5411. Ha így telelteted a futómuskátlit, jövőre még több virágot hoz
Ősz végén felmerülhet bennünk a kérdés, hogyan tároljuk a futómuskátlit, hogy tavasszal újra virágba boruljon? Mutatunk egy teleltetési módszert, amit érdemes kipróbálni.
Ősz végén felmerülhet bennünk a kérdés, hogyan tároljuk a futómuskátlit, hogy tavasszal újra virágba boruljon? Mutatunk egy teleltetési módszert, amit érdemes kipróbálni.
Nem kell beletörődnünk a szélvédőt „díszítő” kőnyomok látványába. A szélvédő repedés javítás minden tekintetben egy pénztárcabarát megoldás. Természetesen ezeket a sérüléseket nemcsak esztétikai okokból érdemes eltűntetni, hiszen az utakon az első a biztonság. Egy sérült autóüveg struktúrája labilissá válik.
A számítástechnika korát éljük, amiben kiemelt szerephez jutnak többek között a különböző monitor típusok is. Ezeknek hatalmas választékát találhatod meg az oldalunkon, hiszen mi az elektronikában is otthon vagyunk.
Milyen összefüggés van a klímaváltozás, a szőlőtermesztés, valamint a töppesztés eljárásával készült szalmaborok között? Vajon mit takar a ciprusi manna kifejezés? Kovács Barnabás, a Szent István Egyetem Georgikon Campusának munkatársa észak-olaszországi gyakorlati útja során egy speciális borkészítési módszerrel ismerkedett meg, amely bár Európa számos borvidékén évszázados tradícióval rendelkezik, hazai viszonylatban csak néhány pincészet alkalmazza.
Az őszi és téli időszak egyik legkedveltebb növénye a mikulásvirág, amely többféle színével és fajtájával tökéletes kiegészítője bármilyen lakásdekorációnak, de önmagában is megállja a helyét.
Üdvözlöm! A képen a bal oldali katicabogár lárvának, a jobb oldali egy krumplibogár lárvának tűnik. Bio védekezést nem tudok ellenük sajnos, csak rovarölővel lehet ellenük védekezni.
Tisztelt Kertbarát! A képen a juhar fillosztiktás levélfoltosodása (gomba betegség) látható, mely csapadékos hüvösebb tavaszon szokott előfordulni. A növényt ilyenkor vegetációban permetezéssel tudjuk megvédeni, valamint az elhalt leveleket el kell távolítani, és elégetni. Permetezni a következő szerekkel lehet: Amistar, Dithane M-45, Topas 100EC, eredményesen. A permetezést nyáron 25 C fok alatt végezzük, mert a növény levelét perzseli. A növényvédőszer dobozán feltüntetett dózist használjuk permetezéskor, mert szintén károsodhat a növény. Jó kertészkedést! Üdvözlettel. Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Anna! A borostyán ellenálló és kevés fénnyel is beéri és még örökzöld is, illetve a lombhullató vadszőlőt javaslom. Ezek gyorsan nőnek és nem mérgezőek, bár a borostyánt a gyógyszeripar felhasználja.
Tisztelt Kertbarát! A képen a klivia növény látható, a levelén pedig napégés foltjai. A növény gyenge fényt, és félárnyékot kedveli. Télen mérsékelten, virágzáskor gyakrabban kell öntözni. Sajnos manapság az erős UV sugárzás során egyre gyakoribb tünet hogy a növények levele megég barna foltos lesz. A növényt együk félárnyékba mérsékelten az időjárásnak megfelelően öntözzük, és két hetente tápoldatozzuk. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! A repedt részt össze kell húzni és összekötni, mintha egy sebet kötne. Össze fog nőni az ág, hiszen a növények oltásánál is működik ez a szisztéma!