5466. Rekordot döntött idén a Pilisi Parkerdő látogatottsága
A korábbi évek 25 milliós látogatószámánál idén mintegy 20-25 százalékkal több kiránduló kereste fel a Pilisi Parkerdő területeit - közölte a társaság szóvivője hétfőn az MTI-vel.
A korábbi évek 25 milliós látogatószámánál idén mintegy 20-25 százalékkal több kiránduló kereste fel a Pilisi Parkerdő területeit - közölte a társaság szóvivője hétfőn az MTI-vel.
A profi szakácsok talán tisztában vannak azzal, hogy a késben van az erő, azonban a hobbi kukták számára talán nehézkes a kések helyes kiválasztása. Pedig egyáltalán nem mindegy, hogy milyen minőségű eszközökkel dolgozunk a konyhában, sem a biztonság, sem az esztétikai szempontjai miatt. A következő pár sorban néhány speciális konyhai késről, valamint a szakácskésről olvashatsz bővebben.
A kialakult járványhelyzet “mellékhatásaként” sok ember az otthonába kényszerült saját és társaik biztonságának megőrzése érdekében. Az életmódunk ezzel megváltozott és új irányt vett, számos szokással kevesebb lett, valamint sok újonnan bevezetettel bővült. Ahogyan az ajtók is bezáródnak, az ember is úgy próbál egy kicsit befelé tekinteni és megbarátkozni önnön magával, felfedezni rejtett kincseit, és egy kicsit több figyelmet fordítani belső állapotára egyaránt.
Gondolta volna, hogy a mostoha körülmények jelentik a hosszú élet titkát? A Föld legöregebb fájának élete márpedig ezt mutatja: a simatűjű szálkásfenyőknek a száraz talaj, erős szél és nagy hideg mellett csak rövid növekedési időszak áll rendelkezésre.
Az elmúlt évtizedekben sokat változtak a karácsonyi ünnepkör kellékei: a kézzel festett, leheletvékony üveggömböket felváltották a műanyag díszek, girlandok, a gyertyákat és csillagszórókat a LED fényfüzérek, az illatos fenyőt a műanyag. Mert az környezetbarát. Állítólag. De hogy is lehet valami környezetbarát, ami évszázadokon át nem bomlik le és kőolajból készül?
A sárga viola valóban kétnyári dísznövény, elvirágzás után érdemes róla magot gyűjteni és saját magunknak palántát nevelni. Alábbi cikkeinkben bővebben olvashat a sárga violáról:
Ahhoz, hogy a leander gazdagon virágozzon, az idősebb fácskákat, bokrokat a tél végével kell visszametszeni. A fiatal növények azért szorulnak metszésre, hogy elágazzanak, koronát neveljenek. Ilyenkor ne sajnáljuk a csemetéket, minél erőteljesebben metsszük vissza a leandert, annál gazdagabban virágzik. Igaz viszont, hogy az erős metszés után a korai virágzás kissé későbbre tolódik.<p>Metszés után a vessző végén lévő rügyek hajtanak ki, ezt az ún. csúcsdominancia okozza, amely általánosan igaz a növényekre. Tehát ha a talajfelszíntől távol, csak a hajtás legvégét metszi vissza, a növény attól még nem lesz bokrosan elágazó, mert csak a legfelső 1-2 rügy fog kihajtani.
Abban a kertészetben mondták helyesen, ahol a vérszilva (Prunus cerasifera ´Nigra´ vagy ´Atropurpurea´) termését ehetőnek mondták. Sárga vagy piros színű, enyhén savanykás ízű gyümölcsöt terem, amiből kiváló kompót is készíthető. Edzett, igénytelen növény, akár sövény is nevelhető belőle. A legnépszerűbb virágzó díszfák (Prunus nemzetség)
Mivel a fű mindenképp napos helyre való, nem javasolnám fenyő alá, inkább a következő talajtakaró évelőket: <p>Vinca minor - Télizöld meténg <p>Vinca major - Nagy meténg <p>Geranium macrorrhizum - Illatos gólyaorr <p>Hypericum calycinum - Bőrlevelű orbáncfű <p>Helleborus sp.- hunyor <p>Hosta sp. -árnyékliliom
A "Macskajaj" (Coleus canina Hybride). egy egynyári díszcsalán. Nem csak a macskákat, hanem a kutyákat is távoltartja a védeni kívánt területtől pl. virágágyástól. Olyan aromaanyagokat tartalmaz, amelyet a négylábúak nem szeretnek. Mivel nagyon új nemesítésű fajta, könnyen lehet, hogy Magyarországon nem egyszerű a beszerzése. (De egyre gyakoribb a közismert dísznövényes csomagküldő szolgálatok termékei közt. egynyári növényről lévén szó, tavasszal rendelhető)