526. Hízik a körte ára
Lassan kifogynak a téli körtekészletek: az elkövetkező hetekben lassú drágulás várható. Piaci árles 2008 március elején.
Lassan kifogynak a téli körtekészletek: az elkövetkező hetekben lassú drágulás várható. Piaci árles 2008 március elején.
A kertek tulajdonosai gyakran hallják, hogy a tél végén a gyümölcsfáknak lemosó permetezésre van szüksége. Bemutatjuk, hogy ez pontosan hogyan történik.
A nem mindennapi látványosság, nem mindennapi feladatokat ró a szervezőkre. És nem csupán azért, mert efféle nagyszabású dísznövény bemutató még nem volt hazánkban.
Korán jött a tavasz, hamarabb jelent meg a piacokon a gyenge újhagyma is. Zsíroskenyérhez kitűnő. Piaci árles 2008. március közepén.
Bemutatjuk a húsvét virágait, a mókás és ellenállhatatlan jácintot, a nőiesség jelképét a tulipánt, a nárciszt, ami napfényt csalogat otthonunkba.
Kedves hömpölygő! Az a helyzet, hogy a tőzeg elpusztult növényi rostok összessége. Tápanyag tartalma minimális. A talajszerkezet javítására viszont kiválóan alkalmas! Azt javaslom, hogy a tőzeget komposzttal, vagy virágföld 1:1 arányú keverékével használja ültetésre. A talajból lassan kihasználódik, kimosódik a tápanyag, ezért folyamatosan kell pótolni, ezt lehet folyékony tápoldattal, vagy valamilyen műtrágyával, illetve szerves trágyával.
Kedves Hobbikertész! A kép alapján valamilyen baktériumos betegségre tippelek, főleg akkor ha az adott területen paradicsomot termeltek az előző években. Nedves kamrás megfigyeléssel meg lehet nézni a tüneteket (a fertőzött paradicsomon alkoholos fertőtlenítés után nedves körülmények között 5-6 óra után megjelennek a baktérium cseppek). Üdvözlettel: Növényorvos
Feltételezhetően nem kapható sem Magyarországon, sem más országban kereskedelmi forgalomban. A kutatók dolgoznak különböző szaporítási eljárások kidolgozásán, de ez egyelőre természetvédelmi célokat szolgál. A későbbiekben várható, hogy a dísznövény kereskedelem célul tűzi ki forgalmazását. Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Nagy a baj! A növény nem neki való közegbe és túl mélyen van ültetve,igy a levegőtlenség és a folyamatos nedvesség miatt rothadni kezdett! Azonnal ki kell borítani ebből a közegből, gombaölővel lepermetezni, majd csak úgy csupaszon szárítani 1-2 napig. Ezután, ha megállt a levélhullás, egy sokkal szellősebb közegbe újra beültetve nevelni tovább. Sajnos az esélye a felépülésre 20%. Sok sikert!
Üdvözlöm! A képen egy Afelandra (Aphelandra squarrosa) látható. Elképzelhető, hogy a közvetlen napfény barnította meg, vagy valami baktériumos fertőzés esetleg. Azt javaslom, hogy vágja le a beteg részeket. Gondozása: A laza, tőzeges talajt kedveli. Közepesen öntözzük, 2-3 naponta. Nem bírja a szárazságot. Magas páratartalmat igényel, száraz helyen rendszeresen permetezzük a leveleit. Fényigénye nagy. Nem bírja a direkt napfényt. Hőigénye nagy. Fagyérzékeny. A növény dugvánnyal szaporítható.