536. Orchidea- és Bromélia Kiállítás a reneszánsz jegyében
A 2008-as tavaszi orchidea kiállítás reneszánsz időutazásra hívja látogatóit: színes forgataggal, pompás növényekkel, szakmai szimpóziummal, virágkötészeti bemutatóval.
A 2008-as tavaszi orchidea kiállítás reneszánsz időutazásra hívja látogatóit: színes forgataggal, pompás növényekkel, szakmai szimpóziummal, virágkötészeti bemutatóval.
2008 tavaszán csak a fővárosban 5 kertészeti rendezvényre készülhetünk. Összegyűjtöttük az érdekesebb kiállításokat és fontos tudnivalókat!
3 év, háromszoros drágulás. Az Idared alma kilónkénti ár átlépte a 200 Ft-ot. Piaci árles 2008. március végén.
A Florália Budapest kivitelezési elképzelései a Főkert Tervezési Stúdió Kft. műhelyében öltöttek formát. Czinki Dorottya kerttervező tájékoztatott az igények és a lehetőségek összehangolásáról.
A díszfüvek kertünk legigénytelenebb növényei, hiszen többségük évtizedeken át fejlődik és gyarapodik, anélkül, hogy különösebb ápolást igényelne. Ehhez viszont okosnak kell lennünk a kezdetekben.
A növény a dendrobium fajhoz tartozik és azon belül a keresztneve phalaenopsis.Tehát Dendrobium phalaenopsis(és hibrid). Jól áll neki az átlátszó cserép.de nagy szüksége nincs rá.A Phalaenopsis csoporttal ellentétben nem szereti az állandó nedvességet.két öntözés között ki kell száradni a közegének.Elvirágzás után levelei nagy részét eldobja,ekkor már ne öntözzük egyáltalán.Szárazon és 14-18 fokon teleltessük ha lehet párás környezetben.Leveleit sem kell ilyenkor permetezni.Tavasszal az uj hajtás megindulása után kezdődhet az öntözés,meleg,sok fény,sok viz,sok táp és az uj(de lehet,hogy a régi is)hajtás a növekedése befejeztével ujra virágozni fog. Sok sikert!
Kedves Csóborné! Ebben a témakörben a következő cikkeket ajánljuk figyelmébe: Hogyan gondozzuk a citromfánkat? - A leggyakoribb betegségek Citromfa teleltetése 4 lépésben
Kedves Kovácsné! A növényt vágja le nyugodtan és a levágott részt tegye vízbe! A szár megvastagodott részénél (nódusz) alul vágja le, mert a gyökerek itt fognak fejlődni!
Bodza: tőről szaporítható. Viszont érdemes vele vigyázni, mivel kiírtani későbbb már nehéz (célszerű dézsába telepíteni).
1-1,5 méteres magassághoz talán elég az 1mt köz, de nagyobbhoz inkább 1,5-2méter. Vadvédelem ellen érdemes a csemetéket körbe keríteni műanyag hálóval.