5361. Kihalás fenyegeti a növények kétötödét
A világon élő növények kétötödét kihalás fenyegeti. Ennek egyik fő oka a fajok élőhelyének szűkülése - figyelmeztettek egy nemzetközi kutatásban résztvevő tudósok.
A világon élő növények kétötödét kihalás fenyegeti. Ennek egyik fő oka a fajok élőhelyének szűkülése - figyelmeztettek egy nemzetközi kutatásban résztvevő tudósok.
Nőként miért ne lehetne ízlésesen felöltözni otthon is? Főleg este, amikor a csábításé a főszerep. Egy szatén köntös dekoratív megjelenést kölcsönöz a viselőjének, ez által növelve az önbizalmát. Ez már épp elegendő ok arra, hogy a nők előszeretettel hordják, akár minden nap. Az otthoni eleganciához ugyanis könnyen hozzá lehet szokni, főleg, ha ezek a ruhadarabok nemcsak szépek, hanem kényelmesek is. A Voytacha webáruházban sok gyönyörű változatot találhatsz, amikre mindkét jellemző igaz.
Trendi mostanában a minimalista stílusú kert, néhány jól kiválasztott növénnyel és sok-sok hófehér kaviccsal. Azzal az ígérettel kecsegtet, hogy ezzel a kerttel nem lesz sok tennivaló. A gyakorlat azonban azt mutatja, semmivel sem egyszerűbb (sőt!) a fenntartása, mint egy mulcsolt vagy művelt ágyásnak.
Az utolsó meleg őszi napokon megrohamozzák a poloskák a bejárati ajtókat, ablakokat, telelőhelyet keresve maguknak a télre. Hogyan védekezzünk ellenük?
Az idén minden borvidéken később kezdődött a szüret tavalyhoz képest, a szárazság és a tavaszi fagy által érintett fajták esetében 15-20 százalékos terméskiesés várható - közölte Légli Ottó, a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának (HNT) elnöke.
Üdvözlöm! A nagyon alapos és oda adó tartás ellenére, szerintem napfény hiánya van! NAgyon fontos, hogy -a helyesen leírtak- szereti a világos, napos helyet, de nem a közvetlen napfényt! Javaslom, hogy rendszeresen tápoldatozzák is és ami nagyon fontos, hogy eléggé meleg igényes faj! Nem tartozik szerintem a könnyen tartható fajok listájába, még precíz (mint Önök) oda figyelés mellett is el pusztulhat!
Kedves Ildikó! A fa japán díszcseresznye (Prunus serrulata 'Kanzan'). Csodás látvány a tömegesen nyíló teltvirágú japán díszcseresznyefa.A virágzó díszfák talajban nem válogatnak, de meghálálják a tápanyagban gazdag, öntözött táptalajt.Ültessük őket napos vagy félárnyékos helyre, hogy szépen fejlődjenek.Várostűrők, jól viselik a szennyezettebb levegőt is.Nagyszerűen mutatnak szoliter növényként, de sorfaként és csoportba ültetve is dekoratívak. Virágzó díszfák ültetése Virágzó díszfák ültetési ideje: - konténeres/földlabdás virágzó díszfák ültetési ideje áprilistól novemberig tartVirágzó díszfák ültetési távolsága: - a virágzó díszfákat egymástól 3-5 m-re ültessük fajtától, növekedéstől függőenVirágzó díszfák ültetésének folyamata: Ássunk ki egy 80x80x80 cm ültetőgödröt, aljára tegyünk szerves trágyát (marhatrágya). Tegyük a gödörbe a növényt, miközben a kiásott porhanyós földből visszalapátolunk addig, amíg olyan magasságba kerül, ahogy a faiskolában volt. Használhatunk ültető tablettát is, mely lassú lebomlású műtrágyát tartalmaz. Tömörítés, betaposás. Öntözés, beiszapolás.Virágzó díszfák metszése első években koronaalakító metszés, későbbiekben ritkítás, fiatalításVirágzó díszfák gondozásaVirágzó díszfák igénye, gondozása: ültetés utáni első 2 évben gyakori öntözés első években alakító metszés évente tápanyag utánpótlás betegség esetén növényvédelem Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök
Üdvözlöm! A trágyát nagyon fontos ősszel kijuttatni, hogy tavaszra eléggé "legyengüljön". Az Ön által tervezett hármas nyugodtan kijuttatható egyben. TAvasszal javaslok vetés előtt egy totális gyomírtást, mert lesz bőven a fűben gyom.
Tisztelt Hacinto! Idén nyár végén és kora ősszel ismét megjelent az amerikai lepkekabóca sok dísznövényen. Elképzelhető, hogy ez okozza a fehér penész szerű foltokat. Ez ellen a leghatásosabb szerek az Actara 25 WG és a Mospilan 20SP. Ha küld képet a kártételről, akkor megpróbálok pontosítani. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök
Kedves Olvasónk! Az alábbi videó mindenben segítségére lesz: Bromélia átültetése, sarjak szétválasztása http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=71cgzCMHD9o