5331. Milyen hernyó rágja a muskátli virágait?
Nyár végén egyre több háztartásban okoz rémületet a muskátli virágait rágcsáló méretes hernyók. Kiderítjük, ki a tettes és hogyan védekezhetünk ellene?
Nyár végén egyre több háztartásban okoz rémületet a muskátli virágait rágcsáló méretes hernyók. Kiderítjük, ki a tettes és hogyan védekezhetünk ellene?
Az augusztus 1-jei integrációt követően a Szent István Egyetem több mint kétezer munkatárssal és 15 ezer hallgatóval gazdagodott, a 2020/2021-es őszi tanévet pedig több mint 3200 felvételt nyert hallgató kezdi meg.
Ha medencénk van, elengedhetetlen a víz tisztán tartása, ellenkező esetben senkinek sem lesz kedve fürödni benne. Hogyan érjük el, hogy a medence vize ne legyen a baktériumok táptalaja, szagtalan és szép átlátszó maradjon, ne okozzon egészségügyi problémákat, pl. a szem irritációját, esetleg bőrproblémákat?
A kandalló használatának előnyeit hosszasan lehetne sorolni. Például az egyik fő ok, ami miatt sokan a vásárlás mellett döntenek, a látvány. A kandallóban ropogó tűz azonnal megragadja a tekintetet, ráadásul a lakóteret is nagyon meghitté, barátságossá teszi. Amikor odakint zord időjárás uralkodik, akkor az ember nem is vágyik többre, minthogy a tűzhely mellé üljön egy meleg ital társaságában és meghitten beszélgessen a szeretteivel.
A szabadgyökerű gyümölcsfaiskolai és a szőlőiskolai ültetési anyagok termelési ciklusa ősszel, a növényállományok kitermelésével zárul, amely a szaporítóanyag termelési folyamat egyik legnehezebb, legmunkaigényesebb, ugyanakkor körültekintő előkészítést, szervezést igénylő része.
Tisztelt Judit! A hajtatott tökfélék hőmérsékleti igénye éjszaka 16-18 C fok nappal 20-25 C fok. Ez a növények ideális fejlődéséhez alkalmas hőmérséklet. Ezen kívül fontos még hogy a növények napos helyen legyenek. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert,hu
Üdvözlöm! A fikuszok nehezen tartható szobanövények közé tartoznak. Ezek a tünetek a száraz levegőnek tudhatóak be szerintem, illetve egy baktériumos fertőzés lehetnek a pöttyök okai.
Üdvözlöm! A ferdeség szerintem a fototropizmus miatt, azaz a fény felé növekedés miatt van. Forgassa a cserepet és ki fog egyenesedni a növény. A tünetek szerintem talán a víztől van, javaslom, hogy két hetente öntözze ilyenkor, nyáron hetente. HA ritkán öntözi, akkor champion nevű szerrel permetezze le hetente, összesen háromszor.
Üdvözlöm! A kép alapján magnézium, vagy kálium hiányra utal, ez meszes talajon szokott előfordulni, de lehet (mivel savanyú földben van) hogy valamilyen gombabetegség. Permetezze le Champion nevű szerrel hetente, összesen kétszer! A bimbómra vigyázzon, óvatosan fújja ott!
Kedves Ferenc! A képek alapján a fagykártól keletkezett sebekben penész telepek jelentek meg. Javaslom, hogy a virágzás előtt alaposan permeztezze le gombaölő szerrel (Dithane, Champion) hetente és összesen háromszor.