5316. Sellőfarok, mintha a tengerből lépett volna elő a szobanövény
Ha a tengerparti hangulatot szeretnénk az otthonunkba varázsolnánk, jó választásnak tűnik ez a nyugaton már kedvelt sellő farok növény.
Ha a tengerparti hangulatot szeretnénk az otthonunkba varázsolnánk, jó választásnak tűnik ez a nyugaton már kedvelt sellő farok növény.
Igazán jó nyári frissító a citromkarikákkal izesített mentaszörp, ráadásul az elkészítése is pofonegyszerű.
A cumizás körül sok vita alakul ki. A parázs vitákban résztvevő alanyokat négy nagy csoportra lehet osztani: a cumiellenesekre, a cumiimádókra, a kettő között pedig a cumizás-feltételekkel csoport tagjai állnak. Közéjük kerülnek be általában a friss anyukák, akik első gyerkőcükkel a pocakjukban vagy már a kezükben próbálják kitalálni, kinek van igaza. Nos, mi összeszedtük minden csoport elvei közül azokat, amelyekkel nagy általánosságban egyet lehet érteni, a következőkben mindezt meg is osztjuk veled!
A minőségi elemekből megépített öntözőrendszer kétségkívül rengeteg előnyt garantál. Automatikus működése miatt nem igényel állandó emberi közreműködést, a vezérlő egységbe programozott utasításainknak megfelelően üzemel, akkor is, ha nem vagyunk jelen. Ennek köszönhetően egy igen egyszerű és kényelmes megoldást kínál a kert vagy udvar rendszeres gondozására.
A kasvirág fajok Észak-Amerikából származó, Európában is termesztett gyógynövények. Latin nevük a görög echinosz (sündisznó) szóból származik, mert a virágzat közepe egy összegömbölyödött sündisznóra hasonlít.
Növényvédős kollégám (Zsolnai Balázs) segített a probléma kiderítésében. A kép alapján valószínűsíthető, hogy ez mangán és vashiány tünete lehet. Tavasszal adagolt Scotts műtrágyák kíválóak az ilyenre. (Tápanyaghiány előfordulhat túl kötött, és meszes talajon is, ugyanis ilyen talajban a tápanyagok gyakran kötött - a növény számára nem elérhető - formában vannak jelen.)
Hűvös, csapadékos időben sajnos számítanunk kell a paradicsom legveszedelmesebb betegségének megjelenésére: ez a paradicsom fitoftórás betegsége, melyet paradicsomvésznek is neveznek. A vegyi védekeznek csak a betegség megjelenése előtt van eredménye: kontakt szerek közül kaptán, mankoceb tartalmú, szisztemikus szerek közül benalaxil, efozit hatóanyagú szerekkel kell május végétől kezelnünk a töveket.
Az édeskömény tavaszi vagy nyár végi magvetéssel ültethető, 40 cm-es sortávra. Ha túl sűrűn vetjük, a növény felmagzását erősítjük, s akkor hiába reménykedünk az édes gumóban. Bővebben az alábbi cikkben:
Ha ilyet tapasztal kaktuszain az két dolognak köszönhető, a nem optimális megvilágitás - keresi a fényt ezért nyúlik meg, vagy ha túl sokat locsolják -a sok víz hatására nő gyorsan. Ha van rá lehetőség, érdemes nyárra szabadba helyezni a kaktuszokat s valószínű nem marad el a hízás sem.
Az ananász a trópusi élőhelyély többször terem, ha utánozni tudnánk az ottani klímát valószínű, hogy nálunk is többször termésre tudnánk bírni.