5316. Sellőfarok, mintha a tengerből lépett volna elő a szobanövény
Ha a tengerparti hangulatot szeretnénk az otthonunkba varázsolnánk, jó választásnak tűnik ez a nyugaton már kedvelt sellő farok növény.
Ha a tengerparti hangulatot szeretnénk az otthonunkba varázsolnánk, jó választásnak tűnik ez a nyugaton már kedvelt sellő farok növény.
Igazán jó nyári frissító a citromkarikákkal izesített mentaszörp, ráadásul az elkészítése is pofonegyszerű.
A cumizás körül sok vita alakul ki. A parázs vitákban résztvevő alanyokat négy nagy csoportra lehet osztani: a cumiellenesekre, a cumiimádókra, a kettő között pedig a cumizás-feltételekkel csoport tagjai állnak. Közéjük kerülnek be általában a friss anyukák, akik első gyerkőcükkel a pocakjukban vagy már a kezükben próbálják kitalálni, kinek van igaza. Nos, mi összeszedtük minden csoport elvei közül azokat, amelyekkel nagy általánosságban egyet lehet érteni, a következőkben mindezt meg is osztjuk veled!
A minőségi elemekből megépített öntözőrendszer kétségkívül rengeteg előnyt garantál. Automatikus működése miatt nem igényel állandó emberi közreműködést, a vezérlő egységbe programozott utasításainknak megfelelően üzemel, akkor is, ha nem vagyunk jelen. Ennek köszönhetően egy igen egyszerű és kényelmes megoldást kínál a kert vagy udvar rendszeres gondozására.
A kasvirág fajok Észak-Amerikából származó, Európában is termesztett gyógynövények. Latin nevük a görög echinosz (sündisznó) szóból származik, mert a virágzat közepe egy összegömbölyödött sündisznóra hasonlít.
Amennyiben valóban felálló hajtásrendszerű fuksziát vásárolt, akkor minden bizonnyal az az un. Hosszúcsövű fukszia (Fuchsia fulgens), amely Mexikóból származó fegyérzékeny félcserje. Szereti a bőséges vízellátást, a jó tápanyagellátottságot. A csüngő ágú fuksziánál jobban bírja a napos helyet. <p>Hűvös, világos helyen átteleltetve egyre nagyobb dézsás növény nevelhető belőle. Májustól szeptemberig hozza csoportokban álló csöves virágait. <p>A fuksziáról bővebben olvashat az alábbi cikkünkben:
Sajnos saját tapasztalatból magam sem tudok jó megoldást a gyanta problémára, de édesapám szerint az alkohol vagy a benzin az segíthet, míg édesanyám a kést ajánlotta.
Több szempontot is figyelembe kell vennünk telepítés előtt. Hagyományos telepítés esetén azt kell figyelnünk, hogy 4-5 év múltán, amikorra teljesen kifejlődnek cserjéink, addigra érjenek össze. Ez a nagy termetű növények esetén 1,5-1,8 m; alacsony termetűeknél 0,6-1 m tőtávolságot jelent. <p>Intenzív telepítés esetén (pl. öntözött magánkertben) ennél sűrűbben is ültethetjük növényeinket, hogy maximum 2 év alatt összeérjenek. ( A tőtávolság itt 1,2-0,5 m között változik.) A telepítés utáni évben rendszeresen gyomlálni és öntözni kell, később a lomb zárodását követően a fenntartási munka minimálisra csökken. Érdemes első évben mulcsot szórni a csupaszon maradt talajra, az megakadályozza a gyommagvak kelését és nedvesen tartja a föld felszínét. <p> További információkat talál alábbi cikkeinkben:
A félárnyékot kedvelő, viszonylag igénytelen növények közé tartozik a sugárarália (Schefflera actinophylla). ugyancsak az eddzett növények közé tartozik a viszonylag apró levelű csüngőágú fikusz (Ficus benjamina). Az anyósnyelvről és a kukoricalevélről bőveben is olvashat alábbi cikkeinkben:
A félárnyékot és szárazságot is elviselő növények közé tartozik a sugárarália (Scheffrela actinophylla) és a viszonylag apró levelű csüngőágú fikusz (Ficus benjamina). További két növényről bővebben is olvashat az alábbi két cikkünkben!