5316. Sellőfarok, mintha a tengerből lépett volna elő a szobanövény
Ha a tengerparti hangulatot szeretnénk az otthonunkba varázsolnánk, jó választásnak tűnik ez a nyugaton már kedvelt sellő farok növény.
Ha a tengerparti hangulatot szeretnénk az otthonunkba varázsolnánk, jó választásnak tűnik ez a nyugaton már kedvelt sellő farok növény.
Igazán jó nyári frissító a citromkarikákkal izesített mentaszörp, ráadásul az elkészítése is pofonegyszerű.
A cumizás körül sok vita alakul ki. A parázs vitákban résztvevő alanyokat négy nagy csoportra lehet osztani: a cumiellenesekre, a cumiimádókra, a kettő között pedig a cumizás-feltételekkel csoport tagjai állnak. Közéjük kerülnek be általában a friss anyukák, akik első gyerkőcükkel a pocakjukban vagy már a kezükben próbálják kitalálni, kinek van igaza. Nos, mi összeszedtük minden csoport elvei közül azokat, amelyekkel nagy általánosságban egyet lehet érteni, a következőkben mindezt meg is osztjuk veled!
A minőségi elemekből megépített öntözőrendszer kétségkívül rengeteg előnyt garantál. Automatikus működése miatt nem igényel állandó emberi közreműködést, a vezérlő egységbe programozott utasításainknak megfelelően üzemel, akkor is, ha nem vagyunk jelen. Ennek köszönhetően egy igen egyszerű és kényelmes megoldást kínál a kert vagy udvar rendszeres gondozására.
A kasvirág fajok Észak-Amerikából származó, Európában is termesztett gyógynövények. Latin nevük a görög echinosz (sündisznó) szóból származik, mert a virágzat közepe egy összegömbölyödött sündisznóra hasonlít.
A meszes talajt nehezebb talajjavítással orvosolni, mint a savanyút. Mindenképpen szükséges egy előzetes talajvizsgálat, ez alapján állapítható meg a talaj pH-ja, illetve a talajjavítás szükségessége. A pH tartalom csökkenthető savanyú kémhatású tőzeg talajba dolgozásával. A tőzeg emellett a talaj szerkezetét is javítja. <p>Kifejezetten meszes talajt kívánnak a rózsák, a levendula, a mandula, a füge. A veteményeskert növényei közül a bab és a cukkini.
Olavasónk jól tudja, a réztartalmú szereket leggyakrabban rügypattanás előtt alkalmazzák ún. lemosó permetezésként. Használata azonban később sem tiltott, de be kell tartani az előírt élelmezés-egészségügyi várakozási időket. <p>A monília ellen a vegetáció későbbi szakaszában célszerű mélyhatású vagy felszívódó szereket alkalmazni. Ilyen a Rovral 50 WP, a Sumilex 50 WP vagy a Topsin M 70 WP.
A szerves hulladék alkalmas komposztálásra. A fahamut és a szénport belekeverheti a komposztba, lehetőleg minél több növényi résszel. <p>Amire viszont figyelni kell, hogy beteg, gombával fertőzött növényi részek, tarackos gyökerű és magvas gyomnövények, citrusfélék héja (ezeket tartósító-, érlelõszerekkel kezelik), dió, platán levele (nehezen bomlanak el) a komposztba ne kerüljenek...További hasznos ötleteket olvashat a komposztkészítésről cikkeinkben.
A szelídgesztenyéről általában azért szólok kevesebbet, mert ez a gyönyörű, formás koronát fejlesztő fa, amely gyakran 300 évig is elél, csak néhány, szelíd klímájú és savanyú talajú termőtájon (Nyugat-Dunántúl, Duna-kanyar) és szórvány területeken érzi jól magát. A június végén - július elején nyíló virágai egyivarúak, a nővirágokat a hím barkákban érő virágpor a szél útján termékenyíti meg. A nővirágok többnyire önmeddőek, tehát a fa saját virágporával nem termékenyülnek meg. Ezért levélírónk fáján is csak néhány szem gesztenye termett, de a többi a tüskés burokban csenevész maradt. <p>Levélírónknak azt tanácsolom, hogy semmi esetre se vágja ki a gyönyörű fáját, aki pedig szelídgesztenyefát kíván a házikertjébe telepíteni, annak azt ajánlom, hogy biztosan termékenyülő oltvány- csemetét ültessen, amely már a 4- 6. évben termőre fordul.
A leander virágainak megfelelő fejlődését alapvetően a növény általános tartási körülményei és tápanyagigényének kielégítése befolyásolják. Fényigényes növény. Nyáron napos meleg helyen kell tartani pl. déli, világos fekvésű fal előtt. Bőségesen kell öntözni és hetenként tápoldatozni (a foszforalapú tápoldatozás előnyösen hat a virágzásra). Télen világos, levegős helyen kell tartani. Ha visszametsszük a növényt, akkor gazdagabb lesz a virágzása, bár így annak kezdete későbbre tolódik.