5361. Kihalás fenyegeti a növények kétötödét
A világon élő növények kétötödét kihalás fenyegeti. Ennek egyik fő oka a fajok élőhelyének szűkülése - figyelmeztettek egy nemzetközi kutatásban résztvevő tudósok.
A világon élő növények kétötödét kihalás fenyegeti. Ennek egyik fő oka a fajok élőhelyének szűkülése - figyelmeztettek egy nemzetközi kutatásban résztvevő tudósok.
Nőként miért ne lehetne ízlésesen felöltözni otthon is? Főleg este, amikor a csábításé a főszerep. Egy szatén köntös dekoratív megjelenést kölcsönöz a viselőjének, ez által növelve az önbizalmát. Ez már épp elegendő ok arra, hogy a nők előszeretettel hordják, akár minden nap. Az otthoni eleganciához ugyanis könnyen hozzá lehet szokni, főleg, ha ezek a ruhadarabok nemcsak szépek, hanem kényelmesek is. A Voytacha webáruházban sok gyönyörű változatot találhatsz, amikre mindkét jellemző igaz.
Trendi mostanában a minimalista stílusú kert, néhány jól kiválasztott növénnyel és sok-sok hófehér kaviccsal. Azzal az ígérettel kecsegtet, hogy ezzel a kerttel nem lesz sok tennivaló. A gyakorlat azonban azt mutatja, semmivel sem egyszerűbb (sőt!) a fenntartása, mint egy mulcsolt vagy művelt ágyásnak.
Az utolsó meleg őszi napokon megrohamozzák a poloskák a bejárati ajtókat, ablakokat, telelőhelyet keresve maguknak a télre. Hogyan védekezzünk ellenük?
Az idén minden borvidéken később kezdődött a szüret tavalyhoz képest, a szárazság és a tavaszi fagy által érintett fajták esetében 15-20 százalékos terméskiesés várható - közölte Légli Ottó, a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának (HNT) elnöke.
Beszerzés után érdemes mielőbb átültetni a vásárolt növényeket, mivel addigra nagy valószínűséggel kimerítik a földben rejlő tápanyagokat. A cserép mérete lehet egyel nagyobb - nem érdemes rögtön sokat változtatni a méreten. Virágföldből érdemes jobb minőségűt használni, (nem a régebbi teljesen fekete föld tipusút), hanem ami lazább, több tőzeget tartalmaz. Több föld, nagyobb cserép - ültetés lépésről-lépésre Tápoldatok 1x1 - Milyen tápoldatot válasszunk? Időszerű a szobanövények átültetése
Kedves Judit! A csatolt fotók alapján Zelnicemeggynek (Prunus padus) tűnik a növény. A kiirtásához Totális gyomirtót Gliaklát javaslok az Önök kertrészében. A növény leveles zöld hajtásain át tud felszívódni a szer és a gyökerekig lejutva megöli a növényt. Ha újra hajt meg kell várni az első leveleket és ismét lepermetezni. Lehetséges, hogy pár alkalommal meg kell ismételni de egyre kevésbé fog átbújni. Üdvözlettel, A Stipa szakértője
A vérszilvák (mirobalán) (Prunus cerasifera 'Hollywood) elsősorban díszítő funkciói miatt kedvelt igénytelen. a városi körülményeket is jól tűrő díszfák. Valóban méretes termései ehetőek lennének. Élettani okok állhatnak a virágok lepotyogása mögött, illetve az egyre általánosabbá váló probléma: a beporzó rovarok hiánya is előfordulhat. Hasonló kérdés-válasz: Ehető-e a vérszilva termése?
Kedves Noémi! Az alapvető hiba kiküszöbölése az, amikor az esti öntözést örökre száműzik kedvenc foglaltságukból. Ugyanis az esti öntözés melegágya a gombabetegségek megjelenésének. A másik fontos dolog amivel jó kondícióban tudjuk tartani a gyepet és a betegségnek ellenállóvá tesszük, ha rendszeresen tápanyagozzuk. Én a szerves tápanyagozás híve vagyok, a modern kor magával hozta a felvilágosulást, hogy a szerves alapú dolog minden életterületen a legjobb, mármint az élő környezetben. Én személyesen a DCM termékeket használom ÉS AJÁNLOM. Amennyiben bővebben szeretné megismerni ezt a fajta gyógyító tápanyagozást, kérem keressen meg egy fél órás szaktanács erejéig a kertfüvesítés.hu weboldalon. Molnár Gábor Éva, a füvesaszony Hányszor gyeptrágyázzunk egy évben? Mi okozhat sárga foltot a gyepen?
A paradicsom kártevője nagy valószínűséggel a gyapottok bagolylepke hernyója lesz. Bővebben róla itt olvashat>> Ezzel védekezhet ellene>>