5316. Sellőfarok, mintha a tengerből lépett volna elő a szobanövény
Ha a tengerparti hangulatot szeretnénk az otthonunkba varázsolnánk, jó választásnak tűnik ez a nyugaton már kedvelt sellő farok növény.
Ha a tengerparti hangulatot szeretnénk az otthonunkba varázsolnánk, jó választásnak tűnik ez a nyugaton már kedvelt sellő farok növény.
Igazán jó nyári frissító a citromkarikákkal izesített mentaszörp, ráadásul az elkészítése is pofonegyszerű.
A cumizás körül sok vita alakul ki. A parázs vitákban résztvevő alanyokat négy nagy csoportra lehet osztani: a cumiellenesekre, a cumiimádókra, a kettő között pedig a cumizás-feltételekkel csoport tagjai állnak. Közéjük kerülnek be általában a friss anyukák, akik első gyerkőcükkel a pocakjukban vagy már a kezükben próbálják kitalálni, kinek van igaza. Nos, mi összeszedtük minden csoport elvei közül azokat, amelyekkel nagy általánosságban egyet lehet érteni, a következőkben mindezt meg is osztjuk veled!
A minőségi elemekből megépített öntözőrendszer kétségkívül rengeteg előnyt garantál. Automatikus működése miatt nem igényel állandó emberi közreműködést, a vezérlő egységbe programozott utasításainknak megfelelően üzemel, akkor is, ha nem vagyunk jelen. Ennek köszönhetően egy igen egyszerű és kényelmes megoldást kínál a kert vagy udvar rendszeres gondozására.
A kasvirág fajok Észak-Amerikából származó, Európában is termesztett gyógynövények. Latin nevük a görög echinosz (sündisznó) szóból származik, mert a virágzat közepe egy összegömbölyödött sündisznóra hasonlít.
Talán nem elég hűvös. De ettől még nem történik semmi baj velük, sokszor már januárban kihajtanak egy meleg időjárás front bejövetelekor. 5-10 fok között az optimális. Igazán földben lennének a legjobb helyen, mivel nem szükséges minden évben kiszedni őket csak kb három évente.Nárciszt is csak 6-7 évente szedjük ki, mert nem szereti a bolygatást. Üdvözlettel, Gack László/Budai Renáta. Kapcsolódó cikkek: Hagymások teleltetése Hagymások, gumós növények szaporítása
Kedves Liza! A szivarfa oltvány eddig is szabadban nevelkedett, nem szükséges takarni. Arra viszont figyeljen, hogy télen folyamatosan nedves legyen a földje, vagyis ha száraz és meleg tél van, öntözzön. A japán fűzből megpróbálhat törzseset nevelni. Az elképzelésein csak annyit módosítson, hogy a törzsön hagyjon ideiglenesen rövid (10-15 cm-re visszavágott) oldalhajtásokat törzserősítőként. Így erős törzset tud nevelni. A meghagyott oldalhajtások a végleges törzsmagasság és törzsvastagság elérése után eltávolítandók. Kellemes karácsonyi ünnepeket kíván: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Üdvözlöm! Itt érdeklődjön: http://cserkert.hu/termek/522/diospyros_kaki_tipo_kaki_szilva.html
Az ültetés nem csupán a kinti hőmérséklet kérdése. A fagyok előtt 3-4 héttel november közepéig meg kell hogy történjen az elültetés, hogy a hagyma gyökérképződése meginduljon ezáltal az alvó állapot után tápanyagot tudjon felvenni. Az alvó állapot sok tápanyagvesztéssel jár, így a tápanyagoktól megerősődve képes a hagyma a telet átvészelni. Ennek hiányában nem biztos, hogy átvészeli, vagy a kártevőknek jobban ki van téve a legyengült hagyma. A virágládát oldalról takarni kell, mert az oldalsó földréteg nem elég vastag, a hagyma kifagyhat. Nem kell folyamatosan locsolni, de kissé nedves legyen a földje. Nem kell tápoldatozni, de ha a hajtás kibújása után kap tápoldatot az a virágképződést segíti. Üdvözlettel, Gack László/Budai Renáta Szívesen végzett őszi tennivaló: hagymások kiültetése Hagymások ültetése: melyiket, milyen mélyre?
Kedves József! A citromot és a murvafürtöt a lépcsőházi teleltetés után áprilisban célszerű kitenni, az éjszakai fagyok elmúltával. Mindenképpen védett helyre kell tenni őket, amíg a májusi igazi tavasz meg nem érkezik.