5411. Nézz körbe velünk hazánk legnagyobb khakiültetvényén!
Novemberben hazánkban is beérik az egzotikus gyümölcsnek számító datolyaszilva vagy káki, ahogy Endre, a legnagyobb hazai ültetvénytulajdonos hívja. Ott leszel a hétvégi kákiszüreten?
Novemberben hazánkban is beérik az egzotikus gyümölcsnek számító datolyaszilva vagy káki, ahogy Endre, a legnagyobb hazai ültetvénytulajdonos hívja. Ott leszel a hétvégi kákiszüreten?
Ősz végén felmerülhet bennünk a kérdés, hogyan tároljuk a futómuskátlit, hogy tavasszal újra virágba boruljon? Mutatunk egy teleltetési módszert, amit érdemes kipróbálni.
Nem kell beletörődnünk a szélvédőt „díszítő” kőnyomok látványába. A szélvédő repedés javítás minden tekintetben egy pénztárcabarát megoldás. Természetesen ezeket a sérüléseket nemcsak esztétikai okokból érdemes eltűntetni, hiszen az utakon az első a biztonság. Egy sérült autóüveg struktúrája labilissá válik.
A számítástechnika korát éljük, amiben kiemelt szerephez jutnak többek között a különböző monitor típusok is. Ezeknek hatalmas választékát találhatod meg az oldalunkon, hiszen mi az elektronikában is otthon vagyunk.
Milyen összefüggés van a klímaváltozás, a szőlőtermesztés, valamint a töppesztés eljárásával készült szalmaborok között? Vajon mit takar a ciprusi manna kifejezés? Kovács Barnabás, a Szent István Egyetem Georgikon Campusának munkatársa észak-olaszországi gyakorlati útja során egy speciális borkészítési módszerrel ismerkedett meg, amely bár Európa számos borvidékén évszázados tradícióval rendelkezik, hazai viszonylatban csak néhány pincészet alkalmazza.
Az inkaliliom, latin nevén Alstroemeria általános, de jó minőségű virágföldet igényel (olyan talaj, amely tartja a nedvességet viszont jó vízelvezetésű) egy kevés homokkal összekeverve. A talajt tartsuk egyenletesen nedvesen, és ha esővizet használunk legyünk óvatosak, mert savas lehet. Télen csökkenteni kell az öntözést. Használjunk langyos vizet az öntözéshez. Kéthetente tápoldatozzuk nyáron, télen viszont nincs szüksége rá. Károsíthatja a levéltetű.
Valóban leopárd liliom. A gyönyörű évelő virág nem csak virágokat ontja,chanem a legérdekesebb benne,chogy a fényes magocskáit úgy tárolja,cmintha egy nagy finom szeder lenne.cA növény már az első évben virágzik.cVetés előtt érdemes egy hétre hűtőbe tenni a magokat (4 foknál nem hűvösebbre).c18-36 cm magasra nő.cA napos helyet szereti,ckíválóan tar tható szobanövényként is.
Elvileg alkalmas, de bevallom, még soha nem láttam ilyen jellegű boltívet. Örülnék egy képnek, ha elkészült!
Kedves Tamás! Nagyon meleg nem kell a Moso bambusznak (Phyllostachys pubescens), elegendő a 20-25 C is. Szerintem lehetséges, hogy sok tápoldatot kapnak, vagy esetleg túl töményet, ha ezek a körülmények nem állnak fent, akkor szerintem célszerű gomba és baktérium ölő szerrel lepermetezni, amit tanácsosnak tartok megismételni, 1 hét múlva! Ajánlanám a párásítást valahogyan, mert ezt nagyon szeretik! A moso bambusz egyébként képes napi 30 cm!!! is nőni! Nagyon agresszív és gyorsan növő faj! Vigyázzon velük!
Mindenképpen vigyük fagymentes, napfényes helyre. A mi éghajlatunkon egynyáriként viselkedik, ezért a fagyok előtt zárt helyre kell vinni. Teleltetés előtt metsszük vissza, így kisebb helyen elfér, és nem hajt tovább. A jó teleltető 5-15 foknál nem melegebb, de nem is hidegebb. Minél világosabb a helyiség, annál magasabb lehet a hőmérséklet ezen a tartományon belül. Elegendő kéthetente kevés vízadaggal megöntözni. Célszerű hetente ellenőrizni a talajfelszín nedvességi állapotát. Túlságosan meleg helyen károsíthatnak a pajzstetvek, a levéltetvek és a liszteskék, amelyek ellen a zárt teleltetőben szükség esetén Bio-Sect-tel védekezhetünk.