536. Orchidea- és Bromélia Kiállítás a reneszánsz jegyében
A 2008-as tavaszi orchidea kiállítás reneszánsz időutazásra hívja látogatóit: színes forgataggal, pompás növényekkel, szakmai szimpóziummal, virágkötészeti bemutatóval.
A 2008-as tavaszi orchidea kiállítás reneszánsz időutazásra hívja látogatóit: színes forgataggal, pompás növényekkel, szakmai szimpóziummal, virágkötészeti bemutatóval.
2008 tavaszán csak a fővárosban 5 kertészeti rendezvényre készülhetünk. Összegyűjtöttük az érdekesebb kiállításokat és fontos tudnivalókat!
3 év, háromszoros drágulás. Az Idared alma kilónkénti ár átlépte a 200 Ft-ot. Piaci árles 2008. március végén.
A Florália Budapest kivitelezési elképzelései a Főkert Tervezési Stúdió Kft. műhelyében öltöttek formát. Czinki Dorottya kerttervező tájékoztatott az igények és a lehetőségek összehangolásáról.
A díszfüvek kertünk legigénytelenebb növényei, hiszen többségük évtizedeken át fejlődik és gyarapodik, anélkül, hogy különösebb ápolást igényelne. Ehhez viszont okosnak kell lennünk a kezdetekben.
Kedves Kovácsszegi Lászlóné! TAvasszal a lecsípett rész felett 1-2 cm-el megint vágja le, akkor már szerintem egészen biztos, hogy szép koronája lesz nyárra!
Üdvözlöm! HA az árudában nem volt ráírva (a porzókat kéké szalaggal, a termőket pirossal szokták jelezni), akkor csak a telepítés után egy év múlva fog kiderülni, mégpedig a virágokból, mert nincs ivari kétalakiság. KÉrem, ha virágoznak, akkor küldje el a képeket és megmondom pontosan! Egyébként a harmadik évben válik termővé!
Üdvözlöm! Tavasszal javaslom az átültetést. Általános virágföld megfelelő és 1-2 számmal nagyobb cserépbe át is ültetheti az anyanövényt, a kölyköket méretűknek megfelelő kis cserépbe.
KEdves Robi! Tavasszal el kell vetni (március eleje) cserépbe és ha kikelnek (rendszeres, napi öntözés mellett) a növénykék, akkor ősszel, amikor már 1 cm vastag minimum, akkor lehet szemezni, illetve oltani a növényt. A gyökérnyakba kell végezni, hogy a kivánt fajta növekedjen tovább, de ehhez azért kell gyakorlat!
Üdvözlöm! A Pepino Dél-Amerikából származó növény. A teleltetése nagyon problémás (ahogy Önnél is látszik), ezért egyéves növénynek termesztik nálunk. HA sikerül is a teleltetése, akkor is tavaszra egy erőtlen, nem szép satnya növény lesz,mint pl.: a muskátli. A muskátlit sem javaslom soha telelésre! A pepinora visszatérve: meleg helyen teleltesse, ahol van fény és 7 C-alá nem megy a hőmérséklet. Tavasszal szedjen dugványokat a növényről és dobja ki az anyanövényt, mert nem lesz rajta megfelelő gyümölcs, illetve kisebbek lesznek a termések és nem is lesz olyan ízű.