5466. Rekordot döntött idén a Pilisi Parkerdő látogatottsága
A korábbi évek 25 milliós látogatószámánál idén mintegy 20-25 százalékkal több kiránduló kereste fel a Pilisi Parkerdő területeit - közölte a társaság szóvivője hétfőn az MTI-vel.
A korábbi évek 25 milliós látogatószámánál idén mintegy 20-25 százalékkal több kiránduló kereste fel a Pilisi Parkerdő területeit - közölte a társaság szóvivője hétfőn az MTI-vel.
A profi szakácsok talán tisztában vannak azzal, hogy a késben van az erő, azonban a hobbi kukták számára talán nehézkes a kések helyes kiválasztása. Pedig egyáltalán nem mindegy, hogy milyen minőségű eszközökkel dolgozunk a konyhában, sem a biztonság, sem az esztétikai szempontjai miatt. A következő pár sorban néhány speciális konyhai késről, valamint a szakácskésről olvashatsz bővebben.
A kialakult járványhelyzet “mellékhatásaként” sok ember az otthonába kényszerült saját és társaik biztonságának megőrzése érdekében. Az életmódunk ezzel megváltozott és új irányt vett, számos szokással kevesebb lett, valamint sok újonnan bevezetettel bővült. Ahogyan az ajtók is bezáródnak, az ember is úgy próbál egy kicsit befelé tekinteni és megbarátkozni önnön magával, felfedezni rejtett kincseit, és egy kicsit több figyelmet fordítani belső állapotára egyaránt.
Gondolta volna, hogy a mostoha körülmények jelentik a hosszú élet titkát? A Föld legöregebb fájának élete márpedig ezt mutatja: a simatűjű szálkásfenyőknek a száraz talaj, erős szél és nagy hideg mellett csak rövid növekedési időszak áll rendelkezésre.
Az elmúlt évtizedekben sokat változtak a karácsonyi ünnepkör kellékei: a kézzel festett, leheletvékony üveggömböket felváltották a műanyag díszek, girlandok, a gyertyákat és csillagszórókat a LED fényfüzérek, az illatos fenyőt a műanyag. Mert az környezetbarát. Állítólag. De hogy is lehet valami környezetbarát, ami évszázadokon át nem bomlik le és kőolajból készül?
Kedves Őzike! Valami keveredés van, Ön vagy a Ficus elasticára gondol, amit a magyar "szleng" nevez gumifának (helyesen: szobafikusz), vagy a majomfára, aminek a latin neve Crassula argentea, ez hasonlít az Ön által leírt latin névre. Mivel a majomfa pozsgás növény, így azt könnyű ritkítani. A majomfa szaporítása: A dugványok könnyen meggyökeresednek. Készíthetünk hajtás- vagy levéldugványokat. Fontos, hogy a dugványokat néhány napig hagyjuk kiszáradni, mielőtt a földbe helyezzük őket. A növényeket ritkán öntözzük, és ne takarjuk le őket üveggel vagy műanyag fóliával. A ficus már kicsit több odafigyelést igényel. Nyesése, visszavágása: Mivel terebélyes növényről van szó, szükség esetén visszavághatjuk. Ha a hajtáscsúcsát vágjuk le, elágazik a növény. A levélhónaljakban új hajtásokat hoz. Tavasszal nyessük.
A Solanum muricatum nemcsak ausztrál dinnyebokor néven ismert, használják még a tojásdinnyét, a dinnyefát, körtedinnyét is. Rokonságban van a padlizsánnal, a burgonyával és a csucsorral. Ahhoz, hogy sokáig éljen, a földjét mindig tartsa enyhén nedvesen. Tegye meleg és világos helyre. Biztosítson neki magas páratartalmat. A dinnye a burgonyafélék családjába tartozik (csakúgy mint a paradicsom vagy a paprika), így jól hasznosítja a ló-, sertés- és juhtrágyát, de gazdaboltokban kapható műtrágyát is használhat (de megfelelő a virágos növények számára összeállított tápoldat is). Télen alacsony hőmérsékleten, lehetőleg világos helyen, visszafogott öntözés mellett a leanderéhez hasonló módon teleltetheti, de megoldható szobában is. Ez utóbbi esetben könnyen megnyúlhat a magas hőmérséklet miatt. Második évben késő tavasszal ki lehet ültetni szabadföldbe, tápanyaggal kifejezetten jól ellátott, morzsalékos talajba. A tápanyaggal és sok vízzel ellátott növények ehető termésekkel ajándékoznak meg minket akár már az első évben is, és jó néhány maggal, melyekből új növényeket szaporíthatunk. További információ: Frei Ferenc, Pálmaliget Kertészet http://www.palmaligetetmagyarorszagnak.com/
A gyertyavirág (Ceropegia woodii) eléggé fényigényes növény, valószínűleg sötétebb helyen van tartva. Nyáron szabadban célszerű tartani, félárnyékos helyen. Átültetni nem kell sűrűn, de a meleg hónapokban bármikor lehet. Laza, homokos talajba ültesse. A száron kis gumókat is hoz, ezekkel is lehet szaporítani. Ha sűrűbbre akarja nevelni, akkor a szárat tekerje bele a cserébe 1-2-szer, kis kaviccsal fogassa le, a szártagok szépen legyökereznek.
Abban az esetben igen, ha a padlás nem túl meleg! A fokhagymát füzérbe vagy csokorba kötve és felaggatva tárolhatjuk a kamrában, fészerben vagy a padláson. Meleg konyhában a fejek könnyen romlanak, száraz helyen pedig teljesen kiszáradnak.
Az Oncidium nemzetségnél az a "pocak" (bulba) a tápanyagraktár szerepét tölti be. A bulbából kinövő új hajtások a megerősödésig a régi bulbából táplálkoznak. Minél távolabb esik a régi bulba az új hajtástól, annál ráncosabb lesz, mivel a tápanyagkészletét már átadta az őt követő hajtásoknak. Baj akkor van, amikor az a bulba is ráncos, amiből az új hajtás még csak megindult növekedni. A ráncosság általában tápanyaghiányra és nem vízhiányra vall. Az öntözés gyakorisága sok mindentől (tartási körülmények) függ. Általános szabály, hogy az Oncidiumok öntözés után mihamarabb leszáradjanak, mivel gyökereik érzékenyek a pangó vízre. Átlagosan nyári időszakban hetente 2x, télen havonta 2x szükséges, ha közben ki tudott száradni.