor a kátyúk, padkák és útakadályok jelentik a legnagyobb kihívást. Ha országúton hajt, akkor a természetes kopással kell szembenéznie, míg terepen az alkatrészek elhasználódása szintén kikerülhetetlen. Minőségi felszerelésekkel hosszútávra bebiztosíthatja tekergőzéseit, de váratlan fordulatok így is, bármikor bekövetkezhetnek. Jó, ha egy mini pumpát és két csere belsőt a keze ügyében tart, ha kerékpározni indul, mert így legalább a defektes helyzetekkel hatékonyan szállhat szembe.
Mi jut először eszébe, ha az összecsukható kerékpár kerül említésre? Praktikus, kis helyen elfér, könnyen hordozható. Ez mind igaz, de ennél jóval többről van szó. Az emberek zömének eszébe sem jut, hogy az összecsukható kerékpár is egy előnyös alternatíva, ha bicikli vásárlásról van szó. Ha Ön is kételkedik ebben, akkor érdemes átfutnia a cikket, mivel az alábbiakban összeszedtük mindazt, ami az úgynevezett „fold up and go” biciklik mellett szól.
Az MVM Paksi Atomerőmű ZRt 2020-as alkotó energia pályázatán a hobbikertészek mutathatják meg kreativitásukat virágtartók újrahasznosításával. Még két hétig nevezhetünk! Mutatunk pár ötletet!
Vérkörte, vérbelű körte: kis termésű, nyáron érő, elég kövecses fajta, ezért felhasználása korlátozott: pálinkának, ecetnek, kompótnak kiváló.
Szerintem önmeddő fajtákat vásárolt kajsziból és szilvából is. Amellett nincs szerencséje, mert a szomszédos fák nem porzói az Ön által telepített fajtáknak. Ha megírja, milyen fajtákat ültetett, adok javaslatot a porzókra.
A helyzet megítéléséhez tudnom kellene, a tavalyi évben mekkora hajtásokat neveltek a fái.
Az árudában vásárolt növényeket érdemes átültetni a vásárlást követően. Tápoldatozni csak növekedési időben kell - azaz tavasztól őszig. Lehetőleg a tápoldaton feltüntetett dózisban és gyakorisággal. A meleg lakásban tartott növényt gyakrabban kell öntözni. Olyan sűrűn, hogy a talaj ne száradjon ki teljesen, de levegőzni tudjon. Ezt könnyen ellenőrizhetjük, ha az ujjunkat a földbe nyomva nyirkosnak érezzük, akkor jó. Ha száraznak érezzük akkor szügséges az öntözés. A levél hullatás azért van mert megváltoznak a fényviszonyok a lakásban, ahhoz képest, ahol előzőleg volt. Ez még nem végzetes a növény számára, ilyenkor óvatosabban kell öntözni. A fagyás mértékétől függően még kihajthat a növény. Ideális egy fagymentes, de hűvös hely lenne télire. Lakásban minnél világosabb helyre állítsuk, mert megnyúlnak a hajtásai, és tavasszal megéghetnek. Tavasztól őszig lehetőleg helyezzük zabadba, világos helyre.
Ajánlom, hogy nézzen körbe Kerti címtárunkban, ahol remélhetőleg határ közeli kertészetet, faiskolát is talál. (Megyei szinten lehet keresni a tagok között.) Ezen kívül csomagküldő szolgálatokat javaslok (pl. www.treemail.hu vagy www.tuja.hu), bár lehetséges, hogy a szállítási költség nem a legolcsóbb. Végül egy Székelyudvarhelyi dísznövénykiállítást ajánlgatok május 15-17 között.
Sajnos nem világos a helyzet. A nagyon gyenge hajtásnövekedés azt mondja, hogy nagyon sanyarú sorsuk van a fáknak, amelyek mélyen gyökeresednek, valami nagy baj van a talajjal. Viszont a sekélyen gyökeresedő, és eléggé vízigényes málna és társai jól élnek. Azt gondolom, hogy nem maga a sovány homok a baj okozója, valószínűleg a mélyebb rétegében van olyan anyag, amely nagyon rosszat tesz a gyökereknek. Hogy pontosan miről van szó azt sajnos nem tudom, csak eddig tart a tudományom. Talán az adhat valamilyen útbaigazítást, ha vesznek mintát a 40-60 cm-es rétegből, a fák mellől, és vetnek bele borsó, vagy saláta magot. Ha igaz a feltételezésem, akkor a kikelő növények megmutatják. Ha jól fejlődnek, akkor nincs több ötletem.