526. Hízik a körte ára
Lassan kifogynak a téli körtekészletek: az elkövetkező hetekben lassú drágulás várható. Piaci árles 2008 március elején.
Lassan kifogynak a téli körtekészletek: az elkövetkező hetekben lassú drágulás várható. Piaci árles 2008 március elején.
A kertek tulajdonosai gyakran hallják, hogy a tél végén a gyümölcsfáknak lemosó permetezésre van szüksége. Bemutatjuk, hogy ez pontosan hogyan történik.
A nem mindennapi látványosság, nem mindennapi feladatokat ró a szervezőkre. És nem csupán azért, mert efféle nagyszabású dísznövény bemutató még nem volt hazánkban.
Korán jött a tavasz, hamarabb jelent meg a piacokon a gyenge újhagyma is. Zsíroskenyérhez kitűnő. Piaci árles 2008. március közepén.
Bemutatjuk a húsvét virágait, a mókás és ellenállhatatlan jácintot, a nőiesség jelképét a tulipánt, a nárciszt, ami napfényt csalogat otthonunkba.
Üdvözlöm! Ez egy korallvirág féle (Kalanchoe). MIvel pozsgás, ezért a kaktuszokhoz hasonlóan kell tartani: kevés víz, sok fény.
Kedves Martin! Minden növény esetében elmondható, hogy a lágyvizes öntözés a legideálisabb! Az esővíz a legjobb öntözésre, de ha nem áll rendelkezésre, akkor az állott csapvizet javaslom. Valóban át kellene ültetni, a gyökerek nagyon kint vannak. Javaslom, a "bonsai föld" nevű árudákban kapható zacskós földkeveréket.
Kedves Valcsi! Semmi gond, mert 25 C-on kb 40-60 nap a csírázási idő. Érdemes legközelebb 48 órára beáztatni magvetés előtt a magvakat, hogy felpuhuljon a kemény héj. A kelés után a növényeket egyenként ültesse szét és a nem kikelt magvakat áztassa be és vesse el újra, egy-egy mag évekig!!! is "pihenhet" és ezután kel ki csak.
A hasznos fonálféreg beszerzésével kapcsolatosan a Biokont Magyarország Kft, és a Boikontrol Hungária Kft munkatársai tudnak segíteni. A biológiai védekezés mellett a vegyszeres védekezés is segíthet a Detia Degesch granulátum kiszórásával. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A leírt elképzeléseknek a következő fafajok felelnek meg: Prunus serrulata 'Kanzan' díszcseresznye, az Acer platanioides 'Crimson King' vérjuhar, Fraxinus ornus virágos kőris, Pyrus calleryana 'Chanticleer' díszkörte, Prunus padus májusfa. Ezek a díszfák alkalmasak a gyerek homokozója mellé. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu