541. Ha dió az agy és bab a vese, akkor füge a hímivarsejt?
Vajon van-e összefüggés a zöldség-gyümölcsök külalakja és az emberre gyakorolt jótékony hatása között? Szerinted nincs? Ide nézz!
Vajon van-e összefüggés a zöldség-gyümölcsök külalakja és az emberre gyakorolt jótékony hatása között? Szerinted nincs? Ide nézz!
Képzeld magad elé: kerti pad egy árnyas fa alatt, körben virágzó cserjék, illatos évelők. Idilli hely, hogy jót lazíts a langyos nyári estéken.
Évek óta azonos áron kel el a nagybani piacon a hegyes erős paprika. Darabja 80-100 Ft körül mozog. Piaci árles 2008 április elején.
A zöldségek a fogyókúra elengedhetetlen részei. Tele vannak értékes anyagokkal, védik egészséged, felgyorsítják az anyagcserét, és karcsúsítanak. Ismerd meg a legjobbakat!
Április végéig a Füvészkertbe látogatók letelepedhetnek a fűre, a padokra, és elmélkedhetnek a virágzó cseresznyefák árnyékában. Kezdődik a Sakura piknik!
Nem igényel öntözést az őszi csapadék elegendő nekik. A hagymások alapból nem szeretik a sok vizet. Virágzáskor lehetséges az öntözés de csak mértékletesen
A levélsárgulás és levélhullás oka valószínűleg tápanyaghiány, főleg nitrogén és/vagy túlöntözés (nem kell minden nap öntözni). Ritkán, kevés vízzel és lehetőleg tányérba öntve, felszívatva kell öntözni, tápoldatozni.
Kedves Érdeklődő! Nem tudom, hogy mikor szokták metszeni, hogyan öntözik, de ha az alábbiakat betartják, virágozhat újra növényük: A hortenzia árnyékos, hűvös helyen fejlődik megfelelően, nem bírja a tűző napot. Nyáron is legyen a földje mindig nedves, ne hagyjuk kiszáradni. Ne csapvízzel öntözzük, ehhez csak lágy vizet vagy esővizet használjunk. Áprilistól a nyár végéig hetente egyszer adjunk neki tápoldatot, amelyben literenként 2 gramm nitrogén-foszfor-kálium tartalmú tápsó van. Októbertől folyamatosan csökkentsük az öntözést és a tápoldatozást. Télen takarjuk be a hortenzia tövét, hogy védjük az erősebb fagyoktól. A többéves bokrokat metsszük vissza 40 cm-esre, hogy új hajtásai fejlődjenek, és dúsabb legyen. A hortenzia a rendszeres metszéstől gazdagon virágzik. Ne ősszel vágjuk vissza, mert az üreges szárába befolyó víz megfagyva kárt tehet a növényben, inkább tavasszal metsszük vissza.
Ha túl sok alma van a fán a gyümölcs apró marad, kézzel vagy hormonhatású szerekkel végzett ritkítása szükséges lett volna. Arra kell törekedni, hogy a gyümölcs legalább 70 mm átmérôjû legyen. De természetesen az idei aszályos időjárás is befolyásolta a gyümölcsök méretét.
Előfordul, hogy a tuják belső hajtásai és levelei megsárgulnak, elbarnulnak. Ezt a csúfos tünetet egy betegség okozza, amely ellen időben védekeznünk kell. Részletek a cikkben: http://www.edenkert.hu/novenydoktor/novenyvedelem/kertepites-szaradas-didimaszcella-tuja/2198/