5286. Dupla áron 2020-ban a sárgabarack
Szerencsés az, akinek nem fagyott el az egész baracktermése, a piacon 2020-ban dupla áron juthatunk kedvenc lekvár alapanyagunkhoz.
Szerencsés az, akinek nem fagyott el az egész baracktermése, a piacon 2020-ban dupla áron juthatunk kedvenc lekvár alapanyagunkhoz.
A kerékpárbolt Budapest körzeteiből megközelíthető, szóval bármikor begurulhat, na nem ingerültsége, hanem vásárlási kedve miatt. A biciklizés folyamatos felkészültséget igényel. Ha városban teker, akkor a kátyúk, padkák és útakadályok jelentik a legnagyobb kihívást. Ha országúton hajt, akkor a természetes kopással kell szembenéznie, míg terepen az alkatrészek elhasználódása szintén kikerülhetetlen. Minőségi felszerelésekkel hosszútávra bebiztosíthatja tekergőzéseit, de váratlan fordulatok így is, bármikor bekövetkezhetnek. Jó, ha egy mini pumpát és két csere belsőt a keze ügyében tart, ha kerékpározni indul, mert így legalább a defektes helyzetekkel hatékonyan szállhat szembe.
Mi jut először eszébe, ha az összecsukható kerékpár kerül említésre? Praktikus, kis helyen elfér, könnyen hordozható. Ez mind igaz, de ennél jóval többről van szó. Az emberek zömének eszébe sem jut, hogy az összecsukható kerékpár is egy előnyös alternatíva, ha bicikli vásárlásról van szó. Ha Ön is kételkedik ebben, akkor érdemes átfutnia a cikket, mivel az alábbiakban összeszedtük mindazt, ami az úgynevezett „fold up and go” biciklik mellett szól.
Az MVM Paksi Atomerőmű ZRt 2020-as alkotó energia pályázatán a hobbikertészek mutathatják meg kreativitásukat virágtartók újrahasznosításával. Még két hétig nevezhetünk! Mutatunk pár ötletet!
Vérkörte, vérbelű körte: kis termésű, nyáron érő, elég kövecses fajta, ezért felhasználása korlátozott: pálinkának, ecetnek, kompótnak kiváló.
Ez rózsarozsda. A gomba elsősorban a lehullott leveleken (teleutospórával) telel át, de a hajtások fa részében is áttelelhet, így metszés nélkül fertőzési forrást szolgáltatva. Csapadékos időjárás esetén az érzékeny fajtákon jelentős károkat okozhat. Tünetek: Első tünetek a levelek színén megjelenő sárgászöld foltok, melyekben apró fekete pontokat figyelhetünk meg. Később a levél fonákán narancsszínű, enyhén kiemelkedő foltok jelennek meg. Májustól a levelek színén sárgásvöröses, gombostűfej méretű foltok figyelhetők meg. A foltokkal átellenesen a levél fonákán sárgás-narancsos színű, majd barnás-vörösesre színeződő uredo- és teleutospórák fejlődnek. A hajtások is fertőződhetnek, ekkor deformálódnak, megvastagodnak. Mivel a legnagyobb fertőzési forrás a lehullott levél, ezért ezeket gondosan gyűjtsük össze, majd semmisítsük meg. Metszéssel alakítsunk ki szellős bokorformát, és távolítsuk el a fertőzött részeket. Figyeljünk a kiegyenlített tápanyag utánpótlásra (kálium). Vegyszeres védekezésre is szükség lehet rendszeres fertőzés esetén. A permetezést legkésőbb az első tünetek megjelenésekor kezdjük meg és 10-14 napos időközökkel egészen júliusig folytassuk. Ha lehet, olyan szert válasszunk, amivel más gombabetegségek (diplokarpon, lisztharmat) ellen is védekezünk.
A képről ítélve Calathea félének tűnik. A mellékelt cikkben talál gondozási utasítást hozzá.
Bevett gyakorlatként kell követni a csávázott magok használatát. A nem tökféle haszonnövényekkel való hosszabb (legalább hároméves) vetésforgó, valamint a talaj megfelelő vízelvezetése kiemelt jelentőségű a betegség elleni védekezésben. Kerülni kell a gyümölcs megsértését a szüret, illetve tárolás során. A megfelelő vegyszeres védekezés gombaölő szerek rendszeres alkalmazásával érhető el: Bravo 200 gr/100 l víz Rovral 50 SC 100-150 ml/100 l víz Antracol 65 WP 200-250 gr/100 l víz
A cseppek vissza fognak térni de nem kell letörölni őket. Természetes folyamat, a növény így szabadul meg a felesleges,számára már nem használható (és néha káros) vegyi anyagoktól!
A szerencsebambusz hónapokig tartható egy kis vázában is, tiszta vízben. Néha tápoldat adagolásával kissé serkenthetjük a növekedését. Nem igényes növény, szobahőmérsékleten egy kis fény mellett is növekszik. A kemény és a klóros vizet nem szereti. Nem ajánlatos direkt napra tenni. Ha jól érzi magát, idővel észre fogjuk venni, hogy az alsó részén gyökerek kezdenek nőni. Mikor a gyökerek már 3-4 cm hosszúak, átültethetjük szerencsehozónkat laza, tőzeges vagy perlites talajba. Mivel a dracénák híresek pangóvíz-érzékenységükről, a cserép aljába tehetünk egy kevés agyaggranulátumot. Hetentenként pótoljuk az elpárolgott vagy a növény által felhasznált vizet. Háromhetenként cseréljük le a teljes vízmennyiséget, és akkor biztosan szerencsénk lesz. A kék Kristalon műtrágyát fél kiskanállal 10 liter vízben feloldva használjuk tápoldatnak. Ez házi használatra tökéletes