5426. Mutatjuk, hogyan szüretelték a tobozt a Folly Arborétumban!
November 7-én tartották a Folly Arborétumban a tobozszüretet, amelynek keretében 144 kilónyi 74 darab óriástobozt szedtek le az óriástobozú fenyőkről.
November 7-én tartották a Folly Arborétumban a tobozszüretet, amelynek keretében 144 kilónyi 74 darab óriástobozt szedtek le az óriástobozú fenyőkről.
Csak kis mértékben emelkedhet idén a belföldön termesztett, karácsonyi fenyő ára, ugyanakkor a legnépszerűbb fajta, az import nordmann fenyő az árfolyamváltozás miatt 10-15 százalékkal is drágulhat - közölte a Magyar Díszkertészek Szakmaközi Szervezete az MTI-vel.
Egy, az autóját rendszeresen karbantartó és a gépjármű küllemére módszeresen figyelmetfordító tulajdonos pontosan tisztában van a waxolás hatékonyságával. Kimondottan nekikkészül a Double Speed Wax, az autóápolás minőségi kelléke, amivel pikk-pakk eltüntethetőkaz esztétikai hibák.
Manapság nemigen találunk olyan embert, aki ha meghallja a Skechers márkanevet, nelenne véleménye róla. Nem csak dekoratív cipőket találunk a kínálatban, de rendkívül jóhatással vannak az egészségünkre is.
November végén is vannak olyan zöldségnövények, amelyeknek magjait elvethetjük kiskertünkben. Melyek a tél alá vethető zöldségek?
Kedves József! Javasoljuk, hogy minden tavasszal ássa körbe a tövet oly módon, hogy a sarjhajtásokat le tudja választani. Ha a gondos kiszedés után nem marad a talajban gyökérdarab, akkor a feltörő hajtások csak a tőnél fognak jelentkezni. Ezekért pedig kárpótol a virágzáskor nyújtott rendkívüli látvány... Kellemes kertészkedést kíván: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves Sándor! A kép alapján egy csodagumóra tippelek (Sauromatum), de számtalan elnevezése van: Kígyópálma, gumipálma, esernyőpálma, csodagumó, óriáskonytvirág. Nagyon hasonlít az Amorphophallus-ra. Azért nehéz a határozás, mert több mint 160 fajuk van, amik nagyban hasonlítanak egymásra, de a gondozásuk megegyezik. Tessék: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/amorphophallus-csodagumo-kontyvirag/1558/
Kedves Emese! A képen zöld lombszöcske van. Ezek fiatalon növényevők, de fejlettebb korukban már hasznos ragadozók. A zöld repülőszöcske hasonló hozzá és az növényevő (nem az lesz a bűnös?). Ezek ellen, amennyiben tényleg nagyon elszaporodtak, és valóban ők okozzák a kárt, valamilyen kontakt szerrel lehet védekezni. Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! A képen, igen egy déli gesztenye (Castanospermum austrais) látható. Az ápolása Fényigény: napos, világos helyet szeret, nyáron a tűző napot nem bírja! Hőmérséklet: tökéletesen megfelel hazánk hőmérséklete, viszont fagyérzékeny és legalább 17-20 °C legyen télen! Öntözés: Közepes vízigényű növény, télen viszont kéthetente elég ha megöntözzük.
Tisztelt Tordasi József! A molylepke hernyója okoz kárt, mindent megesznek. Sok fajuk van, ami kártevő, és ezért pontosan nem is tudom most azonosítani, viszont megölésükre a Karate, Mopilan, Dimilin, Runnert tudom ajánlani. Permetezze le az összes növényt, és ismételje meg hetente, összesen háromszor!