5351. Szelepek és hengerek egyenesen Olaszországból
A Vesta pneumatika 30 éves szakmai múlttal rendelkezik pneumatikus hengerek, szelepek, mágnesszelepek, akkumulátorcsatlakozók, légkezelők és lineáris vezetőrendszerek gyártásában.
A Vesta pneumatika 30 éves szakmai múlttal rendelkezik pneumatikus hengerek, szelepek, mágnesszelepek, akkumulátorcsatlakozók, légkezelők és lineáris vezetőrendszerek gyártásában.
Vászonképet ma már szinte bárhol vásárolhatunk: bevásárlóközpontokban, lakberendezési áruházakban, sőt, az olcsó áruk boltjában is. Pedig a vászonkép fő meghatározója az egyediség mellett a minőség, ez az, amitől időtálló darab lesz, nemcsak egy a sok lom közül. Az igazi vászonkép több magas minőségű elemből tevődik össze, ennek köszönhetően őrzi meg fizikai és eszmei értékét tulajdonosai számára.
Azért még vannak feladataink! A dióburoklégy a talajban telel át, ezért folyamatosan szedjék össze a lehullott fekete termést és a fán se hagyjanak beteg szemeket. Zsigó György növényvédelmi előrejelzése 2020. szeptember közepén.
Azért még vannak feladataink! A dióburoklégy a talajban telel át, ezért folyamatosan szedjék össze a lehullott fekete termést és a fán se hagyjanak beteg szemeket. Zsigó György növényvédelmi előrejelzése 2020. szeptember közepén.
Megkeseríthetik az érő gyümölcsre érkező darazsak a kerttulajdonosok mindennapjait. Így készítsünk házilag darázscsapdát.
Kedves érdeklődő! Az ártéri területek növényesítéséhez a fűz és nyárfa félék családjából lehet nyugodt szívvel növényeket választani. Ezen családok berkeiben találhatóak cserjefélék is. A hortenzia sajnos nem viseli jól a vízborítást. A fűfélék közül a tippan félék bírják legjobban a nedvességet, ezért olyan keveréket érdemes választani, melyben ezek jelenléte a túlsúlyos. Kapcsolódó cikk: Vizet kedvelő cserjék
Kedves Jenny! A karácsonyi kaktusz "önműködő", tehát nem kell sok figyelem a virágzáshoz. Eléggé fényigényes növény, tehát a virágzás elején sok napsütésre van szüksége. Ezt az ablaknál el tudja érni. Különösebb hőigénye nincs, 20-25 °C megfelelő, öntözni nyáron hetente 1-2 alkalommal, télen heti-kétheti 1 alkalom a megfelelő számára. Szeptembertől novemberig teleltetni kell őket, ezt egy aránylag sötét és hűvös helyen meg tudja valósítani. Napi 10-12 órát legyen teljesen sötétben, mert ez kell a bimbók kialakulásához. Ebben az időszakban mérsékelten öntözze, a hőmérséklet ilyenkor 10-16 °C legyen. Amikor elkezd virágozni, akkor a földje mindig legyen kicsit nyírkos, ilyenkor soha nem szabad kiszáradnia. A vitorlavirág (Spathiphyllum sp.) nagyon jól tartható növény. Szereti a párás környezetet, tavasztól őszig világos helyen legyen, amikor a föld kiszárad, akkor kell öntözni, mert szereti a vizet, ősztől-tavaszig mérsékeljük az öntözést, 7-10 naponkénti intervallumra, illetve a hőmérséklet a legjobb, ha 15-18 °C között van. Tavasszal emeljük a hőmérsékletet és az öntözés intenzitását. Az így teleltetett vitorlavirág tavasszal biztosan virágozni fog. Kapcsolódó cikkek: Karácsonyi kaktusz: hogyan bírjam virágzásra? Karácsonyi kaktusz - Mit tegyünk, hogy Karácsonykor nyíljon? Spatifillum (Spathiphyllum hibridek)
Kedves Zentai Beáta! Nehéz kérdés, mert én nem vagyok arra ismerős, de aki nagy laska gomba termesztő, az Kovács Gábor (06-30/755-3508), aki segít mindenben! Termesztés, tapasztalatok átadása! Néhány hasznos oldal Önnek: http://www.biofungi.hu http://www.gombauzem.hu (ők Hajdúságiak, tehát a szomszédok) http://www.pleurotus.hu/ (Kecskemét) http://www.gombacsira.hu/ Mogyoródon van, de nagyon profi)
Kedves növénytulajdonos! A szobafenyő átültetéséhez a tél vége alkalmas időpont. Válasszon közepesen laza, tápanyagdús földet, és a jelenleginél kb. 1/3-al nagyobb cserepet. Az átültetés nem fog jelentősen javítani az elgörbült törzsön, de további fejlődés biztosításával lehetőséget ad a törzsnek is némi korrekcióra. Ültetés után próbálja meg rögzíteni a törzset teljes hosszában. A törzs feszülése önmagában még nem probléma, de vigyázzon, hogy maradandó károsodást ne szenvedjen. Teljesen kiegyenesedni várhatóan nem fog. Általános szabály a szobanövényeknél -ami a fényszegény körülmények között élőkre fokozottan igaz-, hogy a növényeket időnként forgatni kell, így "elgörbülésük" kiküszöbölhető.
Kedves Szelik Sándorné! Ez a véleményem szerint is nagyon sok! Azt javaslom, hogy az ültető gödör aljára néhány cm vastagon kell csak szerves trágyát teríteni, a szervetlenből pedig 2-3 marékkal! Ami nagyon fontos, hogy fagymentes időben történjen, és jól legyen beiszapolva, illetve a föld mindenhol a gyökér közé jól be legyen döngölve! Az ültető gödör: 70x70x70 cm-es legyen, alulra kerüljön a feltalaj, felülre az altalaj. Rendszeresen öntözni kell és nyáron megint meg lehet trágyázni, de csak mértékkel.