5466. Rekordot döntött idén a Pilisi Parkerdő látogatottsága
A korábbi évek 25 milliós látogatószámánál idén mintegy 20-25 százalékkal több kiránduló kereste fel a Pilisi Parkerdő területeit - közölte a társaság szóvivője hétfőn az MTI-vel.
A korábbi évek 25 milliós látogatószámánál idén mintegy 20-25 százalékkal több kiránduló kereste fel a Pilisi Parkerdő területeit - közölte a társaság szóvivője hétfőn az MTI-vel.
A profi szakácsok talán tisztában vannak azzal, hogy a késben van az erő, azonban a hobbi kukták számára talán nehézkes a kések helyes kiválasztása. Pedig egyáltalán nem mindegy, hogy milyen minőségű eszközökkel dolgozunk a konyhában, sem a biztonság, sem az esztétikai szempontjai miatt. A következő pár sorban néhány speciális konyhai késről, valamint a szakácskésről olvashatsz bővebben.
A kialakult járványhelyzet “mellékhatásaként” sok ember az otthonába kényszerült saját és társaik biztonságának megőrzése érdekében. Az életmódunk ezzel megváltozott és új irányt vett, számos szokással kevesebb lett, valamint sok újonnan bevezetettel bővült. Ahogyan az ajtók is bezáródnak, az ember is úgy próbál egy kicsit befelé tekinteni és megbarátkozni önnön magával, felfedezni rejtett kincseit, és egy kicsit több figyelmet fordítani belső állapotára egyaránt.
Gondolta volna, hogy a mostoha körülmények jelentik a hosszú élet titkát? A Föld legöregebb fájának élete márpedig ezt mutatja: a simatűjű szálkásfenyőknek a száraz talaj, erős szél és nagy hideg mellett csak rövid növekedési időszak áll rendelkezésre.
Az elmúlt évtizedekben sokat változtak a karácsonyi ünnepkör kellékei: a kézzel festett, leheletvékony üveggömböket felváltották a műanyag díszek, girlandok, a gyertyákat és csillagszórókat a LED fényfüzérek, az illatos fenyőt a műanyag. Mert az környezetbarát. Állítólag. De hogy is lehet valami környezetbarát, ami évszázadokon át nem bomlik le és kőolajból készül?
Üdvözlöm! A kép alapján valamelyik orchidea hybrid, de a cserép tövét nem látom, hogy vannak-e gumók (pseudobulba) vagy sem, de a kép alapján orchidea féle.
Kedves Gábor! Előfordulhat, hogy kicsit túl lett öntözve a növény? Ezek lehetnek apró vízhólyagszerű képződmények. Ha kicsit visszafogja az öntözést, enyhülnek a tünetek. Az egész állományon, vagy minden levélen van a tünet? Néhány vírus is előfordulhat rajta, de ez elég ritka, nem hinném, hogy vírustünet lenne. Ha a foltok terjednek és elbarnulnak, akkor sajnos nem lehet mit tenni. Sajnos így látatlanban ennyit tudok mondani. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Vörös Árpád! Igen, az elszáradt, vagy elfagyott részeket el kell távolítani. A kép szerint szerencsére a károsodás nem komoly. Ennek a növénynek a vezérhajtását csak akkor szokták visszavágni, ha megsérül, egyébként a kívánt magasságig metszetlenül hagyják. Az oldalágakat tavasz végén metszik vissza kb. a felére, ezáltal a sövény sűrűbb lesz.
Üdvözlöm! A meleget nem bírja abszolút, illetve a párásabb levegőt szereti és a világos napos helyet. A talaja legyen mindig nyirkos, nagyon vízigényes! Ajánlom figyelmébe egy korábbi cikkünket: Hogyan neveljünk párnafüvet (Soleirolia soleirolii)?
Üdvözlöm! A válaszom: de! A gyümölcsfák már lassan el is virágoznak, de ha rugalmasak a vesszők, tehát nem törnek el hajlításra, akkor még élő szövetek vannak a fában, tehát él. Ha esetleg az ágak reccsenve törnek, akkor elpusztultak és cserére szorulnak!